Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352210/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-ZDL-352210.jpg 5 13912 13912

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Sorrow
07.05.2015 5 z 5

Perfektní pokračování legendární série. Co mě na tom všem fascinuje nejvíc, je ta dokonalá propracovanost. A komentáře typu: "vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem" mě vážně baví...

netty.vanity
26.04.2015 5 z 5

Přiznávám se, že tíhnu spíš k "dospělejším" a temnějším dílům Harryho Pottera. Ale i ty první, sentimentální, dětinsky naivní a pohádkové nelze nemilovat. Jediné, co mi občas trochu vadilo byla Ginny, která celý díl v podstatě jen probrečela a Harry, který mi občas kvůli svým dedukcím připadal až moc hloupý - ale ono se tomu nelze divit, příběh byl přeci jen určen hlavně dětem starým stejně jako je Harry a já už jsem nějaký ten pátek o dost starší. Přesto, vychloubání Lockharta, dumání nad identitou Zmijozelova dědice, další vyšetřování trojlístku a zásahy skřítka Dobbyho jsem si náramně užila.

Chaos
22.04.2015 5 z 5

Další velice povedená,pěkně čtená kniha do ruky pravé i levé.Rozhodně Doporučuji

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

lapetitedeny
03.04.2015 4 z 5

Přiznávám, že druhýho Pottera jsem se trochu bála, protože právě film jsem viděla několikrát (celkem vtipný, vzhledem k tomu, že jsem ho viděla nekolikrát dřív, než jsem vůbec viděla celej první) a neměla jsem ho ráda (ale byl dobrej, to jo).
Každopádně, ta kniha byla bezva. Je to takový příjemně dětštější a oddechovější a čte se to jednoduše báječně. Fakt chápu, že na tom tolik lidí vyrostlo.

vlkodlaq
01.04.2015 4 z 5

Tak tentokrát jsem byl, oproti jedničce, čtenářsky uspokojen více. Rozdíl mezi knihou a filmem je více patrný, postavy vyznívají mírně odlišně, doplněny detaily, které ve filmu chybí (a jinak to asi nejde..). Ačkoli je děj poněkud plochý a přímočarý, je příjemně spádný a jako relaxační pohádkové čtení, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet, vřele doporučuji.

LuckaH2
29.03.2015 4 z 5

Opět jsem si s úsměvěm na rtech četla pohádkový příběh... Těžko se mi u toho hodnotí nějaká kritéria,není to pro mě vrchol litaratury z hlediska stylu nebo jazyka prostě mě to moc baví a těším se na další Harryho dobrodružství a další vrstvení příběhu:-)

vlkodlaq
24.03.2015 4 z 5

Jednička byla sice pěkná, taková hezky pohádková a veskrze silně pozitivní, čtení mi kazilo pouze to, jak doslovně film kopíruje předlohu. Dvojka už začíná trochu rozvětvěněji, takže to bude snad lepší. Že já mudla to napřed nečetl a až pak nesledoval filmy..

Alexander1918
12.03.2015 2 z 5

Tož ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem podruhé.

TadeasPavlas
09.03.2015 5 z 5

Vyprávěno ve stejnym duchu jako první díl. opět dokonale promyšlený postavy a ten děj.
Kniha přinesla hned po Voldemortovi druhýho osobního záporáka, Lockharta.
Ten mě štval. ale k Příběhu to patří. neuvěřitelnej příběh.. jak už jsem říkal.

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Výborne vymyslený a spracovaný príbeh, ktorý sa stále nesie vo veľmi rozprávkovom duchu a ten podľa mňa k Potterovi sedí najviac. V oblasti dobrodružných kníh pre mladších čitateľov je to špička. 8+/10

Alex.Barunka
23.02.2015 5 z 5

Když jsem četla Tajemnou komnatu poprvé, nijak extra se mi nelíbila, dokonce to byl jeden z mých nejméně oblíbených dílů série, ale po druhém přečtení se mi kniha zalíbila a je to opravdu skvělé pokračování ;)

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

Zdeňula
16.02.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka...

Evča Korejka
13.02.2015 5 z 5

Co bych asi tak měla napsat?
Nádherná fantasy kniha. :)
J.K. Rowling - máš u mě velký obdiv.

Madame R
04.02.2015 5 z 5

Druhé pokračování je super, lehce navazuje na první díl. Harry už je ve druhém ročníku a v příběhu se objevují nové postavy. Nejvíce se mi líbila postava skřítka Dobbyho, sice nadělá víc škody než užitku ale myslí to dobře. V tomto díle se Harry obává, že ho moudrý klobouk zařadil do nesprávné koleje ale nakonec projeví tolik odvahy, která je pro žáky Nebelvíru nezbytná.

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Druhý díl této veleúspěšné ságy mě nezklamal. Jak by taky mohl-kdo si to sám nepřečte,nepochopí. Krásný a silný příběh, který doporučuji všem, kteří se neřadí k nudným mudlům.

Always a reader
01.02.2015 5 z 5

Celá knížka byla fantastická, od filmu se lišily jen události v tajemné komnatě. Vážně obdivuju J. K. Rowling, že dokázala vymyslet něco tak originálního a prostě tak skvělého. Není divu, že její knihy čte celý svět.

jana5962
27.01.2015 5 z 5

Moc jsem si čtení užila :). Takový malý návrat k dětství :)

Palele
22.01.2015 5 z 5

Dávám za plný počet i díky filmovému zpracování a postavě Zlatoslava Lockharta : "To je příšerné místo, vy tady bydlíte ? " :)