Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12318 833

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Paja11.11
27.09.2023 5 z 5

Kniha se opět velmi dobře četla a gradovala. Konec je velmi dojemný a vše do sebe nakonec krásně zapadne.
Po dočtení bych stále chtěla číst dál, nechci se zbavit kouzlení a dále "žít" s Harrym Potterem.

RMarkéta
19.09.2023 5 z 5

Vždycky, když jsem četla tento díl, bylo mi tak nějak líto, že už tahle sága končí. Ale k tomu to přece všechno od začátku směřovalo a touto knihou vyvrcholilo. Všechno bylo zodpovězeno a všechno do sebe dokonale zapadlo. Nemohlo to skončit jiným způsobem než právě takhle. Výborně odvedená práce. To teda určitě a díky za ní.

Maki21
12.09.2023 5 z 5

Velice mile mě překvapilo jak se film podobá knižní předloze. Kniha samozřejmě úžasná, vše dopodrobna vysvětleno a veškeré otázky které se v předchozích dílech objevily zde byly odpovězeny. Jsem ráda že jsem dočetla celou sérii a můžu si jí tzv. odškrtnout ze seznamu.

m2056
09.09.2023 5 z 5

Pěkně ukončena série bylo pěkných nekolik prožít v Bradavicich bohužel několik hlavních postav zemřelo jak bych to řekl nevyš si rady tak postavu nechej zemřít.

StrYke
17.08.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha namluvená Pavlem Zedníčkem. Poslední kniha o Harrym má svým pojetím pramálo společného s pohádkovým a dětsky naivním Kamenem mudrců. Atmosféra je temná a na rozdíl od předchozích dvou dílů (pomatený Ron, Křiklan...) zde není doslova nic, co by její hustotu ředilo. Musím nesouhlasit s některými místními názory, že je kniha příliš natahovaná. Já jsem měl naopak ze samotného závěru dojem zbytečné uspěchanosti, jehož původcem však nejspíš byla skutečnost, že jsem jednoduše konec této brilantní série nechtěl. Možná se tedy vrátím opět na začátek. Všem vřele doporučuji!

Winster
11.08.2023 4 z 5

Je to uplně jiné čtivo, ale rozhodne je kniha stale vice podobná tou snu o klukovi s hůlkou než film.

vera5841
01.08.2023 5 z 5

Tento díl je v mnoha ohledech jiný, než ostatní díly. Od pohádky jsme se přesunuli k dosti temnému a často smutnému vyprávění (Jak strašně moc mi chybí Bradavice a jejich rutina!) Ale myslím, že je to víc než symbolicky, konec dětství (Harryho i čtenáře). Přestože jsem knihu četla poněkolikáté, stejně je schopna ve mně probudit hluboké emoce. Harry přichází o své blízké, vzpomíná na (relativně) klidné časy a nakonec dojde k cíli. A na úplném konci? Žádný svět už není co býval a zůstává jen prázdno (již poněkolikáté a opět). A proto "otevírám se na konci" - kde je první díl?

berry1009
28.07.2023 5 z 5

A série je dočtena. Při předchozích čteních knihy jsem si říkal, že sedmička je dosti komplikovaná a přiznám se, že jako dítě jsem ji moc nechápal. Nyní, když už jsem vybaven zkušenostmi ze sérií jako Malazská kniha padlých si říkám, že naopak v knize je vše vysvětleno a někdy i hodně polopaticky. To však knize neubírá. Naopak, pořád je mířená na 17 leté výrostky. A děje se toho hodně, že ani puberťák knihu jen tak neodloží.

zdenaR
10.07.2023 3 z 5

Harry Potter - dnes už klasika - nejlepší byly první díly, další z mého pohledu zbytečně natažené a někdy příliš "brutální" .
Pokud je to opravdu zakončení celé série, pak v pravý čas.

LEGACY
09.07.2023 5 z 5

Se čtením potterovské ságy jsem začal pár let zpátky s tím, že to bude osvěžující doplněk k filmům, a ono to bylo naopak. Dnes jsem definitivně uzavřel jednu z nejkouzelnějších kapitol svého života a musím konstatovat, že knihy mě proměnily a minimálně pozdější díly byly knižně mnohem propracovanější a vývoj postav a jejich vzájemné vztahy mnohem lépe vykresleny. Byť je mně už 27 let, tak mně HP dovolil cestovat časem a znovu a znovu pronikat do svého dětství, kde má HP své nezastupitelné místo. Zároveň si uvědomuji, že čas letí a nové generace už HP neznají, nečtou a je to tak v pořádku. I tak bych jim ale HP ságu doporučil a to z jiného důvodu. Angličtina. Tato série je psaná nejprve pro děti až postupně se z ní stane kniha pro dospělé, no a slovní zásoba je tomu přizpůsobená a vy se můžete skvěle učit a bavit zároveň. Mně se četl tento díl moc dobře, svižně, nepotřeboval jsem záložku, vždy jsem věděl, kde jsem skončil a nejčastějí jsem kapitolu prostě musel dočíst. Byla to strhující jízda, ve které JK vyplnila takřka všechna hluchá místa z předchozích dílu, doplnila tajemství, má to vynikající návaznost a člověk až žasne kolik času musela v tomto perfektně vykonstruovaném světě strávit, aby mohla vymyslet tak moc dobré zvraty. Miluji její fantazii a vyprávění, a proto pociťuji dost silné zklamání z toho, že režisér Yates udělal jen druhořadé, mdlé a laciné zakončení, které je dobré leda tak pro Mudly, kteří to chtěli mít rychle za sebou. Hodně vzdálená pravda od kouzla posledních knih. Dokladem oné propasti v kvalitě je i fakt, že mám totálně rozdílné, oblíbené postavy v knize a ve filmu. V knize mě ohromil génius a pokání Albuse Percivala, potrhlost a dobrotivost Luny Lovegood, no a snad tím nejpoutavějším byl Remus Lupin. Člověk, co zná film zná příběh jen tří hlavní hrdinů a z těch si zpravidla vybere. Už chápete proč se čte? Tohle je zkrátka komerční, ale bohaté čtivo, velmi morální, plné citací a pro mě osobně odzbrojující manuál pro život (například když jde Harry vstříc jisté smrti, prostě protože musí udělat správnou věc). Jakmile jsem knihu dočetl, z nějakého důvodu jsem ji musel dát pusu, neuběhla ani minuta a ze srandy jsem jí pohladil po hřbetě a bláhově si přál, aby začala kousat jako ty Monster books z učeben Obrany proti černé magie.) Uvidíme jestli se třeba někdy podívám do ateliéru Harry Pottera, abych viděl Privet Drive, nebo si dal máslový ležák.
Neplecha Ukončena NOX

PetraN17
30.06.2023 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že budu tak unešená :)))
Paráda

puczmeloun
23.06.2023 5 z 5

Zakončení série, jak má být. Je to jiné než předchozí knihy, více se to věnuje budování celého světa a mnohem méně Bradavicím. Konečné propojení všech dřívějších náznaku a dějů je velmi uspokojivé a čtivé, což zároveň s větší temností děje a všudypřítomnou smrtí dělá z Relikvií citelně dospělejší knihu. A to i přes Harryho přetrvávající občasnou nesnesitelnost.

...a ano, závěrečná kapitola je už svým způsobem "legendární", ale to už k tomu patří :)

Stidave
19.06.2023 4 z 5

Tak, a mé desitiměsíční bradavické dobrodružství skončilo. Knížka je to opět velmi čtivá a narozdíl od filmu dokáže bavit i mimo Bradavice. A taky dobře vysvětlit relikvie a putování našich hlavních postav, v čemž dvojsnímek naprosto selhává. Také se mi líbilo poodhalení Brumbálovy temnější minulosti a to, že s jednou relikvií i se v knížce na konci naložilo o mnoho pěkněji, než ve filmu. Bohužel mi zde ale děj přišel až příliš často řízený náhodou, Harry a přátelé měli ve spoustě situací štěstí, že slyšeli důležité informace. Taktéž obhajoba nevyslovování Voldemortova jména ze strany Harryho a Hermiony bylo poněkud chudé. Nepatřím také mezi fanoušky sentimentálního epilogu. A ačkoliv vím, že tomu tak vlastně není, přišel mi konec useknutý. Zkrátka bych se rád dozvěděl, jak ústřední trojce dokončila školu. Co se stalo s Umbridgeovou. Nějaký nástin toho, co se dělo po souboji. I tak jsem si ale knihu velmi užil a těsím se, až si (možná za rok?) sérii zase dám znova.

karol95
02.06.2023 5 z 5

Srdcová záležitost

Aligi
01.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Úžasné zakončení kouzelného světa! Mezi mé oblíbené části patří loučení s Dursleyovými a zjištění, že Dudley měl Harryho přece jenom svým způsobem rád. Kráturův příběh a jeho následná proměna, Ronův návrat, příběh tří bratří, útěk od Gringotových, Aberforthovo vyprávění, Harryho slitování se nad Malfoyem, Percyho omluva rodina a usmíření, Snapeova vzpomínka v myslánce a konečně pravda!
Oblíbené postavy: Krátura, Aberforth, Snape.

Predator3313
01.06.2023 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl.
Perfektní zakončení celé série.
A co oceňuji, že prakticky vše důležité bylo vysvětleno.

Calinda
20.05.2023 5 z 5

Vše podstatné už bylo napsáno. Pěkné zakončení brilantní série. Jen musím přiznat, že tento díl mi zhruba do poloviny přišel trošičku slabší, ale od určitého momentu jsem si to začala užívat stejně jako předešlé díly.

Tůčomil1234
05.05.2023 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Za mě nejlepší z celé série. Chtěla jsem si přečíst 2 strany a prodloužilo se to na 4 kapitoly. Velmi doporučuji

LunaL.
30.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Miluji celou serii -a vlastne cely svet- Harryho Pottera. Ale tenhle dil je pro me srdcovka. Zazila jsem zdlouhave cekani, az vyjde, vycekala si o pulnoci nekonecnou frontu, abych pak travila hodiny ctenim.. :)
Ale kvuli tomu jsem si ji nezamilovala,to melo jiny duvod- v tomhle dile se stezi najde kapitola, kde bych nemela oblibenou scenku, uryvek nebo vetu: Louceni s Dursleyovymi, posledni navsteva pristenku pod schody, sedm Potteru, netrpelive cekani v Doupeti na ostatni, darek Harrymz od Ginny, svatba,.. mohla bych pokracovat jeste hodne dlouho!

Hodne lidi zklamala vsechna ta "spina", co byla vytazena na Brumbala. Nebo to, jak se zachoval Lupin, kdyz zjistil, ze Tonksova je tehotna.. Me to naopak presvedcilo, ze byli lide. I kdyz kouzelnici, tak jako ostatni plny chyb a pochybnosti.. Tim vic se pro me stali skutecnejsimi :) a oblibenejsimi, dokazali se postavit strachu, naucit se zit s tim, co provedli a o co vic, byt jeste lepsimi, nez puvodne byli!

Hodne lidi by za nejromantictejsi vetu/slovo ze serie vybralo tolik zname: Navzdy. I v tomhle se lisim, pro me to je jine slovo, i kdyz vyslovene stejnym clovekem: Cokoliv ;)

Cetla jsem uz snad desetkrat, hodnekrat poslouchala jako audio. A nekolikrat videla film. Ale to me neodradi od toho ponorit se do tohoto kouzelneho sveta znovu.. a asi brzo.. :)
Protoze i ja bych odpovedela stejne jako Severus, kdyby mi nekdo nabidl vzit me do sveta Car a kouzel:
"Co mi date na oplatku?"
"Cokoliv"

denniys
25.04.2023 5 z 5

Za mě 100 % a 5 hvězdiček mi na tuto knihu nestačí... bože, takový posun od prvního dílu.. tato série neuvěřitelně s každým dílem dospívala až do skvostného finále, které prostě bere dech..
Tato kniha při četbě vzbuzovala tolik emocí... vynikající vloupačka na ministerstvo a ke Gringottovým, přežívání v Siriusově domě, bezútěšné stanování a bezcílné ukrývání.. těžký rok měli naši hrdinové...
Závěrečná bitva o Bradavice byla fenomenální..
Miluju jak tato autorka umí rozjet hru s charaktery, profesorka McGonnagalová, Snape, Hagrid a mnoho dalších vedlejších postav - prostě všichni jsou skvěle vyprofilovaní..
Od chvíle, kdy Harry sebral Snapeovy vzpomínky jsem nepřestala slzet.. pro mě byl závěr emoční jízdou.
Obdivuji Harryho pevnost a vnitřní sílu a odvahu se obětovat pro vyšší dobro..
A následný epilog po x letech mě vůbec netrápí, naopak je hezké vědět, že naši dětští hrdinové našli své štěstí...
Přidávám do oblíbených - Harry zůstane mou srdeční záležitostí.
Jsem ráda, že jsem měla tu čest!