Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13244 776

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

DarkFireflies
25.02.2012 5 z 5

Kniha, ve které se celý příběh začíná opravdu rozjíždět a která mě nutila zůstat celé noci vzhůru a číst až do úplného konce. Četla jsem ji třikrát a vždy mě dokázala znovu vtáhnout do děje. Pro mě je to ten nejlepší díl ze série, nemůžu si pomoct. :)

houston
22.02.2012 5 z 5

Patrně nejlepší díl z celé série. Skvělá atmosféra.

Layss
21.02.2012 5 z 5

Tohle je moje úplně první kniha o Harry Potterovi. A asi se mi líbila i nejvíce. Až později jsem si kupovala další díly tak, jak jdou chronologicky za sebou, ale na Vězně z Azkabanu jsem se při opakovaném čtení těšila nejvíce...

Snow
20.02.2012 5 z 5

Vězeň z Azkabanu se mi líbil nejvíce z dosavadních Potter knih. Respektive se mi zdá, že kvalita se stupňuje, co díl, to je prostě lepší než předešlej.

pufina
06.02.2012 5 z 5

Můj druhý nejoblíbenější díl celé ságy (hned po díle Princ dvojí krve) a filmové zpracování bylo Vězně z Azkabanu prostě nejlepší! Přiznám se dobrovolně, že nebudu objektivní, protože Sirius je má oblíbená postava a díl Vězeň z Azkabanu mě nadchl ve všech směrech. Nádherná atmosféra, pasáže, skvěle napsané postavy.. Nádhera!

Sussanah
17.01.2012 5 z 5

Podle mě nejlepší díl z celé série, a platí to o knize i o filmu! =)

dangerita
28.12.2011 5 z 5

Vítězství ve famfrpálovém turnaji! :-)

Opět skvělé odreagování, asi ještě o chlup lepší než předchozí dva díly. Závěr vyústí v překvapivé rozuzlení. Jako vždy čtivé, vtipné a přiživilo to mou dětskou fantazii.

VictimOfChanges
27.10.2011 5 z 5

Z mého pohledu jeden z nejlepších dílů série. Nejdříve záporný hrdina Sirius Black, měl od začátku všechny mé sympatie (po shlédnutí filmu ještě vzrostly, Black ztvárněný Gary Oldmanem, co dodat). Jaké bylo pak moje (a řekla bych že nás bylo víc...) zklamání v pátém díle, když se ho autorka rozhodla z příběhu "odstranit".
Přiznávám bez mučení, že po prvním přečtení (ve svých zhruba dvanácti letech) jsem musela strhující závěr přečíst znovu, než jsem ho pochopila. Od té doby mám Vězně z Azkabanu nastudovaného natolik, že bych ho z fleku mohla někde přednášet, přestože by o to asi nikdo nestál.

Oter
03.10.2011 3 z 5

Pro mně jedno z nejslabších dílů celé série...

zuzulique
20.09.2011 5 z 5

Harry Potter forever! :-)

Dr. John Dee
14.09.2011 5 z 5

Asi jediná u které jsem se chvíli bál :) Prostě super kniha :) Nemám slov

Dr. John Dee
__________
Pepa Nosál

Miisha
11.09.2011 5 z 5

Nejlepší díl z celé řady HP. Jak knižně, tak i filmově.. tento díl prostě vede.. :)..

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Skvělej díl! Ostatně jako i zbytek série..=) Všichni kolem mě milovali Siriuse, ale já raději Lupina....=)

Megii
27.08.2011 5 z 5

Prostě bomba!!! Po sedmičce určitě nejlepší díl.

vic11
23.08.2011 5 z 5

První kniha kterou jsem kdy přečetl. Dodnes jednou z mých nejoblíbenějších, svět Harryho Pottera je mi jedním z nejbližších. Přečetl jsem desítky různých knih, ale na tuto nikdy nezapomenu.

Ruthiee
23.08.2011 5 z 5

Kniha Harry Potter a Vězeň z Azkabanu se mi dostala do rukou až po shlédnutí prvního filmu, když jsem byla zhruba v osmé třídě. Do té doby pro mne knihy jako takové nebyly ničím zajímavým. Nebyla jsem zvyklá denně ležet v knížkách a musím říct, že to byl právě film, který mě zaujal natolik, abych do knihy alespoň nahlédla. První knihou série Harryho Pottera, kterou jsem přečetla, byl právě Vězeň z Azkabanu. Nedoufala jsem v to, že se dostanu přes druhou kapitolu, s mým tehdejším zapálením pro četbu, ale musím říct, že mě kniha natolik chytla, že jsem ji přímo hltala. Obracela jsem stránky s takovou chutí, že jsem ve jejím čtení dospěla až k samému konci a bylo rozhodnuto. Musela jsem se pustit do ostatních dílů a začít samozřejmě od toho prvního. Podtrženo, sečteno, tato kniha byla tou, která mě přivedla ke čtení a ukázala mi, že děj na stránkách knih je vlastně i mnohem zajímavější a člověk si jej může intenzivněji vychutnat než ve filmu.

Ver8nika
22.08.2011 5 z 5

Film mě nebavil a tak jsem přistupovala i ke knížce, možná proto mě tak překvapila. Tento díl je o mnoho lepší než ty před ním. Má větší hloubku a tajemství.

Honey0105
19.08.2011 5 z 5

Tak tohle je můj nejoblíbenější díl celé série. Oblíbila jsem si, jak knižní vydání, tak také filmové zpracování.
Harry už trochu vyrostl a navíc se tu objevují nové zajímavé postavy.
Celý díl na mě působil kladně a dost jsem si v něm oddechla od Voldemorta. Téma, co se zde řešilo bylo trochu zajímavější, než ošklivý čaroděj bez nosu a uší (viz. filmové zpracování Harry Potter a Ohnivý Pohár). Například Klofan a také Sirius.
Asi není potřeba to moc rozvíjet. Už je to několik let, co jsem knihu četla a proto si všechno již nepamatuji, ale stejně si jsem jistá, že tenhle díl byl prostě nejlepší!

padajicidvere
15.08.2011 5 z 5

Moc jsem nepochopila začátek. Přece nezletilým kouzelníkům je zakázáno kouzlit mimo Bradavice. Tak jak to, že Harry hned na začátku (v knize i ve filmu) kouzlí pod peřinou?
Jinak jsem si tento díl velice oblíbila a řadím ho mezí své nejoblíbenější knížky =))

p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Do této knížky jsem se tak zažrala, že série Harryho Pottera se stala mou nejoblíbenější :)