Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3120 562

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

Páájinka
18.06.2021

Audiokniha. Opět super vymyšlený příběh. Harry je zvláštní člověk. Všechno se to zamotává a rozmotává zároveň..

Jenda75
07.05.2021 4 z 5

Opět skvělá kniha plná napětí a děj letí rychle. Hned beru do ruky další knihu od Nesba.

Jackjelly
06.05.2021 4 z 5

Další "cyklo-detektivka" za mnou. Občas jsem doposlouchal nedoposlouchanou kapitolu i po dojezdu do cíle.
Dost mrtvých policajtů a také slepých uliček, které na detektivkách asi baví nejvíce.
Za mě dobře vypointovaný a napínavý děj, při kterém kilometry na lesních cestách rychle ubíhají.

Monpincov
27.04.2021 5 z 5

Policie je další, naprosto skvělá kniha perfektně zapadající do série HH. Autor postupuje svým klasickým stylem a tím Vás několikrát donutí vytipovat si vlastního vraha, kterého Vám následně s radostí zase vyvrátí. Nechybí ani falešné stopy, náznaky, nečekané zvraty a naprosto napínavá atmosféra. Velmi se mi líbily i události, které zasahovaly trochu mimo hlavní děj, ale celkově knize dodávaly tu správnou a napínavou atmosféru. Například záležitosti se Siljí, nebo Mikaelem a Trulsem. Brutalita některých popisovaných části mě místy překvapila a věřím, že někomu se slabší povahou by to mohlo vadit. Na druhou stranu, co jiného čekat od detektivního příběhu, bez brutality by to nebylo ono. Za mě jasných pět hvězdiček a už se těším, až si přečtu další knihu z této série. :)

Kami33
11.04.2021 5 z 5

Nevím, co napsat. Skvělé.

Anet2106
24.03.2021 5 z 5

Tahle kniha mě úplně pohltila a musela jsem jí dočíst během pár dní. Musím říct, že se příběh Harryho Holea tak rozjel, že si začínám říkám, na jaké straně barikády vůbec stojí. Vzhledem k otevřenému konci tohoto dílu se musím co nejdřív vrhnout na další díl. Je to napínavé.

432830
19.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Jak sleduji hodnocení a komentáře, tak si připadám docela nesvá, když hodnotím jen třemi hvězdičkami. Nicméně, nemohu si pomoct, tento díl mi připadal nějak odfláknutý. Jednak až příliš navazoval na díl předchozí (Berntsen, Bellman, Oděsa,...), jednak jakoby se opakovaly některé zápletky (Ráchel s Olegem opět jako rukojmí, závěrečná kapitola, v níž si máme myslet, že je Harry mrtvý, a určitě bychom našli další).
Čím více knih série Harryho čtu, tím snazší je pro mě odhalit vraha - pokud se nepletu, je to vždy (nebo téměř vždy) osoba, která se v první třetině knihy lehce míhá, několikrát je dokonce Harrymu dosti blízká. Navíc po poznámce Folkestada, že odebíral homosexuální časopis, mě ihned napadlo, že měl s mrtvým gayem něco společného.
Poměrně dost mě rozčílila smrt Beáty, chudák synek přišel o otce i o matku, to teda Nesbo mohl nechat umřít už i někoho jiného!
A v neposlední řadě mi přijde dost za vlasy přitažený obrat Ráchel a Olega, na začátku série tak nevinní a poctiví, Ráchel ze všeho dost prudérní (přesto se k alkoholikovi a workoholikovi dokola vrací) - najednou je z nich feťácký vrah a spolupachatelka vraždy (zabalila tělo do igelitového pytle - no celá Ráchel, řekněte sami).
Tak já nevím, po Sněhulákovi a Levhartovi jakoby Nesbovi došly nápady (ještě oceňuji Přízrak, který byl takovou inovací z hlediska motivů i stylu psaní). Jsem moc zvědavá na další díl, který bude, předpokládám, navazovat na Valentina a Auroru.

jprst
08.03.2021 4 z 5

Tak jsem si myslel, že už mne Nesbö jen tak něčím nepřekvapí, ale zase se mu to povedlo. Skvěle propracovaný příběh se stupňujícím se napětím, nepředvídatelné zvraty, vše se postupně prolíná a spojuje a závěr se zdá jasný, ale autor zase překvapí.

Nikini11
07.03.2021

Úžasný díl. Ten konec! Určitě doporučuji všem, jen bez přečtení předchozího dílu se bude čtenář asi trochu ztrácet.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Skvelý diel, ani desiata kniha v sérii nestráca drajv a stále veľmi baví.

Andrea81
16.01.2021 5 z 5

Pořád mě to nepřestává bavit a to byla už desátá v sérii ;-)

Lubošovo
08.01.2021 5 z 5

Za mě je Policie nejlepší díl z celé série. Fakt libově vybroušené!

Andulino
30.11.2020 5 z 5

Ach, musím říct, že mi za těch deset dílů Harry přirostl k srdci. Na postavy, děj a knihu jako takovou jsem si během dne často vzpomněla a těšila se na večer, až si budu moct zase číst. Dějová linka samotná byla velmi propletená s tím, co se stalo kdysi dávno/poměrně nedávno, častokrát to bylo náročné na pozornost, ale přesně takové příběhy miluji. Policie byla pro mě i velmi emotivní knihou. Těším se na další pokračování a z celého srdce doporučuji! Jo je génius!

Afrovicz
29.11.2020 4 z 5

Policie mi přišla jako slabší ze série o HH. Začátkem, cca do konce první třetiny, jsem se prokousával. Po té už byla kniha čtivější, takže jsem ji dočetl do konce. Baví mě množství postav, ve kterých se člověk musí orientovat a vzpomínat na předchozí díly, napětí i "zvraty" ve vyšetřování. I tak mi tam ale něco chybělo. Nebo přebývalo?

ennlady
18.11.2020 4 z 5

Opravdu to chce číst jednotlivé díly Harryho Holea pěkně za sebou a s kratšími časovými prodlevami. Přízrak jsem četla před několika lety a mezitím spoustu dalších detektivek včetně Nesboových, takže si z něj pamatuju tzv. kulový. Proto jsem se dosti ztrácela v postavách i v návaznosti na předešlé události. To mi to trochu pokazilo. Nicméně tento mistr slov, vět a příběhů dokáže čtenáře uchvátit tak, že to i tak stojí za to. U Nesba oceňuji styl psaní, napětí dokáže taky pěkně vystupňovat a vykreslení postav je skvělé. Ani mi nevadilo, že konec nebyl až tak překvapivý. Ale asi si od něj teď dám chvíli pauzu.

martiline
22.10.2020 5 z 5

Tak rychle jsem detektivku snad ještě nikdy nepřečetla. Toto autor umí na jedničku. Vtáhne vás tak do děje, že jste v tom místě, že jste přítomni, že hledáte s ním, že jste napnutí, CO tam bude ... že tušíte ... že víte ... že nevíte ... leknete se ... ne, teď ne, ufff, tahle je v pořádku, žije ... a najednou naprosto nečekaně ... vražda !!!
Naprostý adrenalin. Četla jsem jednou i do dvou do rána.

akcive11
07.10.2020 5 z 5

Kniha má 600str., ale přijde vám, že jich je sotva 200 :)
Že čtete již několik hodin, vás upozorní až bolest zápěstí, která je dána tíhou knihy.
Jeho díla jsou zárukou kvality.

lencin
28.09.2020 5 z 5

HH-10. díl. Výborný, jako vždy.
(2015)

lazarus
14.09.2020 4 z 5

Přiznám se, první třetina knížky byla pro mě utrpením. Jako by Policii psal někdo jiný. Už jsem to chtěl vzdát a přeskočit na Žízeň. Naštěstí zvítězil zlozvyk dočítat i knížky jež mě nebaví a zaplaťpánbůh za to. Po první třetině se děj rozjel a opět jsem se bavil a těšil na další volný čas kdy se budu moct ponořit do drsné kriminálky. Finální kapitolka byla pak příjemně zákeřně neurčitou tečkou za celým příběhem.

Nimunka
10.09.2020 5 z 5

Jo Nesbo s Hary Holem opět nezklamali. Doporučuji.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960