Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368603/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-TUI-368603.jpg 5 12218 12218

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

petronella1
08.12.2015 5 z 5

Po předchozím, pro mě trochu nezáživném a zdlouhavém dílu, mě tato kniha naprosto pohltila. Trochu mě zaskočil konec a nemůžu tomu stále uvěřit. Poslední kapitoly jsem přímo hltala. Už se těším na poslední díl a rozuzlení.

angloumene
25.11.2015 5 z 5

V tomto díle dochází oproti předchozímu k určitému kvalitativnímu zlepšení, hlavně v tom smyslu, že Harry není tak otravný. Odhalování celé temné minulosti je napínavé a dává smysl. Celkově mě ale tento díl už nebavil tolik, jako jeho bratříčci v první půlce série.

Wiss
20.11.2015 5 z 5

U tohoto dilu jsem se nasmala nejvic ze vsech :-) Krasne vymyslene a ctive, nemohla jsem odtrhnout oci! :-)

Njzy
15.11.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl HP.

Felsenberg
14.11.2015 4 z 5

Docela pěkný díl. Tentokrát své výtky nevyslovím, protože jako částečný melancholik oceňuji smutný závěr a pád legendy Brumbála. Čest jeho památce.

Mikako
08.11.2015 5 z 5

Nejlepsi dil ze vsech! Jezis kam se hrabou filmy. Videla jsem je, vedela jsem jak to dopadlo a presto... A presto jsem nakonci brecela :-D

koci.utd
20.09.2015 5 z 5

Příprava na užasné vyvrcholení celé ságy.

Alex.Barunka
14.09.2015 3 z 5

Princ dvojí krve je zatím mým nejoblíbenějším dílem. Opravdu stojí za přečtení, je temný, odhaluje mnohá tajemství a zápletka graduje.
A Harry není tak na ráno jako v předchozím díle!

DennisMoore
06.09.2015 5 z 5

Finiš se blíží a je to znát. Oproti Fénixovu řádu v Princi dvojí krve slabé místo nenajdete snad ani lupou a při infarktovém finále máte co dělat, abyste se do knihy samou nervozitou nezakousli. J. K. Rowlingová tentokrát vykresluje vztahy mezi hrdiny i padouchy stejně dobře jako jejich bitvy, které si o zfilmování přímo říkaly, co si budeme povídat.

Thrawn89
03.09.2015 5 z 5

Po čtyřce další vrchol série. Naprostá senzace je odkrývání Voldemortovi minulosti. Emoční linka se oproti pětce přesunula z Harryho na Rona s Hermionou, což tolik nerušilo příběh a naopak to vytvořilo příložitost k několika zábavným momentům (zatímco Harryho ublíženecké emoce v předchozím díle mě spíše štvaly). Líbí se mi také role Křiklana a prospěl i větší prostor pro Brumbála, což pak vede k tvrdšímu nárazu na konci, který pokud jste dopředu neznali jako já, byl skutečně silný.

juli2
01.09.2015 5 z 5

výborná kniha, výborně se čte, celou sérii hodnotím nadprůměrně

Tomsimas
29.08.2015 5 z 5

Vlastně se toho kromě smrti jedné z hlavních postav moc nestane. Ale když ono se to tak pěkně čte :). Tak nemohu dát jinak než za plný počet. Nejlepší část: Návštěva rodiny Gauntů, věž v bouři, odhalení prince dvojí krve.

kayu
29.08.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé série. U téhle knížky jsem se smála víc než u ostatních dílů. Dozvídáme se plno nových informací.

Pavlnka
17.08.2015 4 z 5

Moc dobrá kniha. Filmy jsem viděla dříve, ale na knížky nemají. Jsou propracovanější a zajímavější. Už se těším na poslední díl.

woodward
16.08.2015 5 z 5

V tomhle příběhu mě pořád něco mate: Proč přesně je v závěru Harry tak naštvanej kvůli tomu, že používal Snapeovu knihu? Jeho mínění o Snapeovi bylo v podstatě vždycky stejné. Ta kniha na ničem nemohla nic změnit - a ničemu by nepomohlo, kdyby se jí zbavil.

Ronnie68
09.08.2015 4 z 5

tato kniha se mi líbila více než film (četla jsem ji dřív než jsem viděla film)..

aronoele
31.07.2015 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější z celé série - Zamilovaný Ron, žárlivá Hermiona (od teď už mi bylo stoprocentně jasné, že na konci skončí ti dva spolu :)) Líbí se mi "výlety" do minulosti v Myslánce a rozkrývající se tajemství okolo Voldemorta. Spousta věcí z celého příběhu najednou dává větší smysl...Také jiskření mezi Harrym a Ginny.. a spousta dalšího opět včetně humoru á la J.K.Rowling... Knihu jsem četla jedním dechem celou noc až začalo svítat... na takové věci člověk nikdy nezapomene :D

LuckaH2
29.07.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla jsem jí stejně jako ostatní jedním dechem, ale zatím se mi líbila nejméně, neměla nějak ten další příběh...A stále se stupňují trihlerové prvky (což nevadí:-) Těším se na závěrečný díl...

farbi
26.07.2015 5 z 5

Táto kniha mi bola veľmi sympatická. Harry vynikajúci v lektvaroch? To ma fakt bavilo.

lifeoptimist
20.07.2015 5 z 5

četla jsem celou sérii už několikrát, nemůžu si odpustit, alespoň jeden koment, filmy se mi líbily (teda ty první tři) než jsem si přečetla knížky, film je sice hezky natočený, ale knížka je prostě knížka, navíc u tohohle zpracování je kniha stokrát lepší, film mi přišel pojat spíše teenegersky a na můj vkus toho hodně vynechali..... ale tak sto lidí, sto názorů