Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12932 731

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Cortegos
20.03.2023 5 z 5

Kouzlo fantastického (v obou významech) světa stále působí a funguje, i když si čtenář stále více všímá opakujících se prvků. Konec předkládá nové směřování a nový impuls do dalších dílů.

peeetta
09.03.2023 4 z 5

Za ty roky, které uběhly od prvního čtení, jsem zapomněla spoustu detailů, které krásně doplňují děj. Film je ochuzen o souvislosti.

Evkaha
04.03.2023 5 z 5

Vzdycky nás štvalo, že jsme knihu dostali až k Vánocům nebo narozeninám a né hned jak vyšla (dnes to naprosto chápu). Pamatuji si, že když jsem tuto četla poprvé, tak mě hrozně nebavil začátek s mistrovstvím ve famfrpálu a čekala jsem až zase budou konečně ve škole a celkově ten díl přišel takový zdlouhavý. Po několika přečteních už to byl jeden z nejlepších dílů v knižní podobě. Ve filmu už chybí spoustu i pro mě podstatných věcí a ztrácí již kouzlo pohádky a nastupuje temnější strana fantasy. Ale prostě super

Katuuusenka
28.02.2023 5 z 5

No, kdo by Harryho nemiloval. Můj nejoblíbenější díl. Navíc kolik věcí ve filmu nebylo. Jestli jste ještě nečetli tak je to vaše povinost.

Marbla2004
19.02.2023 5 z 5

Velmi mě překvapilo, kolik věcí ve filmu vůbec nebylo. Třeba děj prvních 100 stran knihy. V tomto díle se mi moc líbila Hermiona, která umí vážně překvapit. Přijde mi, že tak nějak dospěla, ale naopak Ron se chová pořád jako malé děcko. Konec topka, pár slziček tam bylo.

Taufa
09.02.2023 5 z 5

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti prvním třem dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Trošičku mě nudila prostřední třetina knihy, ale konec vše zachránil. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

Predator3313
04.02.2023 5 z 5

Za mě úplně super.
Konečně jsem se dostal ke knize která je výrazně podrobnější než film, na což jsem se celou dobu těšil.
Především skřítci se tady konečně objevují ve velkém a mě osobně se líbí hlavně Hagrid, který stále učí a tím vzniká možnost popisovat další nové a děsivé potvory, což je můj šálek čaje.
Velký význam je taky kladen na vliv denního věštce. Který dokáže obrovsky měnit náladu v kouzelnickém světě.... Jinak řečeno, hlavně to dává velkou moc Ritė Holoubkové, která se pustí do Hermiony, což ale možná nebyl zas tak dobrý nápad ...

ArkAngel
23.01.2023 4 z 5

Po třetí knize se Rowlingová rozhodla, že se bude světu Pottera více věnovat, díky čemuž počet stran razantně narost, což se následně podepsalo na adaptacích, které musely knihu hodně osekávat. Přitom Ohnivý pohár nabízí zajímavé dějové linky například s Ritou Holoubkovou, skřítkou Winky, Skrkovými nebo Ludem Pytlounem, které jsou v kouzelnickém světě zase něčím zcela novým. Začátek a závěr, který je plný všemožného vysvětlování, se sice trošku táhnou, ale jinak patří čtvrtá kniha k nejpovedenějším v sérii. #domácískřítcimajítakypráva

Petras_ka
21.01.2023 5 z 5

Musím povedať, že mi trošičku trvalo prelúskať začiatok. Kniha sa pre mňa rozbehla až keď sa Harry vrátil naspäť do školy a začal sa perfektne vymyslený trojčarodejnícky turnaj. Nič však neuberá na tom, že je to zase skvelý diel s oveľa väčšou dávkou temnoty ako v predchádzajúcich dieloch.

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Kniha už rozhodně nepatří mezi vyloženě dětské knížky. I tento příběh je už temnější a opět velmi napínavý. Příběh se tentokrát zaměřuje na Turnaj tří kouzelníků, takže kniha nabízí úplně nová specifická dobrodružství. Líbily se mi nové postavy a celkově trošku jiné pojetí příběhu. Zápletka v knize je skvěle vymyšlená, a pokud čtenář knihu čte poprvé a neviděl ani filmy, závěr může docela překvapit svým rozuzlením. Knihu rozhodně doporučuji i těm, kteří film viděli. V knize je totiž hodně věcí jinak než ve filmu a samozřejmě je tam mnohem víc zajímavých pasáží, které se ve filmu třeba vůbec neobjevily. Tento čtvrtý díl mě moc bavil a atmosféra turnaje mě znovu pohltila i přesto, že knihy i filmy už dlouho znám.

GeRaltzRiVie01
01.01.2023 5 z 5

Narozdíl od předchozí dílů jsou zde již drobné, ale pro mě zásadní rozdíly mezi knihou a filmovým zpracováním. Zde je spousta scén a detailů, které se asi do filmu nevešly a dost ubraly na zážitku a navíc pořádně nevysvětlily např. Voldemortův návrat z nicoty. Film tedy nebavil, ale kniha pořád 100%ní a spravila chuť.

Tůčomil1234
31.12.2022 5 z 5

Pro mě zatím nejzábavnější díl Harryho Pottera. Chtěla jsem číst tak dvě tři stránky a přečetla jich takových 15. Moooc mě tato kniha bavila. Doporučuji

Satyrka
30.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Jak jsem psala už u předchozích dílů a budu psát i u těch následujících - začala jsem Harryho číst po velmi dlouhé době, abych si udělala nové názory a celý příběh si obnovila.
Takže čtvrtý díl. Už tlustá kniha plná informací a detailů, které se do filmů nedostali a vlastně by se tam ani nevešli. Už jsem plno z toho zapomněla, takže jsem ráda za znovupřečtení.
Nejspíš jsem jedna z mála, ale já famfrpálové zápasy miluju. Vím, že mistrovství bylo jedno z mých nejoblíbenějších částí knihy.
Co asi musím zmínit je opět téma Zmijozel - Snape - Nebelvír. Vím, že hodně moc lidí má srandu z Brumbála a z toho, jak dává Harrymu a Nebelvíru "až moc" bodů. Jak mnozí říkají, jak je to nespravedlivé. Můj názor ale je, že to nespravedlivé není. (A to Nebelvír není moje kolej! ) Někdo jim ty body totiž dávat musí, ne? Ve filmech to tolik vidět není, ale v knize, hlavně ve třetím a v tomto čtvrtém díle, to vidět je. Snape a jeho nadržování Zmijozelu a naopak nespravedlnost vůči Nebelvíru. Takže já myslím, že si tyhle dvě koleje nemají, co se týče bodů, co vyčítat. Jo, pak jsou tu trochu zapomenutí havraspárští a mrzimorští. Ti by si naopak mohli stěžovat! Ale zastánci Zmijozelu prostě ne ... :D
Já jen, že jsem si tenhle svůj pohled na věc musela zapsat, jinak tu máme samozřejmě vážnější věci - jako třeba, kdo hodil Harryho jméno do poháru a tak...
A pak taky musím soucítit s Nevillem. Chudák Neville. Pořád dostává od každého bídu, a co hůř, dokonce i od učitelů, kteří nemusejí být Snape... Já nevím, ale takhle mu ještě víc podkopávají sebedůvěru, kterou ani nemá. Zkrátka docela ponižování. .. Ale samozřejmě, Rowlingová se s tím moc nemaže :D ( A co si budu, já se ke svým postavám taky nechovala nejlépe, když jsem ještě psala )
A jak už jsem psala i minule, je škoda, že Rowlingová udělala ze Zmijozelu takový... -hledám slušné slovo- ... -nenalezeno-... Malfoy je docela ten typ "já-si-můžu-dělat-srandu-z-tvý-mámy,-ale-dost-se-naštvu,-když-mi-to -oplatíš"... Jako vážně, kdo a proč ho může mít za oblíbenou postavu?
Ale neberte to vše tak vážně. Jako já.
Toť asi vše, kniha opět skvělá, tentokrát už vůbec ne pohádková. Jdu se pustit do pátého dílu, který byl kdysi můj úplně nejoblíbenější, protože byl nejdelší a bylo tam nejvíc věcí navíc. Teď jsem zvědavá, jak překousnu asi nejvíc nenáviděnou postavu v růžové...
A hlásím, že Harry Potter a Ohnivý pohár je moje poslední přečtená kniha v roce 2022!

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Asi není třeba nic dodávat. Jako vždy skvělé, byť mi tady trvalo trošinku déle se začíst, chytlo mě to až po mistrovství. :(

sabina5156
18.12.2022 5 z 5

Po Fénixově řádu je to asi nejslabší kniha z celé ságy. Každopádně kvalita zde upadá nad přílišnou přetažeností za vlasy. Nějaké potřebě na příběh až příliš tlačit. Ocenila bych větší množství realističtějšího popisu situace. Samotná soutěž měla být smrtonosná a nebezpečná. Harry to zvládl až s příliš velkým přehledem. Ač měl být příběh založen na akci - nudila jsem se. Každá strana a vývoj příběhu byl až příliš předvídatelný.

Tabby
17.12.2022 5 z 5

Tak, jak mám oblíbené ty předešlé díly HP, tak ani mě nemohl minout ani tento díl.
Pamatuji si to velké šílení, když vycházeli nové knihy a filmy. A ten velký boom,
a čekání každé malé duše, jestli náhodou i jemu nepřiletí sova s dopisem z
Bradavic. Byla jsem jiná?? Neee. Také jsem čekala a stále čekám. :D
Baví mě promyšlenost světa, postav a celý příběh, který je originální a kouzelný.
Postavy to, jak se vyvíjejí, stárnou a postupně s nimi prožíváme jejich velkolepé dobrodružství.
Pokaždé když to čtu jsem nadšená, a je to jako kdybych se vrátila domů. Tahle kouzelná série mě asi nikdy neomrzí a budu se k ní vracet stále, jak k filmům tak
ke knihám. :)

zdenaR
12.12.2022 4 z 5

Další poslech Harryho, tentokrát s poněkud temným a možná zbytečně nataženým dějem.

Lajka2012
10.12.2022 3 z 5

Knihu bych dočetla, kdyby mi to, jak to skončí, nevykecaly kamarádky.....

xxbarbarelaxx
08.12.2022 5 z 5

Další díl z kouzelného světa Bradavic. Tento díl byl již temnější než ty předchozí. Byl krásně vykreslený turnaj tří kouzelnický škol a pak i další události co se staly za celý školní rok. Za mě velmi povedené a určitě si celou sérii ještě několikrát přečtu.

Radějka
01.12.2022 4 z 5

Další Harry Potter pro tentokrát v mnohem temnějším hávu. Jediné, co bych vytkla, je přehnaná délka. Tahle kniha byla nejdelší z knih, co jsem kdy přečetla, a místy, zvlášť v méně napínavých pasážích, se to lehce táhlo. Proto netuším, kdy najdu odvahu se pustit do osmi set stránkového dalšího dílu. Každopádně, lze s jistotou říct, že tato série je jednou z nejkvalitnějších v literárním světě.