Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345140/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 5 16075 16075

Harry Potter série

31.05.2016

to je dobrá kniha.

redsharon
29.05.2016 5 z 5

Vždycky jsem si řikala - Harryho Pottera zná přece každý! Ale není tomu tak - což je strašná škoda! Kdo nemá rád tenhle žánr chápu - většina odsuzuje podle filmů (které jsou skvělé!), ale knihu prostě dle mého názoru nic nepřekoná - tudíž stojí za přečtení. Rowlingová ten příběh tak nádherně propracovala, že se musí líbit většině čtenářům :) :D

Kdo knihy nečetl - Najděte si čas a věnujte ho Harrymu - stojí to za to :)

catherinee94
29.05.2016 5 z 5

Knihu jsem si už chtěla přečíst dávno, ale nějak nebyl čas. Konečně jsem se rozhoupala a začala moje nová závislost. ♥ Nepřekonatelné!

Newtriah
28.05.2016 5 z 5

Dohromady jsem tuhle knihu četla 4x a stejně jí nemám dost. Je prostě skvělá.

ADOS1
23.05.2016 5 z 5

Super knížka všem doporučuji

Michelle.1995
23.05.2016 5 z 5

Tomuhle se prostě nedá nic vytknout. Joanne vymyslela úžasný svět, který je podle mě nejlepší ze všech možných fiktivních světů, které jsem kdy četla. Knihu jsem četla v češtině i angličtině a bavilo mě oboje, je to prostě skvěle napsané.

CrazyDuck15
21.05.2016 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší fiktivní svět, jaký byl podle mě vymyšlen.
Moc dobře si pamatuji, jak mi mamka před spaním četla poprvé třetí díl a postupně jsme se propracovaly až k pátému. Začala třetím, jelikož první dva jsme ještě neměli a víc jak pět jich nebylo vydaných. Každopádně rozhodně nelituji svého pozdějšího rozhodnutí přečíst si zbytek.
Dokonce i doteď, kdykoli jsem nemocná si zalezu do postele, na stůl položím rádio a poslouchám Harryho jako audio knihu dabovanou Lábusem.
Harry pro mě vždy byl a vždy bude něčím, čeho se nevzdám a na co nedám dopustit. Miluji jak filmovou, tak knižní podobu. Občas mě mrzí, že mi v jedenácti nepřišel můj dopis. Přesto nepřestávám doufat, že jednoho dne přijde.

RamonVarga
06.05.2016 5 z 5

Příjemná oddychovka, která zaujme a nepustí.

Bar16
27.04.2016 5 z 5

Knihu jsem četla v rámci výzvy - a nelituji toho :-) Už dlouho se chystám na tuto sérii, ale pořád mě od toho něco odrazovalo, nevím co. Každopádně první díl byl perfektní oddechovka a snad poprvé, co mě tak moc nadchla kniha jiného žánru než krimi. Teď kouknu na film - některé díly jsem již viděla zfilmované, ale buď to bylo dávno a nebo jen kousky, tzn. jsem přesně už nevěděla, co budu číst. Letos si dám určitě ještě nějaké díly :-)

Kačus
22.04.2016 5 z 5

Miluju Harryho Pottera! ♥

Liliana2006
18.04.2016 5 z 5

kdyby bylo na mě byla by to nejlepší kniha ze všech

Ayen
18.04.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Jelikož jsem jako první viděla film, tak jsem se knížky docela bála, ale předčila moje očekávání. Ke knížce se budu znovu a znovu vracet.

Cat.ka
14.04.2016

Bezvadná kniha!!

Georges1
13.04.2016 5 z 5

Knížka mého dětství. Jedinečný příběh, který mne doprovázel skoro všude. Četl jsem a četl a vždy netrpělivě vyhlížel další a další díl. Nejenže svým poutavým příběhem se k ní dá vracet znovu a znovu, ale když upustíte svou fantazii a představu, vtáhne Vás to přímo do samotného děje a užíváte si každou stránku. Kor v dětských letech jsou ty zážitky nejintenzivnější. Zkrátka pokud bych si mohl dovolit citovat mnoho předešlých komentářů od jiných čtenářů, použil bych jejich vystihující slova: ,,je to prostě Harry"

Lessana
11.04.2016 5 z 5

Oboznámenie sa s úvodom Harryho životnej púte, s Dursleyovcami, dobráčiskom Hagridom... Prvé nakuknutie do Šikmej uličky, na nástupište 9 a 3/4 a samozrejme do Rokfortu. Spoznanie hradu, fakúlt, učiteľského zboru, Harryho spolužiakov, oddaných priateľov i neprajníkov. Metlobal, zrkadlo z Erisedu, trol, nórsky ostnáč, Chlpáčik a samozrejme ochránenie kameňa mudrcov pred Quirrellom alias Voldemortom - to je začiatok kúzelne magického knižného dobrodružstva!

misulef
10.04.2016

Můj "jak jsem poznala Harryho" příběh už znají všichni moji známí a stejně ho tu znovu zopakuji.
Ještě do páté třídy jsem si myslela, že "Harry Potter je kravina pro malé děti", protože si to myslela i moje tehdejší nejlepší kamarádka. Pak jsme měli ukázku v čítance z Tajemné komnaty (samozřejmě tu část, kde Tom Raddle odhalí své pravé já - ať žijí spoilery v čítankách!) a mně to začalo vrtat hlavou, vážně se mi to líbilo...
Nakonec, o prázdninách před nástupem do primy na nové škole, jsem před sestřenicí utrousila, že bych si chtěla přečíst Harryho Pottera, abych alespoň věděla, o co tam jde: odezva byla okamžitá a ačkoliv jsem sestřenku přemlouvala, že "ne, první díl mi zatím stačí, beztak se mi to třeba ani nebude líbit!", přivezla mi rovnou první tři.
Ještě ten den jsem otevřela Kámen mudrců a netušila jsem, co tím způsobím.
"Pan a paní Dursleyovi z domu číslo čtyři v Zobí ulici vždycky hrdě prohlašovali, že jsou naprosto normální, ano, děkujeme za optání."
A tak se mi navždycky změnil život...

Danielka_1999
09.04.2016 5 z 5

Super!

alesmarcan
08.04.2016 3 z 5

Čekal sem něco vic už podle filmového zpracováni ale nebylo to tak zas zli v knize jsem se dozvěděl nové informace v některých častých i dobře pobavil bylo to takové průměrné čteni

JanaBalunova
06.04.2016 5 z 5

Měla jsem to štěstí, že když vyšla tahle kniha, byla jsem malá holka. Téměř ve stejném věku jako Harry a tak si ani neumíte představit, na jaké obrátky se dostala má mysl. Zoufale jsem toužila po dalším dílu, protože jsem chtěla dál sdílet s hlavní postavou ten dokonalý svět. V mých šestnácti letech vyšel poslední díl a já jsem měla už jasný a ucelený názor na tento soubor knih. Autorka využila tak nádherným způsobem lidské povahy, že mě to donutilo změnit náhled na život. V knize vždy vítězí láska a pravda, tak jak by to mělo fungovat. Jednotlivé příběhy jsou protkány pevným poutem přátelství, lásky a laskavosti, ale také bouří vzteku, lítosti a marnivosti. Tyhle knihy byly pro mne spíše osudové a velmi se podíleli na tvarování mé osobnosti, prostě jen proto, že v dětství jsem vnímala hlavní postavu úplně jinak.

BUBO26
05.04.2016 3 z 5

Dnes opäť po rokoch prečítané. Z pohľadu 23 ročného: zo začiatku rozťahané, pol knihy sa poriadne nič nedeje a nakoniec zistíte, že tá kniha bola akosi krátka. Rowlingovej pisateľský štýl nijak extra, v neskorších knihách sa veľmi zlepšila. Jedno jej ale nemožno uprieť - originalitu.
Ale aj tak si pamätám, že jej knihy som nikdy nemal nejak v láske.