Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199783/mid_harry-hole-pentagram-ClJ-199783.jpg 4 3716 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

barbora5058
19.12.2019 5 z 5

Autora čtu chronologicky, Pentagram mě bavil zatím určitě nejvíc. Na druhém místě je u mě Červenka. Výborné, ne tak dlouhé jako Nemesis, krásně čtivé až do poslední strany. Už se těším na další..

onyx84
13.12.2019 5 z 5

Tak si pořád říkám, kdy přijde to zklamání, kdy bude díl, který mě nenadchne a budu se nudit...Pentagram to ROZHODNĚ nebyl,opět promyšlené, napínavé...hurá na další díl...

playada
01.12.2019 5 z 5

Michael Fassbender coby filmový Harry Hole není k zahození.

EvikU.
29.11.2019 5 z 5

Jo Nesbo je fakt třída. Ohromně promyšlený příběh. Celou knihu jsem v napětí. Čtu jednu stranu za druhou a nevnímám okolí.

SPOILER: Jsem ráda, že už to nějak uzavřeli s tím Tomem Waalerem. Sice by se mě víc líbilo, kdyby ho usvědčil a ne že to skončilo smrtí, ale i tak dobrý. Nápad dobrej a Elenna pomstěna. Moc se těším na další díl, ale bohužel si musím počkat. Momentálně půjčeno.

mysteriouslukas
28.11.2019 5 z 5

Extra, perfektní čtení a napínavý příběh jako vždy. Zapeklité situace, trocha toho alkoholu, cigaret a může se jít na věc. Prostě super.

Radka1911
25.10.2019 5 z 5

Od Joea Nesba moje první přečtená kniha, a jsem absolutně nadšená. Super, super, super a doporučuji.

Monika_cz
19.10.2019 5 z 5

Opět úžasné a napínavé čtení. Mnoho zvratů a dovršený (možná) vedlejší děj z posledních dvou knih. V knize je opět velice zapeklitý děj, kdy nevíte, kdo to udělal a hlavně proč. Zatím asi nejlepší schování mrtvoly. Velký obdiv autorovi.

Pajule
17.10.2019 4 z 5

Napinave, promyslene.. Kazde slovo je dulezite, a to se mi libi. Konec pribehu nelze predem odhadnout, az do konce jsem se ani chvili nenudila.

jfialova
16.10.2019 4 z 5

Tentokrát je děj knihy okrajově zasazen do Prahy, takže o důvod více si knihu přečíst :-) Sice tam z českých reálií mnoho nenajdeme, kromě několika zmínek o Perlovce, což zrovna moc lichotivé není, a místu, odkud se do západní Evropy pašují zbraně, ale i tak to našince zaujme. Harry v tom tentokrát pěkně lítá, ale má u mě velké plus, že konečně zatočí s Princem, který mi již několik dílů po sobě pěkně pije krev.

RicardoB
04.10.2019 5 z 5

Je to prostě strašně povedená knížka. Harryho problémy s alkoholem, Ráchel, spletitostí a zamotaností samotného případu...geniálně vymyšlené. Skvělé charakteristiky postav, zejména Barliho...klobouk dolů. SPOILER A navíc si konečně po třech dílech můžeme oddechnout, sága TW je u konce ! :D

Hakl54
10.09.2019 5 z 5

Z knih co jsem od Nesbo přečetla se mi tato líbila nejvíc. Hlavně pro záhadu v podobě pentagramu, ale také, že Hole začal abstinovat a neprováděl v opilosti " šílenosti". Škoda, že mu to dlouho nevydrží.

jittik
07.09.2019 5 z 5

Hodnotím "zatím" jako nejlepší díl.

čtenářP
04.08.2019 4 z 5

Potenciální vrah měl byt v Praze - Tróji :)

VendulaB
02.08.2019 3 z 5

Nesbo je skvělý vypravěč, opět dokáže rychle vtáhnout do děje, knížka má spád... ale přesto všechno mě příběh prostě nezaujal. Nepřeneslo se na mě to napětí, které bych při čtení takové knihy měla (chtěla) cítit. Po předchozím díle tak následovalo zklamání. Navíc mi přišlo, že se autor začíná opakovat. Nicméně s ohledem na Červenku a Nemesis budu v sérii pokračovat.

pavels36
30.07.2019

Harry je vynikající čmuchal a hlavně celý příběh se čte jedním dechem. Doporučuji

Dada077
25.07.2019 5 z 5

niekedy bolo ťažké rozoznať delirické alkoholické mory od bludných predstáv psychicky narušeného vraha, zanechávajúceho pri mŕtvych obetiach červený kameň, brúsený do tvaru hviezdy a pochádzajúci z Čiech, ale dalo sa prečítať

martin2133
12.07.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha. Harry Hole jak má být.

Kopta
07.07.2019 5 z 5

Další Nesbø je prostě radost. Za odměnu. Máme zde Harryho, který se snaží dotáhnout do konce co začalo již před lety. Krom toho se nám zde opět objevuje zajímavý případ, tentokráte ve sféře sériových vrahů. Funguje to prostě skvěle. Kniha mne jako vždy jak jsem čekal chytla velmi rychle a šlo to rychle. Bohužel jsem ale narazil na problematiku výskytu postav a jejich příběhů, který mi přišli zdlouhavé a zbytečně. Kniha tím byla docela v mém ohodnocení v ohrožení. Neřekl bych, že šlo vždy o zbytečné části knihy, ale bylo jich v celku dost a nezáživné. Nicméně vše se v dobré obrátilo. A to v moment, kdy Jo ukázal jak geniálně a nečekaně umí naservírovat pointu a vzít ji v ruku v ruce k epickému finále. A je to tady. Máme nečekaný zvrat, mind fuck, no a i finále v osobní části samotného Harryho. Záchrana přišla. Ale bylo to těsné.

Bulldog
03.07.2019 4 z 5

Tenhle díl dobrý..

Bramborak81
26.05.2019 2 z 5

Moc mě příběh nebavil, první polovinou knihy jsem se spíše prokousávala. Druhá část knihy se trochu více rozjela, takže jsem ji díky tomu a hlavně výzvě dočetla do konce. Byla to pro mě druhá kniha od tohoto autora (první byl Sněhulák). Možná se k severské detektivce v podání Nesbøho ještě někdy vrátím a třeba to bude konečně do třetice všeho dobrého.