Odvrácená strana konce

Odvrácená strana konce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347625/bmid_odvracena-strana-konce-kwv-347625.jpg 5 215 71

„Chci, abyste mi někoho našel. Měl byste ale vědět, že ten člověk možná nikdy neexistoval.“ Harry Bosch se po třiceti letech u policie stal soukromým detektivem. Stále však zůstává vlkem samotářem, jakým byl ostatně celý život: kašle na propagaci, nemá žádnou kancelář a své klienty si velmi pečlivě vybírá. Jedním z nich je kalifornský miliardář, kterého na sklonku života pronásledují výčitky svědomí. Jako mladík prožil románek s mladou Mexičankou. Když otěhotněla, ztratila se ze světa. Porodila dítě? A pokud ano, co se s ním stalo? Umírající magnát zoufale touží vědět, zda má komu odkázat své obrovské jmění. Bosch je jediný, komu důvěřuje. Oba muži dobře vědí, že tento případ představuje obrovské riziko nejen pro detektiva, ale také pro osobu, po níž pátrá. Přesto – nebo snad právě proto – se případu ujme, a jakmile se nitky začnou proplétat s jeho vlastní minulostí, je z něj zase zarputilý buldok, který neskončí, dokud nenalezne pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Wrong Side of Goodbye , 2016

čef
16.08.2020 5 z 5

Více než jinde zde spolupracují bratři Haller a Bosch, což je pro mne přímo dokonalé. Příběh je také dokonalý, úžasný, věrohodný a uměřený tak, jak to snad z detektivkářů moderního věku umí snad jen tento autor. Všechny jeho romány jsou skvělé, ale v tuto chvíli je pro mne tento nejlepší a těším se na nášup.

marek7167
31.07.2020 5 z 5

Po dlouhe dobe jsem se vratil ke knize Michaela Connellyho a nemohl jsem si vybrat lepe. Bravurni spojeni dvou pripadu, ktere si nijak nebije, ba naopak elegantne prolina a doplnuje a zaver ani v jednom pripade nezklamal!

lacola
21.05.2020 5 z 5

Je to moje první kniha od Michaela Connellyho - vybral jsem si ho podle vysokého hodnocení tady. A nezklamal :-)

March
07.04.2020 5 z 5

HB=značka skvěle detektivky. Čtu všechny jeho dily, postupně a nemá dle mého slabinu, prostě ho žeru. Tato kniha (jako i další) je od začátku plna napětí, zápletky dvě, ale grandiózní. Kdyz se kniha chýlila ke konci, úplně mi byl smutno...428 stránek žádná nuda, nebo ubrani plynu, kdepak Harry jede na plno.

bosorka
05.12.2019 5 z 5

Tentokrát pro Harryho za 5. Odvrácená strana konce mě nepustila od první strany po tu poslední. Dva nezávislé případy, které Harry řešil, oba úplně jiné, ale sestaveny do knihy byly skvěle, nerušily se navzájem. Harry Bosch je pan detektiv, nikdy jím nepřestane být, dokud žije. A hlavně, pořád mu to jde, pořád je sám za sebe a nadřazená nade vše je pro něj spravedlnost. Je prostě dobrej.

Hugomil
09.10.2019 5 z 5

I když Harry už není u LAPD, je stále k nezaplacení. I u malého okrsku, kam dochází jako dobrovolník, dokáže velké věci. Dva případy paralelně vyšetřuje zase z lehkostí jemu vlastní a čtenáři nezbývá nic jiného, než se zase vrtět blahem. Za mě opět perfektní a těším se na další vývoj nakousnutých událostí.

pepa4081
16.09.2019 5 z 5

Harry Bosch vyšetřuje dva případy, jeden jako soukromý vyšetřovatel, druhý jako dobrovolník policie. Pachatele jsem až do konce neuhodl. Ocenil jsem, jako pokaždé, zapojení jeho bratra Mickeyho Hallera do děje. Vše je velmi napínavé a hlavně uvěřitelné. Výborná detektivka. Doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

minirock
20.08.2019 5 z 5

Vím že se budu zase opakovat ale Connellyho knihy s Harry Boschem by si měl člověk šetřit aby mu vydržely co nejdéle a mohl si je pořádně užít ale ono je to právě úplně naopak. Nemůžu se od nich odtrhnout a musím je přečíst skoro na jeden zápřah. Tak jako tuhle. Od první do poslední stránky napínavé jako kšandy. Výborná kniha.

petrpospa
12.05.2019 5 z 5

Je těžké napsat o Harry Boschovi něco, abych neopakoval sám sebe ani ostatní recenzenty. Jako vždy skvělý příběh, tentokrát se dvěmi paralelními linkami, kde se čtenář neztrácí a kde ho děj žene dopředu. Brutality Connelly opět přenechává jiným autorům, protože on je k vynikajícímu výsledku nepotřebuje.
Nejsem slepý fanatik Connellyho, ale zase je to za plný počet hvězdiček...

lea735
30.04.2019 5 z 5

Krásná detektivka. Harry Bosch je sympatický a děj je moc hezky napsaný. Líbilo se mi to moc. Jsem smutná , že už mám knížku za dva dny přečtenou. Nebylo v mých silách si knihu rozplánovat ,aby mi déle vydržela. Hezky se četla a hlavně chtěla jsem vědět, jak příběh dopadne . Škoda , že skončila tak brzo.

zd0981
20.04.2019 5 z 5

Autor mne opět potěšil , dobrá kniha, výborný detektiv, dobrý příběh. Vysoký standard celé série o Harrym Boschovi.

bigben
22.03.2019 4 z 5

Příjemná detektivka, velmi sympatický hlavní hrdina, děj běžel, oba případy se zamotávaly a odmotávaly, happy - end.

Erzetka
08.02.2019 5 z 5

Harry opět na scéně, řeší dva případy - případ Sklenář, který skončí ve vlastních řadách a miliardář, který chce najít někoho kdo možná nikdy neexistoval - to je ta pravá výzva pro Harryho. Za mě nejlepší kniha v této sérii. Bavila od prvního do posledního písmenka.

Miro67
24.01.2019 5 z 5

V akci koupená pětihvězdičková kniha. Napínavá od začátku do konce. Detektiv řeší dva případy souběžně a jeho vzpomínky na válku ve Vietnamu z pohledu obyčejného vojína dávají knize ještě další rozměr.

kn23
17.01.2019

Tento connelly ma asi prvykrat chytil aj za srdce.super mozem len odporucat

Basetka
04.01.2019 5 z 5

Moje první setkání s autorem a o to více mě těší, že jsem nadšená. Kniha byla lehce čtivá, ale né plytká, zápletky nápadité, myšlení brilantní. Prostě jsem se nenudila a přečetla jedním dechem. Rozhodně se k autorovi vrátím.

Mlha
04.01.2019 5 z 5

Skvělé! Po všech těch nepravděpodobných zločinech, které jsou nám v poslední době předkládány jako bestselery, kdy se spisovatelé navzájem předhánějí, kdo vymyslí bizardnější zločin a pomatenějšího vraha, je setkání s Connellyho detektivem Harry Boschem jako doušek čisté pramenité vody. Parádně napsaná detektivka, kde nic nechybí, nic nepřebývá. Nevyšetřuje se tady na základě náhody, ale poctivou prací, logickým myšlením a zkušenostmi.

konicekbily
27.11.2018 5 z 5

Povedený a dobře zpracovaný dokonce
"duo-dvojpříběh", Harry je soukromý detektiv a také pracuje jako policista, a v každé své "funkci" řeší odlišný případ. A autorovi se podařilo dokonale přecházet z jednoho případu do druhého a napsal výbornou knihu.

Dandy1
15.10.2018 5 z 5

Po dlouhé době se mi dostala do rukou kniha, která byla napínavá, neobsahovala zdlouhavé nudné pasáže a nepřipomínala mi něco, co jsem už četla. Prostě super počteníčko.

blackdog
05.10.2018 4 z 5

Môj prvý Harry Bosch, myslím že sa mi páčil. Stále však nenachádzam detektíva, čo by ma doslova chytil, ktorého pokračovania by som naháňal kade tade po bazároch. Bolo to už dávno, čo som miloval Nera Wolfa, Phila Marlowa aj ďalších. .. Toto ma práve vystrašilo.... že " bolo to už dávno". Zrejme tu však na celkový dojem vplýva viacero faktorov. Wolfe napríklad mal vždy také zožltnuté , jemne zatuchnuté voňavé strany, Bosch na mňa zízal zo žiariaceho displeja. Nehovoriac o vplyve šedín , spomienkach .... zašiel som úplne mimo obsah. Prepáčte, každopádne Harry Bosch sa mi viac páčil ako HH, nie som však oprávnený posudzovať, pretože mám za sebou len po jednom HH a HB. Pohnem sa znovu nejakým iným smerom, rád si nechám poradiť