Odvrácená strana konce

Odvrácená strana konce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347625/bmid_odvracena-strana-konce-kwv-347625.jpg 5 215 71

„Chci, abyste mi někoho našel. Měl byste ale vědět, že ten člověk možná nikdy neexistoval.“ Harry Bosch se po třiceti letech u policie stal soukromým detektivem. Stále však zůstává vlkem samotářem, jakým byl ostatně celý život: kašle na propagaci, nemá žádnou kancelář a své klienty si velmi pečlivě vybírá. Jedním z nich je kalifornský miliardář, kterého na sklonku života pronásledují výčitky svědomí. Jako mladík prožil románek s mladou Mexičankou. Když otěhotněla, ztratila se ze světa. Porodila dítě? A pokud ano, co se s ním stalo? Umírající magnát zoufale touží vědět, zda má komu odkázat své obrovské jmění. Bosch je jediný, komu důvěřuje. Oba muži dobře vědí, že tento případ představuje obrovské riziko nejen pro detektiva, ale také pro osobu, po níž pátrá. Přesto – nebo snad právě proto – se případu ujme, a jakmile se nitky začnou proplétat s jeho vlastní minulostí, je z něj zase zarputilý buldok, který neskončí, dokud nenalezne pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Wrong Side of Goodbye , 2016

1987
02.10.2018 4 z 5

Skoro na nicom som sa pri citani knihy nepozastavil (mozno nad par neznamymi slovami, lebo som ju cital v originali). A zrazu bol koniec a dnes som si kupil dalsiu Connellyho knihu (s novou detektivkou Rene Ballard). Ani neviem, kedy a ako mi HB prirastol k srdcu. Len koniec - prisiel tak narychlo, ako keby Michaela volali kamarati: - Poloz uz to pero a pod na pivo, cakame pred vchodom!

gordon13
22.09.2018 5 z 5

Ach Harry Bosch, to je můj polda - hrdina, nejsympatičtější ze všech knižních hrdinů a sérií, příběh opět bezchybný, napínavý, úžasný...děkuji pane Connelly a nikdy nepřestaňte psát!

lenkavildomcova
16.09.2018 5 z 5

Skvělá!

CharlesWard
01.09.2018 4 z 5

Jedna z těch lepších boshovek.

francouz
29.07.2018 5 z 5

Tak další setkání s mým oblíbencem Harrym Boschem, bylo velmi zajímavé. Tentokrát Harry musel řešit dva případy najednou a bylo to opět typická jízda, ve stylu, všichni proti, OK tentokrát tam přece jenom jeden pomocník byl, ale jinak když jde o miliardy, tak opět kráčí po velmi tenkém ledě, který může každou chvíli prasknout a stáhnout Harryho pod něj.
Ovšem zarputilost a neústupnost, tak jako vždy pomáhají vyřešit případ, tak jak to umí jenom Harry. I když přibyly nějaké roky od doby, kdy jsme se seznámili s tímto neunávným hledačem pravdy, nic neubralo na opravdovosti a věrohodnosti a Connelly to prostě umí.

Reacher
17.07.2018 5 z 5

Je skvělé číst tento příběh a zároveň při tom přemýšlet o detailech detektivní práce. Harry Bosch je osamělý rytíř, policajt staré školy, který bere svoji práci jako poslání. I zdánlivě beznadějný případ, vyhledání možného dědice jednoho z nejbohatších lidí v Americe, zvládá Harry s elegancí sobě vlastní a jde jako buldog za svým cílem. Do toho ještě musí řešit případ Sklenáře, sériového znásilňovače žen. Vše dokáže vyřešit díky své zarputilosti, zkušenosti, inteligenci a štěstí. Connelly zatím nikdy nezklamal, umí stárnout se svým hrdinou a zároveň udržet věrohodnost svých napínavých příběhů na přijatelné vlně reality.

zdendula31
21.05.2018 4 z 5

Moc se mi líbila,zajímavá zápletka.

ivoiro
26.04.2018 5 z 5

Další skvělá kniha. Harry opět nezklamal.

dikobraz
18.04.2018 5 z 5

Stary pes je stale vo forme! Super job, Harry je jednoducho kader. Niet co vytknut.

švícko
03.04.2018 4 z 5

Zase starej dobrej Harry. Doporučuji. 4,5 hvězdy

Pípasek
06.03.2018 5 z 5

Super čtení, Michael Connelly opět nezklamal. Od první do poslední stránky napětí bez brutality a krveprolití

Martin1974
18.02.2018 5 z 5

Toto je detektívna séria pri ktorej starnú autor, hlavný hrdina a čitateľ zároveň. Je to už takmer 20 rokov, čo som Connellyho a jeho hrdinu objavil, ani sa to veriť nechce. Strávil som s nimi množstvo času, pričom oni ma bavili svojimi detektívnymi prípadmi, takže som mohol aspoň na krátko uniknúť z reality všedného života. Knižné série tohto druhu by som prirovnal k prezeraniu starých fotografií. Ani tie si neprezeráte bez istej nostalgie... Každý diel som čítal v konkrétnom roku, mal som zakaždým iný vek, takže čo kniha to spomienky..

olejnice
18.02.2018 5 z 5

Pripojuji se ke vsem pozitivnim komentarum - dalsi vyborna kniha !! Doporucuji si naplanovat cteni na dobu kdy mate cas - od knihy se neodlepite

patrick123
04.02.2018

Jako každá kniha o Boschovi, je i tato výborná četba, nezklamala.

kalache
21.01.2018 4 z 5

...Connelly = jistota dobrého čtení..

tak.normal
13.01.2018 3 z 5

Zase jednou absolutně dokonalý HB. Bez supermanských výkonů a navíc v kombinaci s MH, to já ráda, doporučuji.

KaiShun
27.12.2017 5 z 5

Opet genialni. Snad se dockame dalsi knihy o Harrym. Skoda ze 5* je strop.

Disease
27.12.2017 4 z 5

Asi by šlo dát i 3 nebo 5 hvězdiček, ale bavil jsem se a uznání zaslouží i to, že se daří po takovou dlouhou dobu udržet kvalitu.

Eidalon
04.12.2017 5 z 5

Michael Connelly a jeho detektiv Harry Bosch a pak již 29 skvělých knížek. Mám tohoto autora rád a Harry, to je můj oblíbený hrdina. Jak šel čas Harry stárne, lidé kolem něj se mění, ale on zůstává jako maják v bahně neřesti a zločinu, které rozplétá svým osobitým způsobem.

Odvrácená strana konce Vás zavede opět do L.A. a předloží Vám dva souběžně běžící příběhy, jejichž ústředním hrdinou je Harry. Opět poznáváte Harry jako neústupného, tvrdohlavého a inteligentního detektiva, který je pověřen zvláštním úkolem od jednoho z nejbohatších lidech v zemi. Zároveň je společně se svojí kolegyní na stopě Sklenáře – psychopata, který znásilňuje ženy v jejich rajónu.

Velmi dobře napsaná detektivka, kterou nezbývá než si opět vychutnat a užít. Do pěti hvězdiček chybí jen kousek, ale nakonec je dávám.

petrarka72
11.11.2017 5 z 5

Kromě Posledního kojota nejlepší Harryho cesta do minulosti. Connelly má smysl pro napětí, humor i sentiment, v Odvrácené straně konce ve vyváženém poměru. Užila jsem si to.