Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29797/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-tmz-29797.jpg 5 16014 1508

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

momo01
05.04.2015 3 z 5

Četla jsem ji svému šestiletému synovi, sama bych se do ní nikdy nepustila. Mě mnohem víc okouzlila Tonička Bolavá od Pratchetta. Příběh Harryho Pottera jsem ale brala jako knihu pro děti a za ten hezký čas, který jsme spolu se synkem strávili a za to, že celou knihu zvládl poslouchat, i když je bez obrázků a byla na dlouhé pokračování dávám o hvězdu víc, než bych byla ochotná dát jen za sebe.

jaede
05.04.2015 5 z 5

Nejlepší čarodějnický příběh všech dob, nejlepe napsaný a napínavý. Kniha i film nemají konkurenci. Vlastně celá serie. Skvělá práce autorky s příběhem, slovy, gradace napětí i kouzel. Všichni ostatní napodobitelé jsou jen slabý odvar a měli by se jít učit do Bradavic. Nyní už vím, že čarodějové a čarodějnice bílé magie jsou mezi námi, nesmí se prozradit, ale konat jen dobro. Harry Pottere, dohlédni, aby dobro zvítězilo, jako v pohádkách.

bareva
02.04.2015 5 z 5

Přečetla jsem HP asi před dvěma lety. Všechny díly hezky po sobě. Měla jsem problém přestat číst a dělat něco školy a podobně. První díl se mi líbil asi nejvíce, protože byl pohádkový a milý. Další díly pak čím dál "drsnější" a vhodnější pro starší čtenáře. Tak to asi bylo i míněno. Jedna věc, co mě mrzí je, že některé postavy umíraly docela nedůstojně a některé zcela zbytečně. Samozřejmě je to jen můj subjektivní pohled. :)

Mozkovna
31.03.2015 4 z 5

Tahle série je moje dětství. S herci z filmu jsem vyrůstala, toužila jsem být jako oni. Když jsem byla starší, dodatečně jsem si přečetla knížky a byl to stejně dobrý požitek. Opravdu skvělý :)

Ellkarka
26.03.2015 5 z 5

Harryho obdivuju, už od svých šesti let z filmových pláten a teď ve svých patnácti letech jsem se konečně přesvědčila, že o něm musím poznat všechny ty knižní detaily, které film nemá šanci zachytit. A teď můžu konečně vítězně křičet: ,,Ano!" Protože příběh Harryho je to nejkouzelnější, co znám. Ano, i ve svém pubertálním věku se rozplývám a lichotím této pohádce, kterou jsem měla přečíst už dávno ve svým šesti letech.
Come to me other parts!

Kikty
20.03.2015 5 z 5

Co říci. Tímhle dílem odstartovala jedna velká kapitola mého dětství.
J.K. Rowling stvořila nádherný nový svět a knížce dala všechno, co by měla mít.
Láska k Harrymu trvá dodnes a je možná ještě o něco silnější než v době, kdy jsme s kámoškama pobíhaly po zahradě v černých ručnících a metaly kouzla pomocí dřevěných klacků :)))

vlkodlaq
13.03.2015 3 z 5

Tak jsem se konečně dostal k přečtení HP a co mě nejvíc překvapilo, jak přesně je film udělaný podle knihy, ano samozřejmě jsou tam drobné rozdíly, ale opravdu zanedbatelné a ještě jsem neviděl žádný jiný film tak přesně kopírující knižní předlohu. Trošku mě to pravda mrzí, těšil jsem se na rozvětvený děj a spoustu detailů, které se do filmu nevešly, takhle jsem o mnoho ošizen a další už číst nebudu, nemůžu se ději pořádně věnovat a jen neustále porovnávám co čtu s tím, co jsem viděl. Je to škoda, měl jsem si napřed přečíst knihy a až pak se pustit do filmů. Takhle jsem okraden o to nejlepší na čtení - o činnost vlastní fantazie.

Alexander1918
12.03.2015 2 z 5

Tož ... ehm .. asi jsem divný ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem poprvé.

tereza2317
11.03.2015 5 z 5

Asi stačí, když řeknu, že jsem 1.-5. díl četla každý 5x!!! Další pak už "jen" 2x nebo 3x. Teď jedu mluvené slovo - teprve 3. díl a jen jednou za čas, protože se mi po Harrym a spol jednoduše stýská... Prostě skvělá série! Kdo nečetl, nepochopí. Filmy jsou fajn, ale určitě, kdo jste ještě nečetl, zkuste to.

Rosie1
10.03.2015 5 z 5

Skvelé, skvelé, skvelé! :-)

Ddaannddaann
09.03.2015 5 z 5

Kdyby existovalo slovo, které znamená ještě lepší než perfektní, tak bych ho použil. Ale jelikož takové není, používám jednoduché perfektní. Příběh má úžasný děj, napínavost a prostě všechno co jsou slova chvály. Neznám lepší knih, nic lepšího v životě určitě nepotkám. Takovou hlubokost děje jsem u žádné knihy v životě nezažil. Tahle kniha je prostě ÚŽASNÁ!!!! Postavy jsou propracované, prostředí také, a všechno tak nádherné, že už hned v prvním díle jsem měl slzy na krajíčku. Tento díl řadím mezi první tři ( s ním je tam ještě Vězeň z Azkabanu a Relivie smrti ) a prostě co dodat: 5*

TadeasPavlas
09.03.2015 5 z 5

Bezchybná, Odlišná a jednoznnačně kouzelná knížka.
Příběh mě poznamenal na celý život.. Není žádná jiná země kam bych tak rád utíkal. Ten svět a to všechno je prostě geniální.
Postavy jsou jako živé a obzvlášť dokonalej je Brumbál.
Ani nemůžu slovama vyjádřit jak moc pro mě tahle sága znamená.
Protože slova jsou zdrojem kouzel, které jsou schopny bolestně zraňovat, ale i léčit.. :3

P-man
09.03.2015 5 z 5

Harry Potter- bez pochyby ta nejlepší a nejúžasnější kniha, co kdy byla napsána. Všem, kdo tuto knihu neznají, z celého srdce doporučuji. S Harrym, Ronem a Hermionou jsem vyrostl. OPRAVDU SKVĚLE VYPRÁVĚNÍ PŘÍBĚH VŠEM DOPORUČUJI

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Je to v podstate rozprávka pre deti, ktorá kladie dôraz na objavovanie fascinujúceho nového sveta spolu s hlavným hrdinom. Príbeh okolo kameňa mudrcov je tu len ako prívesok a je dosť odfláknutý. 7/10

Merynkaw
03.03.2015 5 z 5

Předčítala jsem dětem, sice chvílemi jsem musela určité pasáže vysvětlovat, protože jim nerozuměly nebo si neuměly představit, někdy ale byly napnuté k prasknutí. Při čtení posledních stránek doslova jásaly a skákaly na posteli, jak fandili Nebelvíru, aby vyhrál:-) Tak a teď mají slíbený film - 1. díl.

nicest
28.02.2015 5 z 5

Knihy Harryho Pottera se mnou rostly a staly se mou srdeční záležitostí. Doporučuji každému! :)

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

čuřil
17.02.2015 4 z 5

Slíbil jsem dceři, že jí s panem Pottrem pomůžu a budu ho číst s ní. Trvalo to sice dlouho, ale podařilo se. Hodnotit by měla ona a té se knížka líbila. Já už jí četl, takže žádné překvapení. Povedená knížka.

petranecka
14.02.2015 5 z 5

Nejenom Kámen mudrců, ale i ostatní díly jsou má srdeční záležitost. Četla jsem několikrát a stále se ráda vracím, do úžasného světa fantazie....

twerkit
12.02.2015

I s odstupem času je kniha stále skvělá :)