Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-1kd-10.jpg 5 16039 1509

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. Dotisk r. 2002, 2005 a 2008. (ISBN 978-80-00-01161-5)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Aleshgang
11.09.2022 5 z 5

Nejdříve jsem viděl film. Rozhodl jsem se že si přečtu také knihu. Kniha mě víc bavila. Doporučuji všem fanouškům Harryho Pottera.

Petras_ka
10.09.2022 5 z 5

Kameň mudrcov som čítala už pred rokmi. Čítanie ma bavilo a užila som si ho takisto ako kedysi. K tomu som si zaspomínala ako som spolu s bratrancami pozerala filmovú verziu - bol to pre mňa návrat do detstva.
Ihneď ma to vtiahlo do deja a ťažko sa mi od knihy odchádzalo, napriek tomu, že dej som už poznala. Čo dodať, jednoducho perfektné. :)

HadleysHope
07.09.2022 5 z 5

Musím přiznat, že ty obrázky na přebalu knihy nejsou nic moc. Vypadají až moc dětinsky. Ale obsahově je to jízda, dobrodružství a sranda. Příběh, knižní, jsem si velmi užíval. Řekl bych, že tohle se pomalu stalo klasikou.

Stidave
31.08.2022 4 z 5

Tak pozor, sám jsem překvapený že to řeknu, ale... Film je v tomto případě lepší než knížka. Měl jsem z ní pocit, že jde spíš o scénář. Myslím, že knížka skoro vůbec nepopsala, jak Bradavice vypadají. Dialogy byly krátké a většina postav mi bohužel přišla nesympatická. Vážně, Harrymu z této knihy nemám skoro důvod fandit. A to tlačení na pilu "Zmijozel špatný, Nebelvír dobrý" mě docela štvalo :D čtyři hvězdičky ale stejně musím dát za obrovskou originalitu.

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Knihy jsem četla, krátce po té, co u nás vycházely. Do dnes si pamatuji, jakou jsem měla radost a jak jsem se do knihy ihned začetla a když pak vyšly filmy, jak jsem byla zklamána, že některé pasáže jsou jinak nebo nejsou zmíněný vůbec.

AngeliS
25.08.2022 5 z 5

Ke knize jsem se dostala až později než v dobách popularity. Mě samotnou určitě odradil samotný začátek knížky. Jako dítěti mi nikdo nevysvětlil, že stačí číst dál a třeba to bude dobré. Bohužel mě ke čtení nikdo v té době nevedl. Naštestí mám nejlepšího kamaráda pod sluncem a jeho nátlak nebral konce a prostě mě k celé serii dokopal a za to mu budu nadosmrti vděčná! Takového kamaráda do každé domácnosti. :D A kniha je samozřejmě skvělá, ještě hodně pro děti, vrátila jsem se s ní do doby, kdy jsem ji měla číst a bylo mi 11. Nevinná, krásná. :)

heavy66
24.08.2022 5 z 5

Když vyšel první díl Harryho Pottera česky, měl jsem dětství dávno za sebou, a Kámen mudrců jsem četl před spaním svému synovi.
Jako kluk jsem měl velkou fantazii, žil jsem mezi dinosaury z Cesty do pravěku, miloval Leontýnku Brtníkovou z Brtníku, a vařil babské ucho se Saxanou! Až při čtení Kamene mudrců jsem zjistil, jak bohatá a nekonečná může být fantazie spisovatele, který stvoří říši kouzel, kde se ti nemožné splní ihned a zázraky než bys napočítal do tří!
Probouzení dětské fantazie, která děti přenáší do úžasného světa pohádkových bytostí, kde prožívají fantastická dobrodružství s kouzelníky stejného věku, je velkým přínosem paní Rowlingové pro světovou literaturu.

Tůčomil1234
24.08.2022 5 z 5

Moc hezká kniha. Když jsem si chtěla přečíst jednu kapitolu a pak přestat, přečetla jsem jich 6. Pak jsem chtěla číst jen 10 minut a protáhlo se to na 1 h. Tolik mě kniha bavila, že jsem si musela přečíst i : 2,3 a teď čtu 4. Doporučuji všem

Anylola
08.08.2022 5 z 5

Naprosto zásadní kniha a série mého života. Čarodějnický učeň s jizvou na čele, přitáhl ke čtení miliony dětí, které by dost možná jinak knihu do ruky nevzaly. Těžko říct, jestli se něco podobného ještě někdy zopakuje.

tittanie
03.08.2022

Bylo 31.7. tohle datum si myslím, že je pro každého fanouška Harryho Pottera známé. Nějak jsem si říkala, kdy jindy když ne teď, začít znova číst první díly Harryho Pottera, než v den narozenin Harryho.
Knihu jsem četla kdysi dávno. A na sérii jsem vyrostla a dlouho jsem doma měla jenom první díl. Po dvanáctém přečtení tohoto dílu jsem to přestala počítat. Pak jsem si dala docela dlouhou pauzu a nečetla Harryho vůbec. Loni jsem si jej znova přečetla a překvapilo mě spousta věcí, které jsem zapomněla. A to jsem první kapitolu znala zpaměti.
Myslím, že více není co napsat, děj i knihu všichni znají. I když je pravda, tak mi spíš jde o ten pocit "vrátit se do světa, který Rowlingová vytvořila" než si číst knihu, kterou po těch letech vnímám jako pohádku pro děti.

jopp
29.07.2022 5 z 5

Přečteno mému 5letému synovi. Chápu, co ty děti na tom baví, čtení před spaním se protáhlo i na 45 min, protože jsem byla sama napjatá, jak to dopadne :-))) Měli jsme ilustrovanou verzi, nádhera. Už čteme druhý díl.

Šarno11
28.07.2022 4 z 5

Knížky o Harry Potterovi jsou mé úplně nejoblíbenější, které jsem zatím četla.

Potolu
27.07.2022 5 z 5

Ctu podruhe, ale tentokrat v dospelosti. Ach, ty vzpominky! Porad stejne dobré jako pred lety... :-)

Kater1ena1
27.07.2022 5 z 5

vyborna knizka, po letech neprestane bavit

Becca_books
20.07.2022 5 z 5

Po milionté jsem přečetla #harrypotterakamenmudrcu protože jsem si chtěla konečně pustit podcast @neplecha__ukoncena
A super oboje ️ Většinou to vycházelo, že jsem večer přečetla kapitolu a druhý den jsem si pustila díl podcastu. Už se těším na další díl Jen jako člověk žijící v Anglii jsem měla kolikrát nutkání vyjádřit se k určitým věcem, ale po dvou letech od prvního podcastu jdu s křížkem po funuse

Martina291086
20.07.2022 4 z 5

Mám přečtenou celou sérii, protože dcera Harryho miluje a než se naučila číst, byl to můj úděl. Bohužel, celkově musím říct, že všechny knihy se mi docela špatně četly. Filmy jsou víc oddechové (aspoň ty první), časem jsem si je svým způsobem zamilovala i já... Příběh krásný a zajímavý, jen v té knize je to takové... Ani na to nemám správný výraz. Rozhodně ale veliké plus jsou zajímavé a detailně propracované postavy.

adela.hol
17.07.2022 5 z 5

Na filmech s Harrym Potterem jsem vyrůstala. Je to má srdcová záležitost. Byla jsem ve stejném věku, takže bylo snadné si hlavní trio oblíbit.

Ale až nyní, po dlouhých 21 letech od prvního dílu, jsem se konečně dostala k tomu, abych si všechny díly přečetla. Zatím mám za sebou tedy jen tento díl a začátek druhého, ale jelikož jsem tento díl přečetla za tři dny, tak mi zbytek asi nebude trvat o moc déle.

Tento komentář i všechny následující budou spíš takové srovnávací s filmy. Filmy mám nakoukané pomalu i pozpátku, takže při čtení každou scénu vidím a i přesně slyším hlasy daných postav.

Že se do filmu nemůže vejít vše, co je v knížce je jasné. Byly tady v tom díle nějaké chybějící scény nebo se něco událo trochu jinak. Ale nebylo toho příliš. Předpokládám, že v dalších dílech bude už odchylek víc. Každopádně mě hodně překvapilo, kolik prostoru měl v knížce Neville. Že byl s hlavním triem, když objevili Chloupka nebo že on byl místo Rona v Zapovězeném lese, když hledali zraněného jednorožce. A to jsem si hned říkala, jaký měli důvod to ve filmu měnit.

Jsem zvědavá na další díly, protože Neville určitě není jediná postava, která byla ve filmech upozaděna. Ten samý pocit mám už teď i z Percyho, který ve filmech prakticky nebyl. Stejně tak o tom, že má Ron bratra Billa se člověk ve filmech dozví až v tom předposledním.

Make20
14.07.2022 5 z 5

Tato knížka je spíše pohádka pro děti o mladých kouzelnících, kteří začínají studovat školu čar a kouzel v Bradavicích. Po několika letech jsem se k ní vrátila a opět se mi líbila stejně jako když jsem jí četla v dětství. Skoro bych mohla říct, že se mi v knižním podání příběh líbí více než v tom filmovém zpracování.

knihomolkajanca
11.07.2022 4 z 5

Po neuvěřitelných více než 12 letech jsem se k sérii Harry Potter vrátila prostřednictvím audioknih. A byl to i tentokrát opravdu kouzelný zážitek. Ačkoliv příběh má své mezery, Rowlingové se zkrátka nedá upřít, že stvořila úžasný svět, který pohltí čtenáře od těch nejmenších po nejstarší.

Kámen mudrců je hodně pohádkový, nicméně užila jsem si ho naplno a věřím, že si tento zážitek ještě znovu nejednou zopakuji.

Marbla2004
10.07.2022 5 z 5

Čteno v originále. Filmy o HP mám moc ráda a kniha je skoro vždy lepší než filmová adaptace - výjimka: série Divergence. Není třeba zmiňovat svět, který je prostě skvělý, i když se vždy najde trochu prostoru rýpat xd například Famfrpál a důležitost chytače. Z postav se mi více líbil filmový Hagrid, ostatní lepší v knížce. Pár scén z filmu bylo v knížce jinak, což mi trošičku chybělo, ale scény, co byly navíc...miluju to. Všechno pak dávalo mnohem větší smysl...jak nečekané... a nemůžu se dočkat, až začnu s dalším dílem.