Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/9/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-oEc-9.png 5 13859 811

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

JosefW
26.08.2016 5 z 5

Po prvním díle, kdy jsem si jako fanda filmové série přivykal odlišnostem, mne pokračování Harryho dobrodružství bavilo ještě více. Film byl dobrý, ale kniha byla daleko lepší (hlavně, když kvůli baziliškovi málem zapomenete vystoupit z vlaku).

nakavusterezou
21.08.2016 4 z 5

Tak po - skoro - dvou měsících jsem knihu HP a Tajemná komnata zavřela na poslední stránce. Nikdy mi netrvalo dva měsíce, než dočtu knihu, ani ta, která měla přes 700 stránek. Přemýšlela jsem, čím to je, že mi to tak dlouho trvá a došla jsem k závěru, že je to tím, že už od první stránky vím, jak příběh skončí, čili mě to nenutilo a hlavně netlačilo číst dál, abych se dozvěděla, jak příběh skončí. Dost mě také mrzí to, že mě kniha do příběhu vtáhla až na posledních 100 stránkách.

Samotný příběh je naprostou kouzelný - nečekaně - a četl se skvěle. Na knize jsem si užívala hlavně to, že jsem mohla srovnávat knižní a filmovou verzi a říkat si v duchu, co bych do filmu ještě z knihy přidala a že je škoda, že některé pasáže do filmu nedali, nebo je udělali úplně jinak.

Je jedna zvláštnost, kterou musím zmínit a to je ta, že ve filmu jsem neměla ráda Hermionu - typický šprt - nic pro mě, ale v knize jsem ji měla skoro radši než Rona - kterého jako postavu naprosto hltám.

Knize dávám 4 z 5 možných hvězdiček. Nemůžu ji dát 5 hvězdiček, jelikož jsem ji nečetla s naprostým nadšením, které bych si u knih s pěti hvězdičkami představovala.

Musím smeknout před J. K. R. za to, jak vůbec mohla něco tak úžasného, s tak skvělým a půvabným příběhem sepsat a pobláznit tím celý svět. (Teď samozřejmě nemám na mysli jen tuto knihu, ale celou sérii HP).

Houbař
13.08.2016 5 z 5

V tomhle díle je hlavně pěkná ta zápletka, je to dobře napínavé a po prvním díle samozřejmě nezklame ;)

Apollka
12.08.2016 5 z 5

Tajemná komnata je druhá kniha z mé nejoblíbenější série knih. J. K. Rowling je skvělá autorka, která si dokáže udržet čtenáře zaujatého po celou dobu čtení. Tajemná komnata je příkladem. Záhadný zmijozelův dědic je výborně vymyšlený.

stir1234
11.08.2016 5 z 5

Série HARRY POTTER je hodně slavná a měl by si ji přečíst každý. Já jsem viděla nejdříve filmy a potom jsem si teprve přečetla knihy. Nebylo to vůbec špatné a těším se na další díl.

Domi.Miky
04.08.2016

Dobrá kniha.

Tooomik
02.08.2016 5 z 5

Ve srovnání s prvním dílem heptalogie o Harrym Potterovi je Tajemná komnata dějově propracovanější a dle mého názoru zajímavější. Stvůra na hradě dodává příběhu napětí a skvělá je i postava narcistického Zlatoslava Lockharta.

danny_21
20.07.2016 4 z 5

Pohodička. Sice se k Harrymu dostávám až v dospělém věku, až po shlédnutí filmů, přesto jsem i z druhého dílu brýlatého kouzelníčka z Bradavic nadšený. Výborně napsané postavy v sedícím prostředí se spoustou originálních motivů v různých směrech, kniha je nebývale čtivá a přímočará na ženskou autorku a navíc, kdo by nechtěl být kouzelníkem, že - ať už je vám 8 nebo 50 ? Jdu s nadšením na Vězně z Azkabanu ( který je mimochodem filmově nejkvalitnější ) a jsem zvědavý, jestli i v knižní podobě bude temnější a posune se od dětského podání - 85 %

Gandalff007
19.07.2016 4 z 5

O kus lepší než první díl, který byl až moc dětský. Konečně se trochu dostáváme do povědomí souvislostí a začínáme tušit větší souvislosti, byť ne všechny jsou vysloveny nahlas.

Etule
16.07.2016 4 z 5

Opět poslechnuto jako audiokniha. Člověk má najeté filmy, ale knihy jsem četla už před dlouhou dobou. Překvapilo mě kolik scén jsem stačila zapomenout. Ginina valentýnka mě totálně rozsekala. :)

Luccy78
15.07.2016 5 z 5

A je tu druhé pokračování Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

Es.024
11.07.2016 5 z 5

Ano! Skvělá zápletka! Tajemné, stejně jako komnata! :)

petvet
10.07.2016 5 z 5

Druhý díl mě opět nezklamal :)
Kniha udržuje čtenáře do poslední chvíle v napětí,takže jsem se od kniha nemohla odtrhnout,dokud ji neprečtu!
Doporučuji.

adorjas
08.07.2016 2 z 5

Tajomná komnata ma nikdy až tak nebavila, ak si to hlavne porovnám s ostatnými dielmi. Prečo? Opäť sa niečo celý školský rok hľadá, a až na konci sa im to podarí vyriešiť- t.j. jemná variácia predošlého dielu.

Dep8
24.06.2016 5 z 5

Rowlingová válí. Pokud byl pro mě Kámen mudrců příjemným překvapením, kterému v rámci žánru skoro nebylo co vytknout, tak Tajemná komnata mě i přes delší rozjezd vyloženě nadchla. Druhý příběh Harryho Pottera je ještě hravější, propracovanější, a co se mi líbilo nejvíc - temnější a odvážnější. Nepředvídatelná detektivní zápletka mi sedla a její rozuzlení je prostě perfektní. A také už je tady patrný jasný potenciál pro další díly, na které se nejde netěšit.

Mitu
17.06.2016

Nejlepší klasika - začal jsem číst i něco o čarodějnické škole a to nebylo moc dobré - kopírování Pottera.

Bar16
10.06.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil úplně stejně jako první. Musím říct, že je to moc krásně napsané... A pořád nechápu, jak jsem mohla tuto sérii tak dlouho ignorovat... :-)

ThrisaManx
08.06.2016 5 z 5

Stejně skvělé jako předchozí díl, ovšem některé pasáže mi přišly naprosto zbytečné. I tak jsem se ale ani na chvíli nenudila. Od filmu lehce odlišné, ale to jsem brala spíše jako přínos.

VEJKA
26.05.2016 4 z 5

Super!

RamonVarga
07.05.2016 5 z 5

Naprosto zásadní kniha mého dětství.