Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13310 13310

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

miruska810
28.10.2020 5 z 5

Ako malá som túto knihu mala problém dočítať. Trvalo mi to neskutočne dlho, nemala som rada hlavne časť v zlej vŕbe. Bolo to strašne zdĺhavé a ako 11 ročná som to až tak nechápala. Nedávno som prečítala odznova a vôbec nechápem, aký som mala vtedy sakra problém :) :D .. Príbeh je úžasný, nedá sa vyrovnať filmu. Každým prečítaním sa objaví vždy niečo nové. :) teraz idem na štvrtý diel..

Sixtinka144
24.10.2020 5 z 5

Další díl HP, který jsem si neskutečně užila! Tenhle díl byl můj nejmín oblíbený ve filmové podobě, ale jako kniha, je naprosto dokonalý. Spousta postav, které jsem měla ráda, v knize absolutně nemůžu vystát (ehm, ehm nebudu radši jmenovat :D). A Hermiona je tady v tomhle díle obzvlášt super a hodněkrát mi ji bylo až líto ( když na ní byl Ron pořád hnusný :(). Siruse jsem si taky zamilovala a litovala jsem Harryho, že nemohl zůstat s ním. Za mě jedno velké ano, a tuto sérii si rozhodně přečtěte :)

Abako
18.10.2020 4 z 5

Mám ráda postavu Siriuse Blacka. Od tohoto dílu už to začíná být zajímavější :-)

Zujaja
14.10.2020 5 z 5

V pondělí s dcerou dočteno, v úterý shlédnutí filmu. Kniha je jednoznačně hezčí ???? Opět nezklamala a já se těším na další díl a nestačím se divit, jak mě to baví ????

mekkejla
14.10.2020 5 z 5

Výjimečně neskutečně děkuji své chabé paměti - přesto, že jsem viděla film, jsem si knihu mohla užít, protože pro mě bylo vše jak poprvé - tak málo jsem si toho z filmu pamatovala. Ale věřím, že po přečtení se mi to už nestane. Tato série je prostě nezapomenutelná.

BarkaS
06.10.2020 4 z 5

Třetí díl patřil dřív k mým nejoblíbenějším, ale s věkem mi stále víc vadí, jak některé události a chování postav nedávají smysl. Asi nejdrásavější je “téměř závěrečný” rozhovor v Chroptící chýši (nebo jak to Medek přeložil, mimochodem, naprosto luxusně přeložil, teď jsem dala anglickou verzi a ta česká je prostě “zvukomalebnější”).

Kajunaa
04.10.2020

Knihy o Harrym Potterovi jsou velmi hezké, ale tento díl nemá chybu. Jsou tam postavy, které jsem si dříve hned zalíbila.

kiris
02.10.2020 5 z 5

Zápletky spletené z těch nejjemnějších vláken, vše do sebe zapadá, naprosto ukázkový sloh se všemi gradacemi, odbočkami, nepředvídatelnostmi. Nádhera! Děkuji Rowlingové, že si s něčím takovým dala práci.

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Na Harryho nedám dopustit :-) úžasné, brilantní, skvělé čtení. Paní Rowlingovou obdivuju za tak detailně vymyšlený a propracovaný kouzelnický svět. Chtěla bych být opět dítě a věřit na všechny ty fantastické postavy a kouzla a samozřejmě mít neviditelný plášť :-)

Wasdy
02.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha moc vám všem doporučuji tuto knihu přečíst. : D

iLuciferie
21.08.2020 5 z 5

Za mě nejlepší díl série!

KnihomolkaAnna
20.08.2020

Miluji spisovatele, kteří dokážou vytvořit postavy tolik podobné člověku, přesto tak odlišné. Rowlingová je jedním z nich.

tittanie
14.08.2020

Tohle byla první kniha z této série, kterou jsem si koupila hned jak vyšla. Postavy jsou trošku starší, takže už je i zápletka taková dospělejší a méně pohádková. Kniha byla úžasná. Zase jsme poznali více z kouzelnického světa, třeba kouzelné zvířata. Jako dítě jsem přemýšlela jaké předměty, bych si zapsala navíc. Jestli bych byla jako Hermiona nebo bych si vybrala jako Harry a Ron. No byla bych tak na půl cesty, ke každému. Postava Siriuse se mi moc líbila, i cesty do Prasinek. Úžasný díl. Dlouho jsem říkala, že je to nejlepší díl.

ashburton
10.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Ač nejsem nejmladší, tak celou ságu HP mám moc rád, čtu ji již poněkolikáté, ale teprve teď jsem se rozhodl i pro slovní hodnocení každé knihy ze série. Není vůbec pochyb o tom, že JKR umí psát. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Když se k tomu přidá brilantní překlad s českými jmény a názvy, prostě to nemá chybu. I když vlastně má a ty chyby vynikají při každém dalším čtení víc a víc na povrch, některé vadí více, některé méně, některé vůbec, je to na každém, jak k tomu přistoupí. Já osobně se je snažím přijímat s nadhledem a s úsměvem, rozhodnutý nekazit si báječné čtení :-) Rozhodně doporučuji si nejdříve přečíst a teprve potom skouknout filmy, které jsou o třídu níže a ve kterých spousta věcí chybí a složitá zápletka celé ságy vlastně není nikdy úplně vysvětlena.

Tahle kniha je za mě rozhodně nejlepší z celé série. Rowling se dokonce pustila do tak obtížné disciplíny jako je cestování časem. A zvládla to naprosto brilantně! Jednu chybičku to ale přeci má a tou je samotný obraceč času, protože to je věcička, se kterou by se daly dělat divy. Ale jak to, že po ní nikdo nepátrá (ať už ze strany zla nebo dobra) a nesnaží se ji získat? V jednom z pozdějších dílů se ukázalo, že obracečů je na ministerstvu hodně a nebyl problém, aby se k nim dostaly děti, tohle tam opravdu drhne. Ještě mě zarazilo, jak vlastně věděli Fred s Georgem, jak otevřít Pobertův plánek, když ho našli? A závěrem si opět rýpnu do famrpálu. V tomto díle jsou už do očí bijící protiklady. Na jednu stranu se zápasy prakticky neodkládají kvůli ničemu a na druhou stranu je zápas odložen kvůli zranění jednoho hráče, který navíc očividně simuluje. Ale no tak, není to zbytečné?
Navzdory všem výtkám tady nezbývá, než dát 100 % :-)

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Tohle je můj absolutně nejvíc nejoblíbenější díl z celé série Harryho Pottera.
Četlo se mi to skvěle, přečetla jsem jej tak za den a příběh byl prostě skvělý. Mrzí mě, že ve filmu nebylo stejně jako v knize vysvětlené, že Remus, Sirius, James a Peter byli Pobertové, protože to byla část, která se mi četla snad nejlíp.
Vězeň z Azkabanu je prostě skvělý a nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček!

tichoslapek_
02.08.2020 5 z 5

Tento díl je opět skvělý! Líbí se mi, že v knize je pořád něco navíc. Něco, co ve filmu nenajdete. Profesorka Trelawneyová a profesor Lupin jsou prostě skvělé postavy. Moc jsem si to užila a hned se pouštím do dalšího dílu.

Mr.Fox
27.07.2020 5 z 5

Skvělé! U tohoto dílu už je hodně znát, že se autorka vypsala a drží svět HP pevně v rukách. Předchozí dva díly se mi líbily, ale první byl takový pohádkový a ve druhém mi něco chybělo. Tohle má šťávu a grády! Neskutečně se těším na pokračování, které nehodlám zbytečně odkládat. Z prvních tří dílů zatím nejlepší!

Kutcho
23.07.2020 5 z 5

Neviem, či to bolo spôsobené tým, že si už tak dobre nepamätám film (hoci je tretí jeden z mojich obľúbených), alebo sa kniha natoľko líši od filmového spracovania, ale túto knihu som si užil zatiaľ najviac. Vôbec som neriešil, čo sa bude diať, ale nechal som sa unášať príbehom, ktorý bol ako vždy perfektný, a už aj trochu temnejší.

Macheta
18.07.2020 5 z 5

Pravděpodobně můj nejvíc oblíbený díl (četl jsem první čtyři knihy). Tajemno, které se až tolik netočí kolem Pána zla a vrba mlátička se mi vryly do paměti. Ať žijí vlkodlaci!

andrejci
14.07.2020 5 z 5

Můj oblíbený díl je ještě lepší než jsem čekala. Moc mě bavil a líbilo se mi úplně všechno. Zase jsem ráda hledala rozdíly mezi filmem a knihou a překvapuje mě, že jich tam tak moc nebylo.