Poštovní úřad

Poštovní úřad je první román amerického spisovatele Charlese Bukowského vydaný v roce 1971. Bukowski pracoval dlouhou dobu na poště a na sklonku podzimu 1969 byl vedením upozorněn, že bude propuštěn kvůli častým absencím. Ačkoli sám tvrdil, že odešel dobrovolně, aby se mohl věnovat psaní, poštovní záznamy vypovídají něco jiného. Poštovní úřad je prošpikován spoustou dialogů – po vzoru Fanteho a Hemingwaye. Konkrétně od Johna Fanteho převzal nápad rozdělit román do velmi krátkých kapitol. I když celek nemusí působit soudržným dojmem, způsob, jakým je popsáno nezáživné rutinní zaměstnání, kterým si projde zřejmě každý, je velmi přesvědčivý. Navíc jsou eskapády Henryho Chinaskiho – hlavní postavy příběhu - podtrhnuty sardonickým humorem, což románu dodává potřebné odlehčení a udržuje čtenáře v tempu. Nechybí ani postelové téma, u Zápisků starého prasáka se Bukowski naučil, že sex u čtenářů boduje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1781/big_postovni-urad-c4x-1781.jpg 4.2875

Henry Chinaski 1.

Vydáno: , Pragma

Post Office, 1971

Kniha Poštovní úřad

"Lidé z Kapitolu" natřeme svět růžově, provoňme ho , ať si nikdo nevšimne, že to tak není. Nemusíme mít žádné hranice, ani etické, dnes můžeme uvěznit celou planetu?

Ch. Bukowski - není čtení pro jemné povahy, stejně jako dnešní přežívání , není pro každého. Není to červená knihovna, přesto doporučuji, alespoň tuto knihu.
Charles byl dlouho nepochopen a dlouho odmítán. Ukazuje outsidery, jejichž řady se rozrůstají... Moje vyhledávaná literatura to není.

Miluji přírodu, např. pštros nestrká hlavu do písku protože se bojí, ale kontroluje uložená vejce - opatruje svou příští generaci, tak prosté a co člověk..., nenechme se vyšachovat.

Jihočech427

První setkání s autorem stálo za to.

blak

Skvělá knížka. Čtivá, upřímná, konečně oproti jiným, co jsem od Bukowského zatím četl, i míň vulgární. A příběhová. Doporučuji. Je třeba akceptovat alkohol, ženy a dostihy. Kdo čeká velkou zápletku je blázen. Prostě zápisky normálního člověka. A opět bych rád napsal, že šedesátá léta (i když v LA) byla dost podobná tomu, co můžeme zažívat dnes.

Keika

Očekávala jsem asi víc, sem tam jsem se zasmála, ale jinak nic. Průměrný zápisky průměrnýho alkoholika.

dedecko

Cha cha cha, to je blbost k odreagovani

gaspoda

k Bukowskimu se vracím po 10letech zasekl sem se na komixech a nemohl se do žádné knihy začíst tak zkusím Poštu. Kniha se fuck dobře čte krátké kapitolky no a Henry.trošku sem ze začátku habroval ale po 30stranach se to zlomilo a vyloženě sem se těšil až zapíchnu zrak do písmenek. Jako poštu sem taky brigadně roznašel ale taková jizda to u mě nebyla spíš pochodák po kopcích.Závěrem děkuji Carle že zas držím v ruce knížku a ne vobrázky.

hell8939

tohle mě bavilo, takový voddechový příběhy průměrnýho americkýho pošťáka, klasika u tohohle autora je že občas jsem se smála nahlas, občas jsem brečela, občas se mi chtělo zvracet a většinu času jsem se o hlavního hrdinu docela bála díky tomu jaký dělá píčoviny, a samozřejmě v popisech dnů doručovatele listovních zásilek nechybí pro bukowskiho typickej chlast a šukání a popisy sraní ale s tim se člověk musí smířit no

Ozzy86

Zpověď nihilisty, který se dostane do přísně organizovaného soukolí americké pošty. Bukowski sice pouze popisuje banální všednodennost, přesto se do knihy podařilo mezi řádky dostat existencionální hloubku.