Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352210/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-ZDL-352210.jpg 5 13857 811

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

beruška@
13.10.2015 5 z 5

Miliju Harry Pottra a jeto fakt super...☺

Lenka-knihy
27.09.2015 5 z 5

Harry Potter je kniha něho srdce! U této knihy mi sice chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale když jsem se dostala do čtení tak jsem se nemohla odtrhnout. Super počtení! Doporučuji!

Monika_cz
26.09.2015 5 z 5

Druhý díl jsem nikdy nečetla, ale jsem ráda, že jsem se k němu dostala teď. Je to o něco méně pohádkové čtení oproti prvnímu dílu. Kniha je také více dobrodružná a napínavá. Dále mohu říct pouze jediné: honem na další díl.

láskyplnáTerez
23.09.2015 4 z 5

Miluju Harryho Pottera mohla bych se na to dívat každý den!!! Ale za mne je tento díl asi "nejslabší". Ať už kniha tak film.

DennisMoore
06.09.2015 4 z 5

Děj Tajemné komnaty je velmi podobný Kameni mudrců, nicméně nesouhlasím s lidmi, kteří tvrdí, že je stejný. Kdepak, v Bradavicích už vládne trochu jiná atmosféra, na Harryho se díky tomu, co minule s Hermionou a Ronem dokázali, soustředí ještě větší pozornost a začíná to houstnout. Pomalu, ale jistě. Navíc přibyly některé nové postavy, z nichž především Zlatoslava Lockharta asi nejde nemilovat.

Thrawn89
03.09.2015 4 z 5

Druhý díl již trochu víc sází na napjatou atmosféru související s tím, jak jsou Bradavice skličovány strachem z neznámého útočníka. Stále však jde o spíše pohádkové zpracování. Závěr v tajemné komnatě je však již více napínavý než nepříliš záživný závěr prvního dílu. Již však poprvé, když jsem knihu v útlém věku četl mi nešlo na rozum, jaktože ten geniální Brumbál ani žádný z učitelů na nic nepřišli a zachránit to musela partička malých dětí :D

brčko-A
31.08.2015 5 z 5

Super kniha,prostě není co dodat,prostě super. Už se těšim,až si přečtu další díly.

juli2
28.08.2015 5 z 5

Super pokračování, super zápletka. Knihu bych na 100% všem doporučila.

Anoell
26.08.2015 4 z 5

Tuhle knihu jsem shodou okolností četla rovnou dvakrát a jediné, co si z ní odnáším, je fakt, že školník je moták! Ani u 2. dílu se mi nezalíbil styl psaní paní Rowling a kromě té věci s motákem jsem tu nic neobjevila. Zato však kniha nemůže, dřív jsem prostě viděla filmy, a tak všechno vím. Stále ale nechápu, co všichni tak na knižním zpracování vidí...? Nadále fandím tomu filmovému, jenže přeci jen mám před sebou ještě spoustu stránek, až po jejich přečtení si to dovolím víc soudit. ;)

Pedruska01
20.08.2015 5 z 5

Tak právě jsem dorazila Expresem z Bradavic, které jsem navštívila již podruhé. :D Dlouho jsem měla druhý díl v plánu, a tak se mi to konečně podařilo. V minulosti jsem již četla, ale přiznám se, vůbec si ty podrobnosti, scény, které ve filmu nebyly nepamatuji. Filmy jsou "něco", díky nim jsem měla dokonalou představu, ale i tak - kniha je něco jiného. Klobouk dolů a díky za ten příběh o chlapci s jizvou na čele.
Kniha se četla dobře, jak jinak, děj krásně utíkal, že si to člověk jen těžko přiznával. Přiznám se, občas jsem hledala některé logické věci, jenže tohle je HP - kouzelnický svět - logika v tomhle případě má spíš dovolenou. :D
Výtečná věc - doporučuji!

ivca0956
18.08.2015 5 z 5

Knihu jsem četla už po několikáté a znovu mě dokázala vtáhnout do děje a opět se mi líbila :)

Felsenberg
13.08.2015 4 z 5

Pro mě Tajemná komnata mnohem lepší než Kámen mudrců. Připadá mi akčnější, Harry se už v Bradavicích zorientoval, už není tak malý hošík. Začíná se Harry trochu dostávat pod kůži :-) Ještě sundat brýle, zahodit hůlku, nechat si vytetovat orla na rameno a vstoupit do armády a bude z něj muž! :-)

iluliacross
10.08.2015 5 z 5

Tak a jsem oficielně poblázněná do Rowlingové...

farbi
26.07.2015 5 z 5

Z tohto dielu s hadom som mala trochu zimomriavky, ale prežila som :)

mazlak
15.06.2015 4 z 5

Na teto knize se opět ukazuje, ze kniha je lepší než film. I když patřím ke starší generaci a pohádky nepatří k mému oblibenemu žánru, mohu právě proto doporučit.

cuzan
13.06.2015 5 z 5

Patřím ke generaci, která vyrůstala s Harrym. Když šel do kin první film, nebylo mi ani jedenáct. Druhý den jsem běžela do knihovny zjistit, jak to bude s Harrym Potterem a tajemnou komnatou. A děsně mě to vzalo. Díky Potterovským knížkám jsem objevila kouzlo radosti a požitku ze čtení knížek, díky Potterovským knížkám jsem se dostala k dalším knížkám a knihám a dalšímu poznání. A jasně že pořád věřím, že ta sova s mým přijímacím dopisem se někde ztratila nebo ji skolil nějaký mudla.

petronella1
19.05.2015 5 z 5

Dost dobrý... Nečekala jsem, že mě to tak chytne

Sorrow
07.05.2015 5 z 5

Perfektní pokračování legendární série. Co mě na tom všem fascinuje nejvíc, je ta dokonalá propracovanost. A komentáře typu: "vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem" mě vážně baví...

netty.vanity
26.04.2015 5 z 5

Přiznávám se, že tíhnu spíš k "dospělejším" a temnějším dílům Harryho Pottera. Ale i ty první, sentimentální, dětinsky naivní a pohádkové nelze nemilovat. Jediné, co mi občas trochu vadilo byla Ginny, která celý díl v podstatě jen probrečela a Harry, který mi občas kvůli svým dedukcím připadal až moc hloupý - ale ono se tomu nelze divit, příběh byl přeci jen určen hlavně dětem starým stejně jako je Harry a já už jsem nějaký ten pátek o dost starší. Přesto, vychloubání Lockharta, dumání nad identitou Zmijozelova dědice, další vyšetřování trojlístku a zásahy skřítka Dobbyho jsem si náramně užila.

Chaos
22.04.2015 5 z 5

Další velice povedená,pěkně čtená kniha do ruky pravé i levé.Rozhodně Doporučuji