Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364778/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-05K-364778.jpg 5 12576 706

Harry Potter série

„Sdílíte s Pánem zla jeho myšlenky a pocity. Podle ředitele není vhodné, aby tomu tak bylo i nadále. Chce, abych vás naučil, jak před Pánem zla svou mysl uzavřít.“ Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

PietroGrencik
27.03.2021 5 z 5

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

tanecnica
21.03.2021 5 z 5

Taková spousta obdivných komentářů, že další už není potřeba...
Harry Potter je prostě pecka!

2153
17.03.2021 5 z 5

Zatím jsem sice nepřečetla zbylé dva díly, ale kniha mi zatím připadá nejlepší v série. I přesto, že kniha má téměř osm set stran, tak se kniha četla velmi rychle a dobře. Film jsem viděla a samozřejmě s knížkou se nedá srovnat. Ale....taky vám přijdou postavy chvílemi hrozně nesympatické? Děj je skvělý, ale s postavami mám mírný problém.

StarPopcorn
13.03.2021 5 z 5

(Harryho Pottera jsem četl před docela dlouhou dobou, ale až teď jsem se dostal ke zhodnocení)
Můj nejoblíbenější díl. Netřeba nic dodávat
Pro pobavení - https://m.youtube.com/watch?v=AyqMmKl-RY0

Dolik13
10.03.2021 3 z 5

V rámci knižní série je to bohužel za tři a pro mě je Fénixův řád nejslabším dílem, a to i ve filmové podobě. Ve srovnání se třetím a čtvrtým dílem je to bohužel slabé pokračování, nicméně i tak je to dobrá kniha!

Jenže ukrutná délka (téměř 800 stran) nepříliš zajímavý a rozvleklý děj dělají z Fénixova řádu slabšího bratříčka. Na druhou oceňuji to, že ve srovnání s filmem je kniha výrazně odlišnější a je tam mnoho různých zajímavých pasáží, které na obrazovce neuvidíte.

Kdyby byl tento díl výrazně kratší, tak si myslím, že by mu to prospělo. Nicméně i tak zůstanu nadále Potter fanatikem a těším se až se opět vrhnu na šestý a sedmý díl.

Atos
09.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Pátý díl Harryho Pottera se mi (zatím, ještě jsem si nepřečetla poslední dva díly) v knižní podobě líbil nejvíce ze všech, jen je škoda, že ve filmu některé velmi zajímavé části chybí.
Tento díl je velice emocionální, část, kde se paní Weasleyová snaží zneškodnit bubáka, ale ten se místo toho mění v její mrtvé děti a manžela, nebo část, kde Sirius zemřel, mě opravdu donutili brečet, a naopak, například Harryho vymyšlený sen do jasnovidectví, o tom jak topí Snapea v kotlíku, mi přivodil záchvat smíchu. Obzvlášť když se ho poté Ron zeptal, jestli heslo jeho snu je "topit", "Snape" nebo "kotlík".

Jara.v
09.03.2021 5 z 5

Velice dopodrobna popsaný Fénixův řád dostává Harryho do temnějších časů. Jak Harry stárne, tak už to není tak nevinné čtení pro děti. Ale pořád je to strhující příběh.

Witchann
08.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Pátý díl je pěkně tlusťoučký a i přes chybějící hlavní motiv rozhodně není nudný. Hltala jsem scény ze starobylého sídla Blacků, kde vesměs panovala tím správným způsobem pochmurná atmosféra. Jestli byl některý z profesorů „prokletého předmětu“ na kopanec do zadku, je to rozhodně růžová ropucha Umbridgeová. A kdybych si tak nevážila knih, tak tahle by po finálním střetu na Ministerstvu kouzel letěla z okna. Supěla jsem jen o drobátko méně než samotný Harry. Jak autorka postupně víc a víc tlačí na pilu, rozhodně se ve mně při čtení probouzí dost emocí…

Kory98
07.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Tento díl je odlišný od předchozích. Je vidět, že Harryho dostihla puberta. Ve svých 15ti letech už to není ten malý hodný chlapec, ale dospívá a je cítit ta revolta v něm - dobro samozřejmě převáží, ale mladý čaroděj má stále více své názory, začíná mít odpor k autoritám, má problémy s láskou, je krapet ješitný a taky nazlobený na celý svět a často i na své kamarády. Zkrátka není to vůbec lehké rozloučit se s dětstvím. Stále víc začíná chápat, že v příběhu o Pánovi zla má a bude mít svoje místo. Nejvíce ze všeho se teď musí naučit sebeovládání. Navzdory tomu všemu se mu podaří úspěšně složit zkoušky NKÚ a odstartovat tak svoji další kouzelnickou kariéru. A v neposlední řadě zažije další velkou ztrátu, se kterou se nemůže jen tak vyrovnat.

BarkaS
04.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Je to temnější, než jsem si myslela, když mi bylo o půlku míň :).

Harry je totální puberťák, často nesnesitelný, ale nemůžete se mu divit, když toho má tolik za sebou. Neskutečně zábavné jsou miniodbočky, kde se žáci a učitelé v Bradavicích mstí Dolores Umbridge. Jinak je to vlastně trochu depka vedoucí k závěrečné tragédii. Pořád se ptám, jestli je to čtení pro děti, ale je pravda, že děti kolikrát vydržej víc než dospělí. Kdysi mi to přišlo jako větší zábava a dobrodružství. PS: Nepřipomíná vám ten Fudge (Popletal myslím) někoho?

Kristýna.Š.
14.02.2021 3 z 5

Z celé série mi zatím fénixův řád zabral nejvíce času, a i když jsem se párkrát k dalšímu čtení přemlouvala, rozhodně toho nelituji. můj cíl přečíst celou sérii, se tak pořád (i když pomaleji) stále plní. Kouzelnický svět Harryho Pottera jsem si zamilovala hned v první knížce, a díl co díl, mě táhne ještě víc.

Aninka36
07.02.2021 4 z 5

(SPOILER) !!!SPOILER!!! Poslouchaly jsme jako audio knihu a je o 100% lepší než film. Ale nevím proč Voldemort chtěl tu věštbu vždyť už ji znal... Nebo proč chtěl zabít Harryho?

Vendy1993
03.02.2021 5 z 5

pátý díl a potvora Dolores Umbridge :D díky tomu je celý díl až skvěle zákeřný a člověk si přeje aby ta mrcha dostala do huby ;) nemám slov ;)

Maevie
02.02.2021 4 z 5

Pátý díl Harryho Pottera je pro mě především o vztazích a emocích. Harry jako pravý puberťák hýří všemi možnými emocemi – ke svým nejlepším kamarádům, Cho, Brumbálovi i Umbridgeové. Ani ostatní postavy ale nezůstávají bez citu a dál se vyvíjejí – Rona trápí žárlivost a malé sebevědomí, o profesorovi Snapeovi zjistíme něco z dětství, Hagrid se potýká s rodinnými vztahy a Brumbál přizná, že není neomylný. To vše společně s neuvěřitelně napínavým koncem dělá z Fénixova řádu další parádní díl.

Sixtinka144
01.02.2021 5 z 5

Další úžasná kniha ze světa Harryho Pottera. Tento konkrétní díl se mi zatím zamlouvá ze všech nejvíce, tak uvidíme, jestli ho ještě šestá nebo sedmá kniha překoná. Hrozně se mi líbí, jak si autorka vyhrála s mentalitou postav, která se od první knihy značně posunula, ale zároveň jim ponechala charakteristické rysy. Lenka je jedna z mých nejoblíbenějších postav, takže možná i proto u mě Fénixův řád vede. Taky je tady samozřejmě opěvované Umbridgeová, kterou tak všichni milujeme. Všechno je samozřejmě dokonale propracované a čte se to samo. Vždyť to všichni sami znáte. Takže za mě jedno velké ano a věřím, že další díly budou alespoň stejně tak dobré, jako tento.

VercaV
28.01.2021 5 z 5

Pátý díl je pro me zatím nejlepší, uvidime po přečtení zbývajících dílů. Harry byl sice svým chováním často nazabiti, ale Umbridgova byla horší. Jsem ráda, že je v knize věnovano vice prostoru pro vztah mezi Harrym a Siriusem a celkově členy řadu. Taky velky rozdíl oproti filmu, že celou dobu vi, ze Snape je na jejich straně. Knihu jsem přečetla asi za 3 dny, doslova jsem ji hltala a nemohla se dočkat okamžiku, kdy budu pokračovat. Jediné co me mrzi, že osud jedne skvělé postavy byl stejný, doufala sem, že se ti bude lišit.
Jinak jako předešlé díly, je to naprostá pecka.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Temné, dospelé, kvalita klasicky extrémne vysoká.

Usire
26.01.2021 5 z 5

Hodně temné a dospělácké. Tohle už není moc pro děti, tak jako první díly, což je dobře. Mnoho z nás na HP vyrostlo a kdyby se děj neposouval, tak by to nebylo ono. Dolores Umbridgeová je podle mě ještě horší záporák než samotný Pán zla.

PeterBahn
24.01.2021 5 z 5

Pátým dílem paní Rowlingová opět nešetří dospívajícího a už vůbec ne dětského čtenáře. V bitvě na ministerstvu odchází Harrymu jeden z nejbližších lidi… i mě to zabolelo…

LEGACY
24.01.2021 5 z 5

S každým dílem člověk žasne víc a víc a s každou stránkou mu je víc a víc jasné proč se právě z tohoto stal fenomén. Tohle nikdy neomrzí. Myslel jsem, že člověk musí být knihomol, aby přelouskal 800 stránkovou knížku, ale nemusí, zde to jde takřka snadno. Na křídlech testrálů, tajemná stvoření začarovaného lesa, tajemná komnata nejvyšší potřeby, nové postavy - tento díl je zkrátka takovou páteří celé série, kde je teprve ta pravá transformace z dětských příběhů. Krásné tajemno.