Spasiteľ

Spasiteľ
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106961/bmid_spasitel-106961.jpg 4 3435 3435

Harry Hole série

V mrazivý decembrový večer sa na námestí v cestre Osla zhromaždili ľudia, aby si vypočuli vianočný koncert. Do hudby zaznie výstrel a divák v uniforme Armády spásy sa mŕtvy zrúti na zem. Inšpektor Harry Hole sa púšťa do pátrania po páchateľovi bez tváre. Nemá svedkov, vražednú zbraň ani motív. Keď vrah na druhý deň ráno zistí, že zabil nesprávneho muža, začnú sa Harrymu problémy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Frelseren , 2005

Andrea81
22.12.2019 4 z 5

Po kratší pauze jsem se opět vrhla na příběhy o Harrym a nezklamal. Těším se na další díl.

lazarus
17.12.2019 4 z 5

Opět zábavné, zamotané a po čertech čtivé.

simona5r
15.12.2019 5 z 5

Perfektní. Postupné odhalování jednotlicých indicií, které si Harry spojil dřív než já a dokud mi to neobjasnil, tak jsem mohla jen slabě tušit. Skvěle promyšlené, okořeněné špetkou romantiky a osobního života Harryho.

karolina5333
12.12.2019 4 z 5

Tak tentokrát mě nejvíc rozsekal epilog...

PetrCepek
12.12.2019 5 z 5

Za mne je Červenka spolu se Spasitelem nejlepší z tuctu (zatím) příběhů HH. Je vždy prima, když se člověk při čtení zajímavé knihy neplánovaně dozví informace, které od románu nečekal. Ať to bylo obléhání Leningradu norskými dobrovolníky v Července či krutě patová situace srbsko-chorvatského Vukovaru ve Spasiteli. Navíc má Spasitel nádherně vymazlený nečekaný závěr, který miluju.

Radka1911
18.11.2019 5 z 5

Skvělé, napínavé, čtivé.

kika 13
14.11.2019 5 z 5

Já ho mám ráda čím dál více.Zase další vydařený kousek.

danielavachova
27.10.2019 5 z 5

Opět dobrá kniha,pro mě se lepší a lepší.

Sazinek
21.10.2019 4 z 5

Nesbo je klasika, strašně moc lidí miluje jeho knihy, já nejsem výjimkou. Kniha se četla dobře, ze začátku jsem se zamotávala v postavách, ale děj nabitý a až do poslední chvíle jsem nevěděla od koho dostal zabiják pokyn zabít Jona. Jelikož je to sériovka, tak je jasný, že musím číst dál :-) Za mě dobrý.

jfialova
17.10.2019 4 z 5

Opět napínavá detektivka se starými známými hrdiny. Zvolené prostředí Armády spásy mi přišlo zajímavé, svého času mě vlastně velmi překvapilo, že jde v podstatě o samostatnou církev. Oproti ostatním dílům se Harry drží a až na jeden výkyv to s pitím moc nepřehání-ono mezi všemi těmi feťáky už by toho asi bylo trošku moc. Kolega Moller se nám pěkně vybarví, inu jak se říká: tichá voda břehy mele. A to pro tento díl teda platí několikanásobně.

jittik
17.09.2019 5 z 5

Právě dočteno a opět až do poslední stránky napínavé.

VendulaB
29.08.2019 5 z 5

Jednoduše skvělá detektivka - výborná náplast na zklamání z Pentagramu. Zatím asi nejlepší díl z celé série. Rychlé, strhující, napínavé. Příběh je dostatečně bohatý, zápletka i vyústění dává smysl. Není co vytknout.

Knoflík12
07.08.2019 4 z 5

Moje první setkání s Harry Holem. Skvěle napsaná kniha, čtivá, neuvěřitelně propracovaná zápletka a o to víc zajímavější rozuzlení. Určitě to není první a zároveň poslední Nesbova kniha, kterou jsem držela v ruce.

pavels36
30.07.2019 4 z 5

Všechny knihy od Jo Nesbo se čtou výborně i tento příběh nepostrádá napětí, zápletku i trochu humoru. Doporučuji

Sudin
29.07.2019 4 z 5

Tak kde začít ... knihy čtu v sérii jak jdou za sebou, tak se mi líbí, že se dotahují i neuzavřené linky z předchozích knih. Spasitel nenudí, postav a dějových linek je možná až moc, ale i tak se to dobře čte a nejde se odtrhnout. Pachatele jsem tušil od třetiny knihy, ale stejně jsem si musel počkat na vysvětlení proč, co a jak. 85%

munka
29.05.2019 5 z 5

Perfektná zápletka, aj ked na začiatku som tápala trochu prekombinovaným dejom. Keď som sa zorientovala už to nemalo chybu. Môj tip na objednávateľa vraždy nevyšiel. Prekvapivo som však fandila spasiteľovi ... Už sa chystám na Snehuliaka.

Tereziee
25.05.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k mému milovanému Harrymu. A opět jsem nelitovala. Kniha měla na můj vkus hodně pomalý rozjezd. Chvilku jsem si říkala, že tenhle příběh mě snad nechytne nikdy. Nakonec se ale stalo spoustu zvratů, které mě přiměly změnit názor. Opět bravurní zapletka, propracovaná psychologie postav a až do konce jsem pořád nevěděla, jak se to nakonec celé vyvrbí.

JustWomen
14.05.2019 4 z 5

Promyšlený, mírně překombinovaný děj, umění držet napětí a překvapivý konec (za ten ztráta hvězdičky, přišlo mi nevěrohodné kdo vraždu objednal). Určitě je výhodou číst sérii HH od začátku, protože kromě vyšetřování aktuálního případu můžete sledovat vývoj Harryho vztahů, lásek, alkoholismu, zranění a narůstající počet blízkých osob, které umírají. Už teď se bojím, kdo to odnese příště ...

Gabri-88
08.05.2019 5 z 5

Moje rozhodne nejoblibenejsi kniha od Jo Nesba. Lip se cetla, tedy ne zrovna kvuli prostredi Armady spasy. Spis slo o Mollera, prichod Hagena, vztah Harry-Halvorsen i Harry-Beata. Ackoliv vrahum obvykle nefandim, tak spasitel jaksi mel moje sympatie.

...Harry se podrbal trhlinou v riflich na stehne a pomyslel si, ze si mel vzit teple podvlekacky...

GraceC
05.05.2019 5 z 5

Skvělé čtení.
Zápletka hodna génia a líbilo se mi, že Harry výjimečně moc nepil. Tahle kniha vás donutí se zamyslet, a to nejen kvůli závěrečnému rozuzlení celého případu, ale taky kvůli psychologickým námětům, které se v příběhu promítají.

Hodnocení: 9/10
Poslední věta: Jenže si říkal, že někdo by jeho jméno přece jen zavolat měl.