Odvrácená strana konce

Odvrácená strana konce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347625/bmid_odvracena-strana-konce-kwv-347625.jpg 5 215 71

„Chci, abyste mi někoho našel. Měl byste ale vědět, že ten člověk možná nikdy neexistoval.“ Harry Bosch se po třiceti letech u policie stal soukromým detektivem. Stále však zůstává vlkem samotářem, jakým byl ostatně celý život: kašle na propagaci, nemá žádnou kancelář a své klienty si velmi pečlivě vybírá. Jedním z nich je kalifornský miliardář, kterého na sklonku života pronásledují výčitky svědomí. Jako mladík prožil románek s mladou Mexičankou. Když otěhotněla, ztratila se ze světa. Porodila dítě? A pokud ano, co se s ním stalo? Umírající magnát zoufale touží vědět, zda má komu odkázat své obrovské jmění. Bosch je jediný, komu důvěřuje. Oba muži dobře vědí, že tento případ představuje obrovské riziko nejen pro detektiva, ale také pro osobu, po níž pátrá. Přesto – nebo snad právě proto – se případu ujme, a jakmile se nitky začnou proplétat s jeho vlastní minulostí, je z něj zase zarputilý buldok, který neskončí, dokud nenalezne pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Wrong Side of Goodbye , 2016

111moni
10.11.2017 5 z 5

Další skvělá kniha,čte se jedním dechem, resp. nejlépe na jedno nadechnutí. Přiznám, trochu přeskakuji cestování, vzhledem k tomu, že netuším, co kam vede, nebo, co kde leží, je to pro mne irelevantní. Zajímavé zápletky, vylíčené s napětím. Chvílema jsem četla se zadrženým dechem - co když...:-)

rodak
10.11.2017 5 z 5

Bosch zraje jako víno.Jeho metody,styl a způsob vyšetřování je bravurní,K tomu přidejme neotřelé případy a máme poctivou detektivku,která neskutečně baví.Pane Connelly jen tak dál s Boschem má před sebou jistě spoustu případů.

emma24
13.10.2017 5 z 5

Knihy s Harry Boschem u mně vytváří pocit, že kdyby padaly bomby, tak o tom nebudu vědět.

ReziEngli
10.10.2017 5 z 5

Přečteno snad v rekordním čase! Naprosto skvělý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout ... Stopro si seženu další knihy od tohoto autora :)

bgott
08.10.2017 5 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah. Pro mě jedna z nejlepších knih M. Connellyho. Takže na Harryho návrat se těší nejen v SFPD, ale i já :-)

AlenaF
03.10.2017 5 z 5

Přečetla jsem všechny u nás dostupné knihy tohoto autora. Moc jsem se těšila na jeho novou knihu a nebyla jsem zklamaná. Skvělé!

Jana77
27.09.2017 5 z 5

Plný počet hvězd a mohu jen zatleskat. Connellymu se povedlo co málokterému spisovateli-i po tolika přečtených knížkách mě překvapil. Jeho výlet do hodně dávné minulosti je příjemným kořením příběhu a můžu říct, že za mě je to jeho nejlepší kniha!

Sirius
24.09.2017 5 z 5

Connelly patří k těm autorům, který bych mohl číst pořád. Takže vždycky když tu vyjde nějaká jeho kniha, tak jde všechno na druhou kolej a já prostě musím číst. A Odvrácená strana konce nezklamala. Od první stránky jsem se tetelil blahem, protože to strašně moc evokuje Chandlera (pracháč si najme soukromý očko, onoho posledního čestnýho rytíře, aby mu někoho našel) a z týhle lajny nevybočí ani ve chvíli, kdy do toho kápne trochu policejní procedurálky a druhý případ. Má to sice přes 400 stran, ale nechybí tomu spád a tah na bránu. A to i přes fakt, že tam nejsou žádný velký akční scény. Je dost fajn, že oproti jiným knížkám je to zase něco jinýho - hrabání se v minulosti a pátrání po dědici. A obejde se to bez vraždy. Téměř. A nejlepší je na tom samozřejmě Harry Bosch. Ve svým věku už by mohl sedět doma, luštit křížovky a užívat si důchodu. Místo toho dobrovolničí jako policajt a dělá soukromýho detektiva. A je pořád křižákem na svojí misi. Snad jen tak neodejde.

lucifuk
01.07.2017 5 z 5

Harry Bosch nikdy nestarne. Stále špička ako za mladi.

Lolila
16.06.2017 5 z 5

Ešte som od tohto autora nič nečítala, ale musím povedať, že je to výborná detektívka. Od prvých strán vás vtiahne do deja a nepustí až do konca. Má to všetko, čo má dobrá detektívka mať - zaujímavú zápletku, napätie a prekvapivý záver. Určite si prečítam aj ďalšie knihy s Harrym Boschom.

Gracian1964
11.05.2017 5 z 5

Opäť raz dávam prvý komentár? Čo už, snáď si s tým so cťou poradím...Connelly patrí k autorom, ktorých si kupujem...ešte ma tuším nesklamal, píše dobre, zaujímavo, pútavo, čitateľne, ovláda remeslo, jeho príbehy nie sú plné šokujúcich a senzačných vymysleností a šialených zvratov, majúcich za úlohu len stupňovať absurditu, hm... teda všetko konkrétne a uveriteľné príbehy, ktoré bez problémov prijímam...kúpim si aj ďalšiu jeho knihu, na rozdiel od knihy Jo Nesba, ktorú si už veru nekúpim, lebo ma už prestal zaujímať...kto chce čítať poctivý americký príbeh, nech smelo siahne po tejto knihe...a nielen po nej od tohto autora...myslím od Connellyho, samozrejme...ale keď chce a nedokáže tomu odolať, nech pokojne siahne aj po Nesbovi, mne je to srdečne jedno...