Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239443/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-XUU-239443.jpg 5 12580 706

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Milky92
24.07.2017 5 z 5

Další super počteníčko ..

archandelka
18.07.2017 5 z 5

Na tenhle díl jsem se fakt netěšila, protože se mi naprosto nelíbilo jeho filmové zpracování. O to překvapenější jsem byla, jak mocný to má tah na branku. Hodnotím to zatím jako jednoznačně nejlepší a těším se, co přinese další díl, ze kterého mám na základě filmu stejný pocit :-)

Mistr119
06.07.2017 4 z 5

Kromě toho, že kniha atmosférou navazuje na předchozí, tak se mi tam líbí ten faktor strachu, který popírá, že by existovalo nějaké zlo... :)
A teda nová učitelka obrany proti černé magii se mi protivila už tady v knize..! :-/ :)

Katranis
03.07.2017 3 z 5

Dětské knihy skončily, začaly pubertálně hormonální. Autorka by se měla držet výhradně dětských příběhů.

Ivuska97
30.06.2017 5 z 5

Ani si nedokážu představit, kolik energie J. K. Rowlingová vložila do svých knih. Vše je tak dokonale propracované. Každý díl je lepší a lepší! 5*

ladaol
25.06.2017 5 z 5

Skvělé, jako všechny ostatní díly.

Rečica
13.06.2017 5 z 5

Skvělá obsáhla kniha, lehce vtáhne do děje. Skvělé počtení

Laf
09.06.2017 5 z 5

Kdyby to šlo, tak téhle knize dám víc než jen pět hvězdiček. Taky to byla zatím pro mě nejlepší kniha série.

a.nnysek
05.06.2017 5 z 5

Jde do tuhého. Stejně jako u předchozích dílů, nemohu se od knihy odtrhnout.

Vikos
04.06.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila :) což je zvláštní, protože film byl depresivní a ke knížce jsem přistoupila jako ,, ať už to mám za sebou'' ale kupodivu mě zaujala a ani tak depresivní nebyla, jak jsem očekávala. :)

Kira128
28.05.2017 5 z 5

Pomalu ale jistě si začínám uvědomovat, že můj život ve světě Harryho Pottera se blíží ke konci. Mám za sebou již pátý úžasný díl celé série, a zatímco sepisuji tento názor, Fénixův řád si udělal pohodlí na mém klíně. V nejbližší době ho opravdu nemám v plánu odložit.
Již od prvních slov v prvním díle Harryho Pottera jsem věděla, že toto bude četba, kterou jsem hledala. Avšak že se tímto kouzelným světem nechám pohltit až tak moc, mě tedy nenapadlo. A do teď se za tuto myšlenku bořím do vysokého bahna, fakt že jo.
Momentálně vedu vnitřní boj… na které místo v mém žebříčku mám Fénixův řád umístit? Říkala jsem si, že Ohnivý pohár už nic nepřekoná, ale pravdou je, že teď mé slovo zase tak přesvědčivé není.
Někdo klidně může říct, že tento díl byl šíleně natahovaný, ale já s tím tedy zásadně nesouhlasím. Fénixův řád nemá těch 796 stran jen tak. Stalo se v něm tolik neočekávaného a dechberoucího, že se až divím jeho rozsahu. Kdyby byl psán mým stylem, ještě by přibral několik stovek stran.
Magické popisy, jež vyzdvihuji u Harryho Pottera v každém komentáři, jsou snad ještě více úchvatné, než dosud byly.
A teď bacha, teď to přijde…
Rowlingová mě v tomto díle už konečně utvrdila v tom, že psát vážně umí. Mrzí mě, že jsem k tomuto ujištění dospěla až po přečtení pátého dílu.
Toto by normální člověk prostě nevymyslel, začínám díky tomu pochybovat, jestli J. K. Rowlingová vůbec člověk je.
Ach, blížíme se ke konci. Jste rádi, co? Pokud jste to přečetli až sem, tak klobouk dolů.
Na závěr musím dodat, že u posledních sedmdesáti stránek jsem neměla daleko k slzám. Za to ty konečné, kdy se vraceli z Bradavic, mě donutily se usmívat, takže jsem tento kouzelnický svět opět opustila ve veselé náladě.
K postavám se dnes nevyjadřuji, už není nutné to zmiňovat. Jejich charaktery se rozvíjí každým dílem a záleží jen na vás, jak vám sednou, takže je můj názor pro toto dost zbytečný.
Dodávám jen toto: Má chvála nezná mezí, a proto má i nějaké důsledky. Dávám pět hvězd a znovu tento skvělý svět, jenž vyšel z pera J. K. Rowlingové, doporučuji.

Alizon
23.05.2017 5 z 5

Muj nejoblibenejsi dil (na ktery se hodne dotahuje 4) Harryho Pottera. Nevinnost prvnich trech dilu je pryc (kdyz jsem je pozdeji po precteni 5 otevrela, byl videt ten posun), temno se siri a k tomu jsem tu mela to, co me na HP tak bavilo (a co mne osobne hodne chybelo v poslednim dilu) - studentsky zivot v Bradavicich. Zaroven nechybi mnoho vtipnych momentu. Celeho HP jsem cetla az jako dospela, ale specialne k tomuto dilu se kdykoliv vratim znovu.

Moltri
13.05.2017 2 z 5

Zbytečně natahovaný díl. Akce na konci opět úplně slabá. Z filmu jsem čekal víc napětí, a že to bude mnohem větší tragédie. Tohle bylo o ničem. Dle mě měla Rowlingová pouze dobrý nápad ale psát neumí.

CalypsoCZ
06.05.2017 5 z 5

Nejlepší díl série :-)

leny.wood
26.04.2017 4 z 5

Pátý díl má v sobě vtip, temno, vyvolává negativní pocity vůči Harrymu (neuvěřitelné, že se někdo může chovat tak stupidně). Což je dobře, nemusí být HP věčně ten nej v očích čtenářů... Nejvíc mě šokoval propastný rozdíl mezi knihou a filmem, to jsem nezaznamenala zatím v žádném díle. Jediné, co se mi líbilo víc ve filmovém zpracování, je boj B. s V.

Nikiny
23.04.2017 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná kniha. Už se těším až ji budu číst jednou svým dětem :-)

Aniday
18.04.2017 5 z 5

škoda toho konce 8(

Richisa
13.04.2017 2 z 5

Nejslabší díl série

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Je to stále pěkný a chci vědět jak to skončí. A jaké zápletky to ještě bude mít. Nejde tato série odložit.

katushah
31.03.2017 5 z 5

Tento díl mi nějak nesedl. Je hodně dlouhý a těžší ke čtení, než ty ostatní. Alespoň pro mně. I tak je je samozřejmě pořád dobrý, protože tuto sérii miluju.