Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13243 777

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Miluji celou sérii HP, proto ani zde nebudu nijak kritizovat. Možná malinko, protože se mi tato kniha asi líbila že všech sedmi dílů nejméně. Ale přesto dávám velmi vysoké hodnocení. A proč? Protože bez trojky by to nebyl pravý Harry Potter!

Snow-White
17.09.2012

Podle mě nejzajímavější kniha z celé série, kde se poprvé objevily i mé oblíbené postavy - Sirius Black a Belatrix. Na proti tomu filmové zpracování zrovna tohoto dílu mě celkem zklamalo. Soudě dle předchozích filmových verzí jsem čekala něco víc. Přesto filmoví Sirius a Belatrix rozhodně předčili očekávání a byli fantastičtí!

sarekaslukova
02.09.2012 5 z 5

Super. Tenhle díl se mi opravdu líbil. A kdyby jsem to měla srovnávat s filmem tak i film nebyl špatnej.

Lady_Ef
23.08.2012 2 z 5

Jediná kniha, která se mi líbila méně než film. A pro mě rozhodně nejslabší díl celé Potterovské série.

kniholka
16.08.2012 5 z 5

Ano, i u mě je tenhle díl tím nejoblíbenějším. Je v něm trocha od všeho, kouzelnický svět se v něm čtenáři naplno otevírá, Prasinky ožívají, vrba Mlátička mlátí jak o život, bojuje se o nejeden život , Pobertův plánek je neustále v pohybu, Hermiona vrací čas a hlavně Harry potkává Siriuse v té úžasné chýši, která chroptí...prostě to nejlepší je ukryto v této knize.

fons
15.08.2012 5 z 5

Ve všech ohledech naprosto epické mistrovské dílo. Tento díl je z celé série můj nejoblíbenější - stejně jako film - a to i přes to, že kniha a film jdou každý jiným směrem. Kniha jako taková je skutečně impozantní příběh, který nasazuje laťku zatraceně vysoko nad předchozími díly. Na to, že děj se odehrává, když je hlavnímu triu 13 let, jde o nesmírně inteligentní, vyspělou stylistiku, která mi až moc připomíná třeťák na střední. Vězeň z Azkabanu podle mě už není tak úplně pro děti - v jistém ohledu je to plnohodnotný dramatický fantasy příběh pro odrostlé a dospělé (už jen samotné chování a vyjadřování postav). Emoce z vás tento díl dostane na maximum a s postupným tempem ani nedýcháte. Já osobně to beru jako nejlepší fantasy knihu, kterou jsem četl - jednoduše BRAVO!!!

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl! :) Řekla bych, má něco z prvního i druhého dílu a současně vlastní svěží nádech. Po čas celé knihy jsem se ani jednou nestačila nudit, pamatuju si, že jsem ji četla na dovolené v Chorvatsku a víc než dovolenou si pamatuji právě obsah Vězně. O:)

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

Stejně jako předešlé dva díly, je i tento prostě parádní. Tento mi přišel ale takový přelomový, stěžejní v tom, že se zde "láme" děj a začíná jít tzv. o hodně. Příběh začíná být temnější, ale ještě pořád je to tak na hranici. Také v tomto dílu vystupují nové postavy, nové bytosti a příběh dostává nový rozměr, je ta už také více akce a různých bojů. Je to můj druhý nejoblíbenější díl této knižní série.

KellyH
18.06.2012 5 z 5

Re-reading, aktualizace komentáře:
Zas a znovu jsem se přesvědčila, že Vězeň z Azkabanu je jedním z mých nejoblíbenějších dílů. Je vidět, že ten příběh už je někde jinde. Všichni jsou starší, atmosféra přituhuje a je to znát nejen na ději, ale i na stylu psaní (aspoň tedy v tom českém překladu), už to není takové rádoby jednoduché a odlehčené, což tomu příběhu taky dost pomáhá. A... a... a já nevím, prostě tak. Sirius. Remus. Prasinky. Mozkomorové a vlkodlak. Hipogryf. A samozřejmě taky Severus, kterého jsem si ve třetím díle zamilovala a od té doby mě to už nepustilo.

oolinkaa
15.06.2012 5 z 5

Tímto dílem mě to už přestalo bavit, děj se odehrává jakoby mimo školu.. :-// nemá to už nic společného s 1. a 2. dílem!!

Kikušák
11.06.2012 5 z 5

Miluji všechny díly. Žádný nikdy nezklamal. Filmová zpracování je taky úžasné jako kniha.

Leeslie
02.06.2012 4 z 5

Chlapec s jizvou na čele je dnes již rozhodně kult! Miluji jednotlivé zfilmované části a je až s podivem, že ke knižní předloze se dostávám až teď v dospělosti a po dotočení posledního dílu. Hanba mi! Teď už ke knize. 3. díl je opět o něco lepší než předchozí. Tenhle díl je výjimečný závěrečným rozplétáním ústřední zápletky. V tomhle ohledu je tento díl opravdu výborný, ale musím uznat, že u konce je to už trochu překombinované. Strašnou (ne)výhodou je, že kniha má bezchybné filmové zpracování, které mě nutí nedat poslední hvězdičku, protože film dotvořil (a trochu i přetvořil) takovou krásnou jedinečnou magickou atmosféru, která v knížce chybí. Film totiž dělá 3. dílu trochu větší reklamu než kniha sama, právě proto si myslím, že film je důvodem toho, proč je tenhle knižní díl považován za nejlepší... film je bezchybný, kniha ne, přestože je velmi povedená :)

Trysko.Mys
01.05.2012 4 z 5

Nevím proč, ale tento díl mi přišel nejlepší z těch 7, které jsem četla...

Willie
20.04.2012 5 z 5

Třetí díl jsem měla dříve nejraději, ale v Harry Potterovi se nedá jednoduše říct, který díl je lepší :D Jako v jediném díle se příběh netočí kolem Voldemorta, ale i tak se o něm a jeho minulosti dozvídáte další drobnosti, které spolu nakonci série tvoří něco neuvěřitelného. :) Poprvé se tu taky objevuje Sirius, kterého jsem později měla dost ráda, a proto je zajímavý sledovat Harryho myšlenky, reakce, když už víte, jak vlastě celý příběh končí. Určitě hidnotím kladně, Harry Potter je neuvěřitelný příběh, který jsem měla ráda jako úplně malá, malá i teď o něco větší :) Jenom doufám, že ho tak budu obdivovat i později :)

Eilem
19.04.2012 5 z 5

V tretej knihe som sa ponoril do príbehu už úplne. Dementori ma očarovali priniesli temnosť akú bolo treba. Tretia kniha sa mi už nezdala na moj vek moc decká takže 9/10

Barbastelle
17.04.2012 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší kniha série! Celý Harry Potter má své kouzlo, ale tato byla dokonalá!

Saiiint
14.04.2012

Bože, ta knížka je tak skvělá ! Rozhodně nesouhlasím s názorem, že Harry Potter je pro děti . Je mi skoro 18, ale s nadšením a touhou, jakou tu knížku čtu si připadám jako dítě, které poprvé posadili před vánoční stromeček a řekli mu, ať si rozbalí dárky . Kolikrát si řeknu, jak ráda bych žila v kouzelnickém světe - v tom světe, kterému moc k dokonalosti nechybí . ( pozor ! tohle je čistě můj osobní názor ) . Obdivuju autorku, obdivuju její obrovskou fantazii, její smysl pro humor, protože ta knížka je nejen nesmírně napínavá, ale také hodně vtipná . Přečetla jsem ji podruhé a věřím tomu, že jednuo příjde čas, kdy pro ni opět sáhnu a znovu budu napnutá tak, jako bych ji četla poprvé . Tak přesně takové kouzlo má pro mě Harry Potter .

Kristie-Sophi
08.04.2012 5 z 5

Musím se přiznat... někdy jsem se bála mozkomorů :D Ikdyž tomuto dílu dodávali šťávu. Ale jinak mě kniha (jako obvykle) NEZKLAMALA!!!!

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

Aneeta
12.03.2012 odpad!

Tenhle díl se mi moc nelíbil a to včetně filmu. To že Sirius nebude vrah, bylo jasné hned, protože by ho přeci autorka nenechala Harryho zemřít! Prostě mě připadá jako nejhorší díl.