Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352210/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-ZDL-352210.jpg 5 13904 13904

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Danielka_1999
29.12.2014 5 z 5

pro mě nejoblíbenější díl z celé série

Kyta
29.12.2014 5 z 5

Ani náhodou by mě tento díl nenapadlo považovat za nejslabší ze série. Ani po tom, co jsem knihu přečetla podruhé, se můj názor nezměnil. Tady je vidět, že autorka pokročila jak ve stylu psaní, tak se svou fantazií. Samozřejmě jsem poznala, že celou sérii má krásně promyšlenou a za to jí nejvíc obdivuji, protože co se tady nemusí zdát důležité, v sedmém dílu to důležité rozhodně bude! (Kdo přečetl celou sérii, pochopí.) Teď, když jí mám přečtenou podruhé, jsem si všímala i věcí, které mi třeba poprvé unikly.
Upřímně myslím, že Tajemná komnata je lepší než první díl. Možná to je tím, že Kámen mudrců si pamatuji téměř nazpaměť, ale je to spíš tím, že už mi to nepřipadá tolik pro děti jako kniha předešlá.
I tentokrát jsem knihu musela hodně obdivovat, třeba jen kvůli tomu, jak je promyšlená a skvěle napsaná, že kdybych nemusela dělat jiné věci než číst, přečetla bych ji jedním dechem! Na příběhu se mi nejvíc líbil skřítek Dobby, ta vychytralá a mazaná postavička, který se naštěstí bude objevovat i v příštích dílech. V dílu je podstatně více humoru, hlavně díky Lockhartovi. Téměř pokaždé, když byl na scéně, jsem se neubránila úsměvu!

Těm, kdo ještě nečetli, DOPORUČUJI!!

koki.veru
30.11.2014 5 z 5

Harry Potter je prostě klasika....první dva díly jsou spíše ještě pohádka, ale i přesto se k těmto knihám ráda vracím (i k filmům).

eliska3246
26.11.2014 5 z 5

Tahle kniha je mou nejméně oblíbenou z celé série. To ovšem neznamená, že není skvělá!

xeroxino
23.11.2014 5 z 5

Edicia prebudila vo mne chorobu - bibliofiliu :)
Nemyslim, ze niektora kniha je slabsia a niektora lepsia - pacili sa mi vsetky.

Ryan
22.11.2014 5 z 5

Tajemná komnata je považována za nejslabší díl, protože je jedním z těch dětských dílů a Kámen mudrců byl první. Mě se četla o něco líp, než Kámen mudrců. Pořád je to hodně pohádkové, ale oproti předešlému dílu přece jen trochu přituhlo. Hodně se mi líbilo Doupě. Lockhart Harrymu dodal více humoru, Bazilišek více strachu. Srovnání s filmem vychází tak na remízu, protože film jí velmi kvalitně a hlavně velmi věrně opisuje. I přes značné kritiky, podle mě Columbus dokázal vymačkat z těch dvou sotva tříset-stránkových knih maximum a značně tím pomohl Rowlingové udělat z HP tak silnou komerční značku.

reader.007
04.10.2014 5 z 5

pro líné čtenáře ;-) na youtube je 10ti hodinová načtená verze Pavla Zedníčka. Za sebe říkám že je mnohem lepší než Lábus a při výjevu z obchodu Burgina a Burkese jsem se málem udusila smíchy

locin
10.09.2014 5 z 5

Jen mě mrzí že tam nebylo více vtipných scének pomateného Zlatoslava Lockharta. Jinak kniha za mě super.

_eliss_
26.08.2014 4 z 5

Pro mě asi nejméně oblíbený díl ze ságy o Harrym Potterovi, ale i tak, je to prostě Harry! Potter!

Edona
19.08.2014 5 z 5

Nezáleží na tom, který díl Harryho Pottera právě čtu, zkrátka a jistě - zamilovala jsem si je všechny.

NeznámáL
13.08.2014 5 z 5

Tady jsem se strašně bála o Ginny, protože je to moje velmi oblíbená postav (ne však nejoblíbenější) a měla jsem strach, že jí Harry nezachrání. :D
Palec hore za Ufňukanou Uršulu. :-)

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Tento díl byl velmi napínavý, hrozně jsem se bál baziliška.

5331
12.08.2014 4 z 5

Super,dobrý čtení ale víc se těším na další díly.

fiona007
12.08.2014 5 z 5

Druhá knížka - absolutně skvělé pohádkové pokračování.
Harry se svými kamarády opět čelí různým překážkám, které ale nakonec zdolá a vyjde z všeho jako hrdina.

Beni
10.08.2014 5 z 5

Úžasné pokračování...

Adris
29.07.2014 5 z 5

A už se nám to rozjíždí:) Zábavný díl, Harry a hadí jazyk? Boží:) Konečně trochu více nakoukneme do spojení mezi Harrym a Voldemortem.

Pivísek
25.07.2014 5 z 5

První díl se mi líbil více, přesto této srdcové záležitosti musím opět udělit plný počet *!

Katy007
10.07.2014 3 z 5

HP je pro mě spíš odpočinková četba, ale rozhodně jsem ráda, že jsem se do toho pustila :)

Moniisek
10.06.2014 5 z 5

Jak sem mohla být tak hloupá? A začít číst HP teprve až teď.... Filmy znám prakticky nazpaměť ale s knihou sem stále otálela. Pořád sem si myslela že to bude čtení pro děti.... Jak sem se zmýlila :) Radádní kniha a hned se pouštím do dalšího dílu! :)

zuza.floderova
26.05.2014 odpad!

upřímně mě to tak nebavilo, že jsem to ani nedočetla