Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29797/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-tmz-29797.jpg 5 16039 1509

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Terezkaa69
09.01.2016 5 z 5

Tento díl jsem nikdy jako jediný neviděla celý jako film. Vždycky jen po částech. Ale s jistotou můžu říct, že kniha je mnohem lepší....Neznám jediného člověka, který by řekl, že nemá rád Harryho Pottera.

Šárka_D
09.01.2016 5 z 5

Tohle nikdy neomrzí. Po nesčetném přečtení nyní poslouchám audioknihu, pěkně namluvenou Jiřím Lábusem. Nad popisem úžasných hostin ve Velké síni bohužel jen hladově hledím do prázdné ledničky :) Zpočátku mi vadilo, že Lábus čte jméno hlavního hrdiny "Hary", tedy ne "Hery", ale dá se na to zvyknout.

VeronikaZ
04.01.2016 5 z 5

Když všichni četli Pottera, já byla blázen do Pána Prstenů. Teď, o patnáct let později, to doháním a propadám svému soukromému šílenství. Naprosto kouzelná knížka, hned bych se pustila do druhého dílu.
A klobouk dolů před pány překladateli, četla jsem originál a občas srovnávala s počeštělými názvy, odvedli výbornou práci.

bagrista
02.01.2016 2 z 5

Jeden z mála počinů, kdy se mi filmy líbí o hodně více než knížní předloha. Nevím, čím si Potter zasloužil takovou oblibu. Kniha se dobře čte, ale ten příběh je takový nemastný, neslaný. U ostatních sci-fi/fantasy sérií, jako třeba Pán Prstenů nebo Duna, je vidět, jak autoři vytvořili obrovský svět s dlouho historií a do malého kousíčku poté zasadili svůj příběh. Tady mám opačný pocit, a sice ten, že paní R. si svět vytvářela až při psaní knihy. Některé prvky jsou naprosto nedomyšlené a některé naprosto stupidní (Famfrpál). Navíc je u této série jasně vidět, že paní R. další díly neplánovala (tedy doufám, protože jestli ano, tak to je dost zoufalé).

Benjiki
31.12.2015 3 z 5

Začátek kultu. Začátek, který je tak těžce odlišný, jiný než epické poslední tři díly. Tohle je fakt jen pohádka s dost hustým začátkem, u kterého jsem kroutil nad humorem autorky - který se mi hodně líbí. Další nadhodnocená kniha, ale vzhledem ke kultu který se kolem celé série vytvořil, to dokážu přehlédnout.

Ni_kita
29.12.2015 5 z 5

Takže konečně i já přečetla knihu, o které nemálo lidí říká že je naučila číst a že na této sérii vyrostli. Samozřejmě jim věřím, obzvlášť po to co jsem ji sama dočetla. Vůbec netuším proč jsem se této knize tak dlouho vyhýbala, pořád jsem to odkládala a nyní toho lituji. Už od prvního dílu je opravdu poznat jak skvělá to bude série a jak má paní Rowlingová všechno promyšlené. Teď akorát lituji že jsem si hned nekoupila aspoň i druhý díl.:)

Thaxssillissia
24.12.2015 4 z 5

Co si budeme povídat? Všechno podstatnější bylo už napsáno níže a já z toho vypíchnu snad jen jediné - I přes své chybky, které Rowlingová může mít, nelze ji upřít pořádný kus práce, kterou odvedla s novou generací čtenářů. Především to, že ji notně rozšířila.

calwen.cz
20.12.2015 5 z 5

Kniha je úžasná, oddechovka pro všechny věkové kategorie :)

morava
16.12.2015 5 z 5

Jsem nesmirne rada za to, ze i kdyz jsem uz nescetnekrat videla film, tak jsem v tomhle predvanocnim case vzala do ruky tuto nadhernou knihu.Diky skvele spisovatelce jsem mohla nahlednout do sveta car a kouzel a uzivat si plno dobrodruzstvi a napeti spolecne s Harrym a jeho prateli. Uz se tesim na chvili, kdy otevru druhy dil a vratim se do kouzelnych Bradavic.

Denisa_a
13.12.2015

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla všechny filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Harryho a jeho přátel to opět dosvědčuje :)

kalache
12.12.2015 5 z 5

...konečně někdo zase naučil děti číst knížky...

Spýťa
07.12.2015 5 z 5

Pěkná kniha pro všechny věkové generace, ještě lepší je ale audiokniha, kterou čte Jiří Lábus :)

Sulfid
06.12.2015 5 z 5

Tak tahle knížka mě naprosto dostala. Je to snad nejhezčí knížka jakou jsem kdy četl. Bohužel jsem se k ní dostal až nyní ve svých 16-ti letech, a to hlavně proto, že jsem po celý druhý stupeň odmítal číst a bláznit s knížkami začínám až nyní na střední a také proto, že pocházím z křesťanské rodiny, kde svět Harryho Pottera není zrovna vítaný, a tak jsem (možná i proto, že zakázané ovoce nejlépe chutná) se rozhodl tuto knžku přečíst potajmu(: Nicméně jsem z 1. knížky úplně vedle a zítra po škole poběžím do knihovny pro další díly.

martinkaLLL
29.11.2015 5 z 5

Super. Ať je to pro děti nebo není, prostě to umí udržet čtenáře v pozoru až do konce.

Juki-RoseMary
28.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá série, skvělá autorka...
Mnoho lidí sem píše, jak je první díl pohádkový. A mají naprostou pravdu, protože J.K. Rowlingová se nesnažila jen tak vylíčit děj, ale šlo jí o to, napsat tuto sérii tak, abychom s ní vyrůstali. V mém případě se jí to povedlo. Jako menší jsem vzala do ruky první díl a byla jsem uchvácená. Kdybych v té době zhltla další tři díly, nepochopila by jsem to, co se skrývá uvnitř.
Není to jen tak nahodilý děj s občasnými náhodnými scénkami, aby byla kniha delší, ale je to jeden obrovský a spletitý příběh, kde je vše do nejmenších podrobností vymyšleno. I přesto, že není něco v knize napsané neznamená, že to J.K. Rowlingová nedomyslela a nerozvedla. Svými proslovy mě stále ohromuje tím, jak je vše propletené. Jména nedávána náhodně, minulosti postav... To vše mě ohromuje a klobouk dolů. Sérii jsem přečetla několikrát a pokaždé mezi řádky objevím nové a nové věci. Jedním slovem - kouzelné!

angloumene
25.11.2015 5 z 5

Kámen mudrců je určitě nejpohádkovější knížkou z celé série. Jako dítě mě tento díl opravdu oslovil a určitě jsem nebyla sama, jelikož právě kvůli prvnímu dílu se Harry Potter stal celosvětovým fenoménem.

Tauriel
23.11.2015 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější z celé série. Tady je to ještě pohádka, která člověku vykouzlí úsměv na tváři po perném dni. Tenhle díl můžu číst pořád dokola.

tynka65
15.11.2015 4 z 5

Knížka mě bavila a těším se na další díly, které jsou trošku temnější :) a schovávám si jednu hvězdičku navíc právě pro ně. ;)

kusma
12.11.2015 5 z 5

Nečekala jsem to, ale kniha byla opravdu kouzelná, krásně se četla a i přes dospělý věk jsem se do zamilovala. A vůbec mi nevadilo,že jsem první viděla filmy. Možná i naopak - krásná oddechovka.

Rubika
03.11.2015 5 z 5

Série o Harrym Potterovi s brýlemi, kterou zná a miluje téměř celý svět.
Musím se přiznat, že jsem se k této skupině jako většina přidala taky. Kniha mě moc bavila, sice mě to tak nezasáhlo jako některé, ale myslím, že další díly (od Ohn. poháru výš..) bude pro mou věkovou kategorii více zábavné a pohlcující.