Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4 5087 662

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Knihomolka_M
16.01.2021 5 z 5

Krása. Líbí se mi čarodějnické pojetí pohádek, působí to na mě starodávným, uměleckým, klidným dojmem. Každý si v tom najde něco svého, například když jsem to jako mládě četla poprvé, Brumbálovy přednášky jsem hodnotila jako nudné a přeskakovala je, a teď mi zase přijdou mnohem zajímavější než pohádky samotné. Doporučuji všem velmi vřele.

trefic
10.01.2021 4 z 5

Bajky byly krásně sepsány. Pasáže s poznámkami Brumbála byly však nudnější.

Hani77
09.01.2021 3 z 5

Bajky se četly docela dobře, ale Brumbálovy komentáře byly o ničem. Za mě zklamání. Ale zase jsem splnila jeden bod výzvy cca za 1 hod. :-).

Mája777
08.01.2021 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Do Harryho Pottera jsem se zbláznilo asi před rokem, od té doby sháním vše, co je s ním spojené. Tyto bajky mě dostaly, a ilustrace v knize jsou překrásné. A která se mi líbila nejvíc? Asi Zaječice Alice a chechtavý pařez.
(8. 1. 21. - 920 - 3)

Leaena
05.01.2021 5 z 5

Zbožňuju příběhy Harryho Pottera a tak jsem zatoužila po dalších příbězích s ním spojených. Tyto bajky jsou čtivé,moc se mi líbí a stojí za přečtení. Rozhodně jsem je nečetla naposledy.

velociraptor
05.01.2021 5 z 5

Stejně magické jako harry potter, rozhodně doporučuji!!!!

kristyna3919
04.01.2021 5 z 5

Miluju tyto bajky a nejvíc Příběh tří bratří! Je to srdcovka.

barbora5337
29.12.2020 5 z 5

Přečteno velice rychle.

Jako my máme lidové pohádky, tak kouzelníci mají bajky barda Beedleho.

Já jsem fanoušek HP ale myslím si, že se budou líbit i těm, kteří k fanouškům nepatří.

Pokud já přečtu jakoukoliv knihu během jednoho dne, stojí za to, věřte mi :-)

osman111
27.12.2020 5 z 5

Nádherné! Moudré a milé, jako vše okolo Harryho.

Ronnieve
26.12.2020 5 z 5

Úžasné příběhy. Skvěle vymyšlené. Pro fanoušky HP výborná volba.

ESTýna
17.12.2020 5 z 5

Krásná kniha.

Vanya
14.12.2020 5 z 5

Mám ráda Harryho Pottera tak jsem ráda že vyšli i bajky Barda Beedleho. Nejvíc si z nich čtu Fontánu příznivé sudby a Příběh tří bratří ale všechny mají co do sebe.

stanislav0373
09.12.2020 3 z 5

Když jsem teď potřeboval nějakou kratší audioknihu do auta, zabrousil jsem okem i do těchto vod. Přeci jen, nedávno byl v televizi a manželka se chtěla dívat, takže...
Hanit to nebudu, i když nejsem zrovna Potterofil, protože by to bylo jako kdybych vešel do drogérie a štvalo mě, že nemají rohlíky, ale nějak vysoko do stropu z toho taky neskáču. Je tam zajímavý pohled na příběhy z více perspektiv, příjemně to dokresluje svět HP, ale to je asi tak vše. Pro nadšence pecka, pro mě jen příjemně strávený čas, na který si možná ani za půlrok nevzpomenu.

adelka7079
29.11.2020 5 z 5

Není to neskutečný? Ze nám Joanne k dokonale vykreslenému světu HP dala možnost nahlédnout i do téhle části jako jsou učebnice a doplňkové knihy? Moje potterheadské srdce plesá! A zrovna Bajky patřík těm úplně nejoblíbenějším.

whiolet
21.11.2020 4 z 5

Poslouchala jsem příběh jako audioknihu. Pět pohádek bylo fajn, bylo to opět kouzelné setkání se světem kolem Harryho Pottera, ale vůbec mě nebavily poznámky pod čarou, chcete-li poznámky Albuse Brumbála. To bylo nudné a zbytečně to ubíralo na atmosféře, lepší by bylo víc pohádek než tohle. Škoda.

domihruzkova
17.11.2020 4 z 5

Příjemné oddechové čtení. Akorát to vypadá, že člověk, který dělal překlad, sérii o HP nikdy nečetl, ze zvěromága je najednou animág.. Jako vážně?

Luigi1
16.11.2020 5 z 5

Tyto příběhy se moc líbily

Becca_books
13.11.2020 2 z 5

Bajky Barda Beedleho v angličtině
Knížka je tenoučká a pro děti, takže jsem si říkala, že to bude lehká angličtina. Příběhy se mi docela líbily, ale komentáře Albusem mě nebavily. Celkové mě kniha úplně nenadchla. Jdu to zkusit ještě v češtině, jestli to nebude lepší ???? Každopádně přidávám je sbírce HP.

ptacicek
07.11.2020 5 z 5

Příjemné a pohodové pohádkové čtení. Líbí se mi poznámky Brumbala. Nejednou jsem si během čtení představila, jak ji četla Hermiona :-)

Luciferka2000
02.11.2020 5 z 5

Krásná doplňková knížka k HP.

Příběhy jsou čtivé a a krátké. Podle mě vhodné buď před spaním nebo na čtecí krizi.