Přízrak

Přízrak
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235226/mid_prizrak-235226.jpg 4 2952 2952

Harry Hole série

9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem fiolin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymuani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve značném nebezpečí, neboť se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Gjenferd , 2011

petshop
16.12.2014 4 z 5

Při čtení jsem měla stejné dojmy jak tady píše mnoho čtenářů. Ano, je to překombinované. Ano, je to mnohdy přitažené za vlasy. Ano, konec mohl být lepší. Ano, Harry se pomalu stává nadčlověkem. Ale přesto je to pořád hodně dobré!!!
Harry mě zkrátka baví a po tolika knihách, co jsem o něm přečetla se snad pomalu začíná zhmotňovat :-)
Musím se ale oprostit od svých subjektivních dojmů a z nich plynoucího nadržování a jednu hvězdu odečíst za ty drobné nedostatky či přebytky.

martin5337
09.12.2014 5 z 5

A já si myslel, že Levharta nic nepřekoná....otevřený konec v Přízraku je od Nesba vynikající ( bezpochyby i komerční) tah, jak přilákat a udržet čtenáře u HH. A u mě teda funguje. Až na pár přehnaných scén je to v celku důvěryhodná napínavá četba a nečekaně bez sadistických zvráceností:)

Jossie
07.12.2014 4 z 5

Bavilo mě to, byla jsem napjatá, chtělo se mi pořád číst, ale ten konec, ten byl tedy špatný.

sekec
05.12.2014 4 z 5

Harry Hole zase řádil. Trošku mě překvapilo a i zklamalo,že jak to dopadlo Olegem. No nic, je to jen kniha:) Jinak Nesboovky se čtou samy!

sataras
04.12.2014 4 z 5

Bohužel tentokrát uberu jednu hvězdičku a to jen z nostalgie k HH, jinak by šly tři.....jak už bylo uvedeno, něčeho až moc....

Alca007
30.11.2014 5 z 5

Harry Hole opět nezklamal.
knížka je napínavá, Líbí se mi styl psaní Nesboa.

Tato kniha není tak temná, jako Levhard či Sněhulák, ale má spád.
Otevřený konce nemám ráda - nemohu se dočkat pak na další díl

simona7488
29.11.2014 4 z 5

Nesbo výborný spisovatel, ale tato kniha není asi to co jsem očekávala.Na knihu jsem se hodně těšila , kniha čtivá , zajímavý drogový námět , ale některé scény asi až moc a není prostě nad jeho vrcholové díla Sněhulák a Levhart :))))))) Zatím nejslabší kniha od něj. Za mě 4 hvězdičky :))))

Penguin07
24.11.2014 5 z 5

FENOMENÁLNÍ! Jsem naprosto nadšený z knihy,stylu psaní,děje a vyvrcholení. Nesbo i Harry se díl od dílu vyvíjejí a to je moc dobře. Nezapadá do zapomnění, neopakuje záplatky,není předvídatelný. Je to nejúžasnější série knih,kterou jsem kdy četl a nejsem si jist,že to něco dokáže přebýt. Harry je prostě nejlepší!

MiaVanAcid
24.11.2014 2 z 5

Jak se mi všechy knihy s HH líbily, tak tato u mne absolutně propadla.Vlastně ani nevím, v čem je chyba, prostě celý příběh byl až moc.

Scharks
22.11.2014 5 z 5

Fascinující a neotřelé jako vždy - a ten konec? No síla, tohle jsem nečekala i když jsem měla spoustu zajímavých teorií :D Už aby byl další díl!! :)

M.S.
22.11.2014 5 z 5

Na Nesba je tato kniha opravdu trošku slabší, pár scének nereálných, ale jinak je to prostě bomba - jako ostatně všechny knihy HH. Konec opravdu nečekaný, Harry opět zklamal v boji proti Jimovi :(. Pokud ale hledáte od Nesba něco opravdu úžasného, doporučuji Sněhuláka a Levharta. :)

sépie
21.11.2014 2 z 5

jak píše jendoslav - čeho je moc, toho je příliš ....s narůstajícím počtem knik o HH se dle mého snižuje kvalita.......jediné, co je na knize opravdu dobrého, je problematika drogově závislých, kdy popsání jejich stavů a potřeba drogy se staví nadevše lidského..............

jendoslav
19.11.2014 4 z 5

V rámci série o HH nadprůměr - Nesbo si čtenáře opět vodí, nechybí klasické falešné návnady, aby se nakonec ukázalo, že bylo všechno jinak... Příběh ale občas postrádá uvěřitelnost, některé akční scény jsou už vyloženě přehnané.

Mikik
18.11.2014 5 z 5

Nesbo je prostě Pan spisovatel. Jen už mi trochu vadilo, že to občas vypadalo jak americký akční film. Ale mimo těchto "scén" byla kniha jako vždy dobře propracovaná a už se těším na další díl:-)

buschka
17.11.2014 5 z 5

Další super HH, skvěle propracovaný. Najdou se chvilky přitažené za vlasy, ale i tak dávám 5 hvězd. Konec nečekaný. Už teď se těším na závěrečný díl HH - Policie.

borknagar
15.11.2014 5 z 5

Nesbo to opět dokázal. Jak jsem byl z Levharta mírně nemile zaskočen, Přízrak jede ve starých kolejích. Temná, dusivá atmosféra nás provází celou knihou, příběh pomalu pluje do závěrečného šokujícího rozuzlení. Jak jsem se na Přízrak ani moc netěšil, o to víc se těším na Policii! Už aby byla venku. Super je i povedený obal a důstojná délka příběhu (málo vaty, hodně akce). Chtěl jsem dát čtyři hvězdičky, ale díky konci musím dát maximum........

vineka
14.11.2014 5 z 5

Skvělý díl s koncem, který je tak trochu otevřený a dá se vydedukovat, že bude pokračovat v závěrečné -Policii.

Misa25
14.11.2014 5 z 5

No jako tento díl, to byla jízda...začátek vlažný, kdy si člověk říká, kdy už přijde ta akce, ale od půlky do konce...jenom jsem zírala....nutně, ale opravdu nutně potřebuji další díl...i když má být nejspíš poslední...

Ťop
12.11.2014

No nevím, asi nejslabší z řady o HH. Přečetl jsem je všechny

vorenus
12.11.2014 5 z 5

Nesbo je král severské krimi! Jeho knihy prostě musí zbožňovat každý!! I když pár momentů v knize je přehnaných, ale i tak je to prostě strašně čtivé. Harryho musíte buď milovat a nebo nenávidět. Nic jiného mezitím není.