Poštovní úřad

Poštovní úřad je první román amerického spisovatele Charlese Bukowského vydaný v roce 1971. Bukowski pracoval dlouhou dobu na poště a na sklonku podzimu 1969 byl vedením upozorněn, že bude propuštěn kvůli častým absencím. Ačkoli sám tvrdil, že odešel dobrovolně, aby se mohl věnovat psaní, poštovní záznamy vypovídají něco jiného. Poštovní úřad je prošpikován spoustou dialogů – po vzoru Fanteho a Hemingwaye. Konkrétně od Johna Fanteho převzal nápad rozdělit román do velmi krátkých kapitol. I když celek nemusí působit soudržným dojmem, způsob, jakým je popsáno nezáživné rutinní zaměstnání, kterým si projde zřejmě každý, je velmi přesvědčivý. Navíc jsou eskapády Henryho Chinaskiho – hlavní postavy příběhu - podtrhnuty sardonickým humorem, což románu dodává potřebné odlehčení a udržuje čtenáře v tempu. Nechybí ani postelové téma, u Zápisků starého prasáka se Bukowski naučil, že sex u čtenářů boduje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/1781/postovni-urad-c4x-1781.jpg 4.2724

Henry Chinaski (1.)

Post Office (1971)

Vydáno:, Pragma

Kniha Poštovní úřad

BernardBlack

Stejně jako Chinaski/Bukowski se rád přitisknu k teplé prdelce či vychlazené lahvince:)
Autorova klasika, syrová a špinavá kniha, plná černého humoru, deziluzí a marnosti boje s větrnými mlýny (taková "poštovní Hlava 22":)) aneb jak hlásá Charlesův náhrobek "Don´t Try":)

Grepp

Túto knihu, presne s týmto istým obalom, som čítal v lete r. 2000, bol to môj prvý Bukowski, na tie pocity sa nedá zabudnúť ani po rokoch.

martunka

Tak tohle mě rozhodně bavilo.

Kutcho

Jednoduché dielo, ale tak úprimné, zábavné a dobre napísané, že sa inak nedá. Pán Bukowski sa so životom nemaznal.

zdenka4808

První polovina je napsaná velmi vtipně, zvláště práce pošťáka je popsána velice trefně. Konec už mě tolik nebavil.

Jerry33

Velmi svizne a vtipne napsana kniha,ted ji ctu i v anglictine a i ji v anglictine shanim..(pokud ji nekdo zde prodava dejte vedet..diky) ctu ji na mobilu..v pdf..

DuchDoby
15.12.2018

Bukowski je můj oblíbený autor. Příběhy ze života podávané naturalistickou formou, která někdy působí dost vulgárně. Ale takhle vypadá něčí život za což dotyčného nejde soudit.
Jděte do toho po hlavě a starého prasáka Charlese budete pak už jen milovat.

Alex_Jura
08.12.2018

Za mě nejoblíbenější Bukowski. Předtím i potom jsem od něj leccos četla, ale tohle je něčím jiné... syrové, nahé, svým způsobem bezbranné. Hank byl celá středoškolská léta moje platonická láska. Ale doma bych ho mít nechtěla :.)