Harry Potter a Fénixův řád ekniha

„Sdílíte s Pánem zla jeho myšlenky a pocity. Podle ředitele není vhodné, aby tomu tak bylo i nadále. Chce, abych vás naučil, jak před Pánem zla svou mysl uzavřít.“ V Bradavicích nastaly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho je Harrymu jasné, že se Voldemort nezastaví před ničím, aby ho našel. Mnoho lidí návrat Pána zla popírá, ale Harry není sám – na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který má za cíl bojovat proti silám zla. Harry se musí pod vedením profesora Snapea naučit, jak se bránit proti Voldemortovým krutým útokům na jeho mysl. Ty jsou však den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371742/big_harry-potter-a-fenixuv-rad-IJG-371742.jpeg 4.710546

Harry Potter 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Pottermore

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Kniha Harry Potter a Fénixův řád

Hebrey
29. listopadu

Opět bych asi potřebovala tu půlhvězdičku navíc. Díl je čtivý a napínavý podobně jako předchozí. Má něco do sebe. Snad je poněkud moc tragický a ponurý. Což místo nějakého toho záblesku naděje autorka "zjemňuje" poněkud nevěrohodnými událostmi, které snad ani nebyly nutné. Navíc se mi opět potvrzje, že paní Rowling umí vymýšlet nejrozmanitější postavy. Některé jsou až fantasticky zdařilé, u jiných, žel někdy velmi důležitých postav, jí chrakteristika poněkud ujiždí.

MartaTkanička
22. listopadu

K HP se vracím pořád a stejně se mi to pořát stejně líbí

maryska09
19. listopadu

Opět skvělý díl i když trochu příliš rozvláčný a obsáhlý. Na druhou stranu toho spousty vysvětlil, i když hlavně jen v osledních dvaceti stranách. I tak je radost tyto knihy číst

Knofka
08. listopadu

Eng konečně dočtena
Připomněla jsem si že nebyl tak moc zbrkly jako jsem si pamatovala

hippiesak
03. listopadu

800 stran! Je více verzí, ale tato moje má 800 stran :) Já na to koukal jak puk, že kdy to dočtu? :D zbytečný obavy. Stačí začít, pak se čte, čte se všude. Doma, v práci, v MHD, před spaním a je konec :) Super. Užil jsem si to. To se prostě nedá vtěsnat do filmu cca 2hod15min. Takže pokud někdo ještě nečetl, tak se nezdržujte čtením mé recenze a šup pro knihu ;)

u_marketa

A já záporáky nemám ráda, takhže tenhle díl nijak vysoko neřadím. Umbridgeová od první chvíle otravuje vzduch v celé škole, Harrymu zakáže jeho milovanej famfrpál, což je jedna z mála jeho radostí na světě, takže je to celý takový marný a pochmurný. Setkávání Brumbálovy armády to moc nevytrhnou, protože zase dělají něco přísně zakázanýho, takže je to celý pod rouškou strachu z přísnejch trestů zavánějících mučením, na který několikrát dojde. Jako by Harry jizev neměl dost. Série je temnější a temnější, sice mám pro Pottera "měkké místo v srdci", jak by řekl Tyrion Lannister, ale spíš pro jeho mladší verzi.

MišusWinner

Když jsem začala číst tuhle knížku tak už jsem si děj z filmu moc nepamatovala narozdil od předešlých dílů, které jsem viděla tolikrát dokola. V téhle knize jsem mela velice smíšené pocity. Jakmile do Bradavic dorazila Umbridgeova a zacala vše měnit tak jsem soucitila s postavami v knize a byla jsem mrzuta. Když později jedna z postav umře, byla jsem velice smutná. Děj sám o sobě velice poutavý a byla jsem napnuta co bude zase jiné oproti filmu co jsem si z něj lehce pamatovala a mohla porovnat.

Ešína

Filmy viděl asi každý takže víc není potřeba doplňovat.. Stojí za přečtění.
GENIÁLNÍ.