Přízrak

Přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193106/bmid_harry-hole-prizrak-3qP-193106.jpg 4 2933 453

Harry Hole série

9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem violin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymuani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve značném nebezpečí, neboť se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Gjenferd , 2011

karolina5333
27.09.2021 5 z 5

Dokonalost!

Tak si říkám,co ještě Jo chudákovi Harrymu provede.

"Umění naučit se vycházet s přízraky spočívá v tom, že najdeš odvahu dívat se na ně tak důkladně a dlouho, dokud nepochopíš, že jsou právě jenom přízraky.Mrtvé a bezmocné."

"Člověk se toho od života možná moc nenaučí, s výjimkou jediného: není cesty zpět."

"To všechno jsou akorát drobný okamžiky a možnosti volby, tati. Takový, o kterejch sis myslel, že jsou nedůležitý, prostě here today, gone tomorrow. Jenomže se nasčítají. A než si toho všimneš, slejou se v řeku, která tě strhne s sebou. Která tě dovede tam, kam míříš."

barbora5058
27.09.2021 5 z 5

Nesba čtu chronologicky, 3. - 9. díl jsou perfektní, myslela jsem, že to nepřijde, ale už se mi díly všechny slily v jeden příběh a nedokáži říct, joo, Spasitel nebo Nemesis jsou nejlepší. Tento díl je dalším povedeným dílem a hezky zpracovaným pokračováním Harryho zase zpátky v Oslu. Stále mě příběh Harryho baví, těším se na 10., 11., 12.

Skripi
18.09.2021 4 z 5

Taký jeho šedý priemer. :) Už sa teším na ďalší diel.

strippedd
29.07.2021 4 z 5

Člověk už se opakuje, ale pořád je to bomba. Vždycky si říkám jestli mám sáhnout po další, co když to nebude ono, vždyť je to už tolikaty díl. A ono je to pořád ono. Harry máš mě ve své moci.

OldřichHanton
29.07.2021 5 z 5

Přízrak je už moje devátá detektivka s Harry Holem. Podařilo se mi dohnat všechny resty, takže už čtu pěkně chronologicky. Po tolika dílech jsem se trochu obával, jestli se série už pomalu nevyčerpala a nezačne se opakovat. Naštěstí, jako by si toho byl Nesbø vědom, je zápletka Přízraku poměrně netypická a, i díky zasazení do zajímavého norského feťáckého prostředí, se mi knížka moc líbila. Asi bych ji zařadil mezi tři nejlepší Holeovky. Kromě hlavní dějové linky se již druhou nebo třetí knihu vine ještě jedna, taky dost povedená, jejíhož rozuzlení se dočkám pravděpodobně v příštím jubilejním 10. dílu. Právě neuzavřený příběh mě docela motivuje si ho přečíst co nejdříve.

Ajinka88724
18.06.2021 5 z 5

Přiznávám že poslouchám Harryho jako audioknihy (nevím jestli bych se dokázala do knihy začíst, začátky bývají takové...) a začla jsem víceméně od konce ale i tak musím říct že super a postupně se pustím do prvních dílů a možná i knižně :D Chápu některé co píší že je to srdcovka.

Pája961
10.06.2021 4 z 5

Prosím, že nejsem jediná, kdo u tohohle dílu upustil slzu? Za mě byl tohle fakt neuvěřitelně emotivní díl!

Páájinka
04.06.2021 5 z 5

SPOILER !!!!!
Tenhle díl byl opravdu bomba. Hrozně mě ale překvapil vývoj Harryho a Olega.. Nechápu ani jednoho..Harry si myslí, že je odpad světa, nezaslouží si lásku. Nechá se dobrovolně mrzačit. Oleg u mě klesl na dno. Jak mu to potom odpustil? Nechápu. Gusto byl taky hustej týpek, takovej hajzl, ale dobře se to poslouchalo.

reeper
16.05.2021 4 z 5

Po přečtení nezáživné Žízně zvedám u Přízraku hodnocení.

Jenda75
18.04.2021 4 z 5

Zase kniha, která každého, kdo četl příběhy o detektivovi Harry Holem musí nadchnout.
Už se těším na další příběhy.

Kami33
04.04.2021 5 z 5

Co říct a neprozrazovat při tom obsah? Kdo má rád Harryho, ten si ji přečte a kdo ho nezná.... ten si třeba najde nového oblíbence. Za mě skvělý díl.

Anet2106
18.03.2021 5 z 5

Tento díl mě velmi bavil. Byla jsem ráda že se změnilo téma. Zároveň se mi líbí částečně otevřený konec. Těším se na další díl, jak to bude pokračovat.

432830
26.02.2021 5 z 5

Prijemna zmena tematiky. Moc se mi libily pasaze Gustova pohledu.

sabuska
08.02.2021 3 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst, drogové téma mě nenatchlo. Když Harry začal konečně řešit bylo to super:)

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Nesbo nesklamal, téma drogy zaujímavá, osobné vzťahy super, len tak ďalej.

fruitbueno
25.01.2021 4 z 5

Formálně ještě vychytanější a zajímavější než předchozí díly, obsahově zase vysoký standard... Harry se vrátil, radujme se! Poslední zhruba pětinu knihy jsem jako obvykle ani dýchat nemohla. S nadšením si dám zase nějaký čas pauzu a pak se vrhnu na další díl.

Andrea81
03.01.2021 4 z 5

Můj oblíbený HH ;-)
a v prostředí feťáků bych se opravdu nechtěla ocitnout.

capricorn__
08.12.2020 5 z 5

Mně se "Přízrak" z celé série líbí asi nejvíce právě proto, jak se tato detektivka odlišuje od ostatních knih autora. Nesbo šel mimo svůj typický rámec psaní detektivek, a to hodnotím velice pozitivně, protože mě nejvíce u kvalitních autorů mrzí, když se drží při zemi. Zaujala mě i drogová tématika, kterou Nesbo zvládl na jedničku - především to, jak o drogách psal a jak ukazoval, jaké to je zlo a co umí dělat s člověkem a k čemu všemu ho může přinutit.

konicekbily
20.11.2020 5 z 5

Tento díl má mnoho příznivců a odpůrců. Nesbo na nás vyrazil novým stylem a provedením. Příběh je vyprávěný z více stran, to se každému líbit nemusí! Po návratu z Východu už HH není jenom opileckým vyšetřovatelem, ale stává se akčním nesmrtelným hrdinou, a při každém takovém střetu je obrat v ději. A děj pospíchá rychle ke svému konci - a nakonec je jasné jen to, že musí přijít ještě jeden díl! Moc hezky napsané.

akcive11
17.11.2020 2 z 5

Zvolené téma feťáci, mému srdci nejvzdálenější. Tím se mi dost špatně kniha četla. Za mě nejslabší z jeho děl.