Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345140/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 5 16100 16100

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

stolbice
25.02.2016 4 z 5

Ve své době mě tahle kniha minula, takže se mi hůře hodnotí, viděla jsem všechny filmy a tudíž je kouzlo nepoznaného pryč. Ale i přes to mohu říct, že se mi to líbilo, je to moc hezky napsané, svižné, čtivé a určitě si přečtu i další díly, protože to za to stojí :-)

Mixxa
23.02.2016 3 z 5

Tenhle díl je jediný, který se mi opravdu líbil. Ostatní byly takové pošmourné a hodně lidí tam umíralo. Ale ta jednička byla taková příjemná, no :-)

Pawlisman
22.02.2016 4 z 5

Ale tak jo, napsané hezky, svět a prostředí je hodné zasnění a spojuje naše fantazie a sny. Postavy hezky vykreslené, detektivní zápletky, čtení pro děti a dospívající jako stvořené. Ve svých třicetitřech to také zvládnu, tak asi dobře napsané.

Xena011
21.02.2016 5 z 5

Krásná kniha, film se hodně podobá, ale v knize je pokaždé něco navíc a vždycky je lepší kniha než film.

bararich8
21.02.2016 5 z 5

Výborné čtení! Harryho Pottera jsem vždy odmítala číst coby mainstream. Filmy jsem samozřejmě viděla, i když už jsem vše pozapomněla. A tak jsem první díl slavné série otevřela v podstatě jako 'nepolíbená' a čarodějnický svět mě naprosto pohltil. Četla jsem v originále a musím říct, že je knížka bezvadně napsaná, je velice čtivá a čtenář chce pořád vědět, co bude dál.

David_Vesely
21.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četl už po druhé (možná po třetí) a stále mě fascinovala. Knihu napsala spisovatelka J.K.Rowlingová, která dovedla dílo k dokonalosti. Je to taková pohádka (tedy zatím). Kniha je opravdu fantastická a moc se mi líbila, i když jsem ji četl po třetí. Knize dávám 100% (což jsem ještě nikdy nedal) a moc se těším na druhý díl – HP a Tajemná komnata!!!

Cristianna
20.02.2016 5 z 5

Příběh mého dětství. Největším zklamáním světa Harryho Pottera, jste-li při prvním čtení stejně staří jako Harry, je však to, že vám dopis z Bradavic nedorazí, i když po něm vážně toužíte... Perfektní příběh s malým množstvím nelogičností a chyb a perfektním českým překladem.

Dymond
18.02.2016 5 z 5

K této knížce není co dodat

knihomolka01
09.02.2016 5 z 5

Po přečtení lituju, že jsem si tuto knihu nepřečetla, když jsem byla mladší. Je to skutečně nádherná kniha, ale obávám se, že když je vám šestnáct a čtete dětské fantasy už to tolik neoceníte. Nicméně krásná zkušenost a určitě si přečtu další díly.:)

Liliana2006
09.02.2016 5 z 5

krása super autorka miluju ji je skvělá

TerkaM
07.02.2016

Nezáleží na tom, v jakém věku knihu přečtete poprvé, i před jedenadvacátým rokem vás chytne za srdce a vy očekáváte dopis z Bradavic... :)

pichova.veru
05.02.2016 5 z 5

Nejlepší fantasy kniha všech dob :)

milunka21
05.02.2016 5 z 5

To se dá číst v každém věku :-) a to jsem filmy viděla snad milionkrát a i tak se mi to četlo krásně :-)

sandrakamaledin
04.02.2016 5 z 5

K této knize nejde napsat nic jiného, než klasika. Jako většina lidí v mém věku viděla nejdříve film a až pak četla knihu, takže víte, jak děj dopadne. Jenže když se do knihy doopravdy začtete, tak to už ani nevnímáte a jako kdyby jste ten příběh viděly poprvé. Líbilo se mi, že nějaké věci jsem ve filmu neviděla, takže pro mě byly novinkou. Doopravdy bych knihu doporučila všem. Vážně všem.

gomaki
03.02.2016 5 z 5

Zpět do dětství:)

Teď když už ty příběhy znám, tak si všímám náznaků, které nás celou dobu provázejí. Třeba to, že Brumbál fakt věděl už od začátku, že Snape je ... no, co když to někdo nezná, že jo:)

Každopádně se mi vrací i pocity, které jsem tenkrát na ZŠ prožívala:) ten pocit, když Harrymu přišel první dopis, když poznal Hagrida, jak začal nesnášet Malfoye a Severuse. Neville, Hermiona, Ron...chtěla jsem do Bradavic, do Nebelvíru - za nimi - za všemi:) postupem času bych radši šla na Zmijozel, přece jenom jsou tam drsňáci :) a Snape.

Tohle bylo dětství - Harry Potter a celá Bradavická parta na papíře a pak i v Tv:) tohle je příběh, který si zaslouží být čtený vyprávěný...tahle serie by neměla chybět nikomu, kdo miluje literaturu protože takové knihy se nevydávájí každý rok, že jo:)

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

V dětství nádherná příběhy, které záslužně dostali celou mou generaci ke čtení.

Chtěl jsem se k ní teď vrátit a připomenout si dětství. Bohužel to už není ono, že bych ztratil představivost?

26e
27.01.2016 5 z 5

Ah, Harry Potter... Bili sme sa v rodine o to, kto si prečíta ako prvý ten ktorý diel... :))) A filmy si rada pozriem znova a znova aj teraz...

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Společně s Harrym jsem vyrůstala a byly to nádherné roky. První díl je spíš pohádka, ale to knize rozhodně neubírá na kvalitě. Hrozně jsem toužila dostat dopis z Bradavic, ale bohužel jsem jen obyčejná mudla :-).

ShiYuAkai
26.01.2016 5 z 5

Harry Potter je úžasné čtení - pro malý i pro velký. Mám ho moc ráda, na něm jsem totiž vyrůstala a i když jsem ho zase četla tak mě rozhodně knížka nenudila. Takovýhle příběhy nikdy se nestanou otřepanými - ty totiž preziji další nejméně 4 generace.

pavlinka04
23.01.2016 5 z 5

Knížky Harry Potter, jsou prostě úžasné, opravdu lepší než filmy, ani mi nevadí, že další díly jsou dost tlusté, protože to přečtu asi za 4 dny, je to skvělé čtení, doporučuji.