Sedm let v Bradavicích

od:

Sedm let v Bradavicích

Dárkové balení všech sedmi dílů Harryho Pottera v brožovaném vydání. V prodeji pouze jako komplet. Takhle pohromadě celý příběh sedmi dlouhých let – to tu ještě nebylo! Pozor, pozor! Expres do Bradavic je připraven k odjezdu! Ale od začátku: Nejdříve jsme v domě číslo 4 v Zobí ulici… A potom už postupně poznáváme Harryho, Rona, ... celý text

Dárkové balení všech sedmi dílů Harryho Pottera v brožovaném vydání. V prodeji pouze jako komplet. Takhle pohromadě celý příběh sedmi dlouhých let – to tu ještě nebylo! Pozor, pozor! Expres do Bradavic je připraven k odjezdu! Ale od začátku: Nejdříve jsme v domě číslo 4 v Zobí ulici… A potom už postupně poznáváme Harryho, Rona, Hermionu, Hagrida, Albuse Brumbála, Malfoye, Voldemorta a mnoho dalších a dalších postav a postaviček, z nichž každá má v této sáze své důležité místo.
Druhé vydání. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/254/sedm-let-v-bradavici-254.jpg 4.9464
Série:

Harry Potter

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Přidat komentář
Nefer
včera

jo tak na tomhle jsem vyrůstala...

kamzíček
15. července

Byla jsem první ze třídy kdo tuhle sérii začal číst. Postupně jsem k tomu dovedla spoustu mých kamarádů a kamarádek.

Hellenne
10. července

Pro mě dokáže celou sérii vystihnout jen jeden komentář; "Until the very end." Pro mě dětství a naprosto srdcová záležitost...

Vondraz
30. června

Byla jsem jedna asi z posledních kdo odolával Bradavicím. Naprosto se nechápu. Krásný příběh, úžasně propracovaný do nejmenších detailů. Poklona před autorkou a její fantazii a umem popsat vše čtivě, srozumitelně a vůbec....best

Aniday
25. května

tak, jak dlouho jsem si ji odpírala, tak moc jsem se jí pak nemohla nabažit 8)

Heisenberg
02. dubna

Ve zkratce: Nejlepší knižní série všech dob.

ajasin
22. února

Dokonalý příběh paní Rowling se skloubil s úžasným překladem pana Medka v geniální dílo.

AKO
31. ledna

Miluji knižní sérii Harryho Pottera. Vždy je to napínavé, zábavné a v posledních dílech velice temné a smutné. Napětí střídá napětí a stejně tak i vtipné a romantické pasáže. Čte se to samo.

EmmaVi
29. ledna

Nebýt těchto knih, tak nevím, co bych četla. Rowling nám vlastně ukázala, že spisovatel, který píše fantasy, může být nesmírně talentovaný génius a sympatická osobnost. V příběhu jsem dokázala najít pouze jedinou chybu, nesedí věk profesora Snape (Nevím, jak se to skloňuje...) a věk Harryho otce, Jamese. Ale tato malinkatá chybná je tak drobná, že ji jde snadno přehlédnout. Ale Rowling má všechno, až tedy na toto, geniálně promyšlené, Voldemort prý ve francouzštině znamená prchat přes smrtí, což přesně Voldemort dělal. A zároveň, když se písmenka přeskládají, tak vznikne jméno! Nebo jsem také četla, že když se Snape Harryho hned při prvním oficiálním setkání ptá, co vznikne smícháním rozdrceného kořene asfodelu k výsluhy z pelyňku, tak to prý v nějaké květ omluvě znamená "Lituji Lilyiny smrti...". A tohle je jenom malé vypíchnutí geniálních drobnůstek, které dohromady dávají úžasný příběh. A děkují paní Rowling za výborné popisování a seznámení s postavami. Celkově je to má nejoblíbenější spisovatelka, i co se osobnosti týče, tak je mi alespoň z novin nesmírně sympatická. Ale zkráceně: ten, kdo tuhle sérii nečetl, jen viděl filmy a řekl si, že knihy číst nemusí, tak právě udělal obrovskou chybu!:-0 Naštěstí tato chyba se dá jednoduše napravit, přečtením této série. Ale co se týče konkrétně této sady, tak se ty knihy mizerně vyndavají a ještě hůře zandavají... Ale to s úžasným příběhem, který doplňují dodatkové knihy, nemá pranic společného a krom toho se toto děje u každé knižní sady!:-)

Twinny
11. ledna

Jedná se o mou nejoblíbenější sérii.

1. díl - Kámen mudrců je úvodním dílem do světa čar a kouzel. Vysvětluje, co se dělo před Harrym a lehce nastiňuje, co se teprve budě dít. Možná někomu přijde zbytečný a nemastný neslaný, ale bez něj by nikdo nepochopil celou zápletku.
2. díl - Ač jí hodnotím jako slabší, co se děje týče, je důležitou částí série. Bez něj by čtenář nepochopil více věcí a mrzí mě, že se více nerozvinul příběh čtyř zakladatelů.
3. díl - Tentokrát se nebojuje přímo proti Voldemortovi a rozplétá se důležitá část příběhu. Byl jediným článkem mezi poklidným světem a návratem Pána zla.
4. díl - Bavil mě, ale přišlo mi, že Rowlingová tam nějakým způsobem musela Voldemorta dosadit, no alespoň našla Billovi ženu.
5. díl - Moc dlouhý, vysvětlil další nejasnosti a válka konečně začala.
6. díl - Zasvěcení Harryho do temných tajemství. Konečně oceníme druhý díl.
7. díl - Dlouhá cesta za konečným zúčtováním, proložená tolika ztrátami nejen životů. Oceníme všechny předchozí díly, protože bez nich bychom to nepochopili.

Estarenius
09. ledna

Je to již třináct let, co jsem začal číst tuto sérii, za kterou jsem nesmírně vděčný. Mohl bych vyjmenovat několik knih, které jsem si zamiloval, ale Harry Potter. To je kapitola sama o sobě.
V čem je pro mě celá série výjimečná? Snad už tím, že jsem ji dokázal několikrát přečíst, nikdy se nenudil, mnohdy objevil další drobnosti, kterých jsem si předtím nevšiml. Bohužel jsem také čím dál víc pociťoval nesrovnalosti mezi jednotlivými díly. Rowlingová mi to však vynahradila skvělým příběhem. Ano, stačí si přečíst jeden díl, který se dokáže uzavřít každým školním rokem, ale dohromady vytváří skvěle promyšlenou zápletku, co postupně zapadá do sebe.
A nyní po tolika letech mne tento svět neustále udivuje svou úžasnou atmosférou, co umí chytnout za srdce. Kde magie dýchá na každé stránce. Kdy mám možnost i v nejvšednějším předmětu vidět krásu kouzel.
Bylo to úžasné období života, na které nikdy nezapomenu. A jsem moc rád, že jsem měl to štěstí vyrůstat právě s tímto kouzelnickým světem, který každým dílem vyrůstal se mnou.
Akorát veliká škoda, že ten dopis z Bradavic v jedenácti nedorazil :-)

DUNIKO
01. ledna

ČETLA JSEM VŠECH SEDM DÍLŮ I TEN OSMÝ HP A PROKLETÉ DÍTĚ A MUSÍM SE PŘIZNAT ŽE JSEM PŘI ČTENÍ I PLAKALA A LITOVALA CHUDAČKY DĚTI CO VŠECHNO MUSI ZAŽÍT HLAVNĚ JSEM SE BÁLA O NEVILLA.NO SKRATKA A DOBŘE NIC TRILIÓNKRAT FAMÓZNÍHO JSEM NEČTLA.

čtenářka4
30.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu, chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

-PAULÍ-
13.12.2016

Jelikož se považuji za Potterheada, který na úžasných pracích slečny Rowlingové vyrůstal, hodlám tvrdit, že tato knižní série je legendární, i když například moji rodiče to považují za fantasmagorickou hloupost, ve které není možné se vyznat, já považuji tyto knihy za dokonalou práci, jak po stránce příběhu, tak i po stránce popisování a celkového zpracování.

Pochybuji, že jsem jediný kdo se do tohoto magického světa nechal díky knihám tak zatáhnout, že v jedenácti čekal na svůj dopis do jakékoliv školy čar a kouzel, která by mohla existovat, kupoval si cokoliv co nějak souviselo s Harryho světem a vyráběl si kouzelné hůlky z větviček stromů, zatímco ve svěm kotlíku (černém kastrůlku) míchal nějaký ten Pohodový odvar.

J.K. Rownlingová vytvořila krásný svět, plný radosti, starostí, ale především tajmena, které jsem rád odkrýval. Zkráceně nejlepší knihy, které jsem kdy četl!

Shui-Xian
04.12.2016

Nedávno jsem vedla rozhovor s jednou stařičkou knihovnicí, která se nechala slyšet, že by všechny ty moderní fantasy ze svého fondu vyházela - že to čtenářům nic nepřináší a akorát je to oddaluje od reality... Jak jí jen vysvětlit, že tady jde o mnohem, mnohem víc?
Vždycky znovu žasnu, jak komplexní svět se Rowlingové podařilo vytvořit. Kolik hodnot, tak zásadních, předat... Kolik napětí, legrace, zážitků a kouzel zpodobnit... Věřím, že jde o vynikající knihy - s příběhem, který postrčí nejednu generaci k srdnatosti a taky k nadšenému čtenářství.

P.S.: Nikdy nezapomenu, jak jsem četla první díl; přesně v Harryho věku, za jízdy ve vlaku. Není divu, že šlo o jeden z nejsilnějších zážitků mého dětství. Sága bude moje srdcovka už napořád...:-)

TaLu
15.11.2016

První díl Harryho Pottera jsem přečetla, když jsem zjistila, že můj syn doslova "zhltnul" už asi třetí díl.
Takže jsem se seznámila s tímto fantastickým fantasy dílem, díky tomu, že jsem chtěla vědět, s čím (kým) že to můj syn vyrůstá. Bylo mu tenkrát stejně jako Harrymu 11 let, když začal číst a všechny děti čekaly vždy rok na další díl, což mi přišlo naprosto ideální, ale to šlo uskutečnit jenom při prvním vydání.
Paní Rowlingová opravdu vrátila knihu do rukou dětí.
Po prvních dvou dílech, které se více než fantasy románu podobaly ještě pohádce, se ve třetím díle začínají rýsovat budoucí boje mezi dobrem a zlem.....dalo by se říci, že je již výrazně temnější. A tak to pokračuje. Hodně se mi líbil díl pátý, protože tam pomáhali všichni Harryho kamarádi a on nebyl tak sám.
V letošním roce vyšel po mnoha letech další díl - speciální vydání pracovního scénáře divadelní hry.
Harry Potter a prokleté dítě
Překvapilo mě, že mi teprve teď plně došlo, že Rowlingová opravdu svým uměním vytvořila prostředí, do kterého lze vstoupit, i když příběh píše někdo jiný a dokonce i když jde o divadelní hru. Hned první strany knihy mne vtáhly znovu do světa, který byl známým a pohybovala jsem se tam s radostí "návratů domů" .
Čtete a vidíte.!
To se v tomto rozsahu lépe podařilo jen Tolkienovi.

Jackobee
23.10.2016

Velmi úspěšná série, nejen ve světě, ale hlavně v mém srdci. Jako čtenář, dychtící po něčem novém, jsem si tuto sérii přečetl s chutí a také bych si jí přečetl znovu.

Denisa153
05.10.2016

Toto jsou knihy na kterých jsem vyrůstala, takže je to srdcovka. Nezapomenu na to jak jsem se po každém dočtení knihy tešila až výjde další díl. Sledovala jsem s napětím Harryho příběh. Autorka úžasným způsobem vtáhla čtenáře do svého světa. Létalal jsem s Harrym na koštěti, byla jsem s ním v tajmné komnatě prožívala jsem jeho radost, lásku i smutek i zlost. Je to kniha u které jsem brečela a smála se. Občas mi chybí ty noci plné napětí kdy jsem nad knihou seděla až do pozdních nočních hodin a nemohla se odtrhnout a ráno první co bylo po probuzení ji znovu otevřít a ponořit se do světa čar a kouzel. Pravidelně každý rok si knihy každou postupně znovu čtu i když už se znám dá se říci na zpaměť. Musím přiznat, že zbožňuji knihy o Harrym a jeho přátelích a to kouzlo, které se v nich skrývá nikdy nevyprchá. Těším se až je budu číst svým dětem a oni budou napjatě poslouchat jako tehdy já :-)

venacava
15.09.2016

Prvotně jsem si říkala, kdo tu pohádku čte, ale pak jsem si ji půjčila a nakonec jsem si HP koupila a mám ho doma. Tato série mě pomohla v horším období a nedám na něj dopustit...je to pro mě srdcovka a nečetla jsem to jen jednou. Miluji knihy HP a nijak se za to nestydím :)

Zlodějka knih
26.08.2016

Sedm let v Bradavicích, kdo by to nechtěl prožít společně s Harrym a jeho přáteli i nepřáteli...série o Harrym Potterovi je něco na co se nezapomíná, s čím jsme vyrůstali a s čím dospíváme a co předáváme dál...ať knižní či filmová série patří k sobě jako jeden celek a nedá se vynechat ani jedno...po tolika letech se divím, že ještě teď nesedím na nádraží a nečekám na vlak směr Bradavice a nesnažím se proskočit zdí jako Harry s Ronem :) (nikdy jsem se o to ve skutečnosti nepokoušela :D jen tak pro jistotu)...je to prostě nezapomenutelné a pokaždé, když si je čtu znovu a znovu zalíbí se mi zase něco jiného nebo se mi líbí víc jiná postava, ale pořád jsou to Bradavice, co jsou pro mě jako druhý domov :)

reader2712
25.07.2016

Pokaždé když to čtu, najdu něco nového.

Kelly99
22.07.2016

Naprosto dokonalé knihy, díky kterým jsem v dětství začala číst. Ráda se k nim vracím, protože jsou nesrovnatelné s filmy a naprosto promyšlené. Harry Potter je srdcová záležitost.

Klarka0123
21.07.2016

dokonale propracovaný svět kouzel Harryho Pottera?
není nádhernější pohádky ♥
řekněte,nikdy jste nesnili alespoň nachviličku,aby vám taky přišel dopis z Bradavic?
řekla bych že v dnešní době je škoda,že si spoustu lidí nepřečte tyhle knížky,mnoho lidí zná příběh jen z filmu a to je škoda,protože já film brala spíš jako dozvědění se jak vypadají postavy,protože obsazení filmu nemohlo býl lepší a tím pádem už pro všechny navždy bude Daniel Radclife hlavní postavou, Ema Watson Hermionou a Ron Rupert Grint,ale do těchle knížek se musí zamilovat každý a abyste mohli poznat celý ten svět a mohli to dokonale ohodnotit musíte si přečíst knížky ♥
když jsem četla měla jsem pocit jakobych tam opravdu byla (procházela se kolem skleníku madame Prýtové po Bradavických pozemcích,schovávala se pod neviditelným pláštěm,šla tajnou chodbou do Medového ráje v Prasinkách..jakobych se ponořila do myslánky a strávila s Harrym 7 let ♥
je to fénomén vytvořený osobou,která nazačátku neměla moc peněz,opustil ji manžel a zažila toho spoustu a zničeho vytvořila něco tak skvělého
není snad jediného člověka,kdo by příběh Harryho Pottera neznal
díky Harrymu jsem začala číst ♥
děkuju Harry ,děkuju Joanne

HermionaKnihom
25.06.2016

Harry je nejenom úžasně napsaný, poutavý, čtivý, ale dokáže dát čtenářům to, co chtějí. Ať už je to napětí, nebezpečí, dobrodružství, láska, přátelství atd. Obdivuju, jak je série tak neuvěřitelně promyšlená. Je to prostě naprosto nejlepší série, a nikdy ji nic nepřekoná (protože ani nemůže).
Myslím, že HP by měl číst každý, a nedokážu si představit svůj život bez Harryho. Každý, kdo nečetl knihy o chlapci, který zůstal naživu, přichází o část života - o tu, kterou může 7 let trávit v Bradavicích.

Niky28701
25.06.2016

Tuhle sérii naprosto miluju. Líbí se mi, jak je to dokonale promyšlené.Čtu to každý rok minimálně jednou. Díky Harrymu jsem začala milovat knihy.

SmallLucia
06.06.2016

Harry Potter. Příběh, na který nikdy nedám dopustit. Ať jsou to knížky, ať je to film, pro mě naprosto geniální. Děkuju paní Rowlingové za něco tak úžasného.

Lokina
05.06.2016

Láska mého dospívání :-) Rowlingové moc děkuji za Harryho Pottera. S ním jak si uplynul kus mého života a také mi něco dal. Nejlepší fantasy série :-) Takových příběhů a Harry Potterů je potřeba víc ;-) P.S. Jak já čekala, až mi přijde dopis od sovy :-D

Newtriah
28.05.2016

Tuhle knižní sérii jsem poprvé četla před 5-6 lety a pořád je to ta nejlepší série, kterou jsem kdy četla.

SeverusSnape
16.05.2016

Prostě TOP.
Kouzelné i mezi kouzly.
Vždy v nich najdu něco nového.
A samozřejmě Severus

Jane007
16.05.2016

Báječné knížky. Provázely mě po celou dobu dospívání a přečtu si je ráda i teď. Vždyť Rowlingová dokázala vytvořit naprosto úžasný svět. Je to pro mě srdcová záležitost.