Dve tváre pravdy

Dve tváre pravdy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374620/bmid_dve-tvare-pravdy-vAK-374620.png 5 194 46

Harry Bosch stále pracuje v San Fernande. Má vyšetriť lúpežnú vraždu magistra a jeho syna vo vykradnutej lekárni. Zdá sa, že lúpež niekto nafingoval a vraždilo sa na objednávku. Vyšetrovanie Harryho zavedie na úplne novú drogovú scénu a oboznámi ho s novou drogovou epidémiou, keď ročne zomierajú tisíce Američanov na užívanie syntetických opiátov farmaceutických koncernov. Bosch zároveň rieši aj prípad sériového násilníka a vraha, ktorého kedysi dostal za mreže, no časom sa zmenili vyšetrovacie postupy a vzorka DNA teraz usvedčila z vraždy iného človeka. Spolu s Hallerom musia usvedčiť pôvodného páchateľa aj s jeho novými komplicmi a dopracovať sa k druhej tvári pravdy, ktorá môže človeka zničiť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Two Kinds of Truth , 2017

soukroma
10.11.2019 5 z 5

Precizní vyšetřování na dvou frontách: přezkoumávání starého případu s odsouzencem čekajícím na smrt a aktuální dvojnásobné nájemné vraždy vedoucí k místnímu drogovému šéfovi. Takového Harry Bosche mám ráda, však mu taky pomáhá i Mickey Haller.

"Věděl, že na světě jsou dva druhy pravdy. Pravda, která je neotřesitelným základem života a posláním každého člověka. A druhá pravda, tvárná pravda politiků, šarlatánů, zkorumpovaných právníků a jejich klientů, ohýbaná a přetavovaná, aby mohla sloužit potřebnému účelu." (s. 135)

"Mezi policisty kolovalo takové rčení, že tam, kde nic nehrozí, se nakonec něco stane." (s. 140)

Hugomil
10.10.2019 5 z 5

Jak je již u Harryho zvykem, vždy řeší několik případů najednou. Ovšem mistrností autorova pera je, že se v tom čtenář neztrácí, ale naopak si to užívá. Nejinak je tomu i zde. Opět se s Harrym vydáme k revizi třicet let starého případu a současně řešíme nový. A aby toho nebylo málo, ve finále Harry vyřeší ještě jeden starý případ a nakousne další. Co lepšího si čtenář může přát, než se zvědavě a nedočkavě těšit na další knihu. Za mě opět super.

jprst
12.09.2019 5 z 5

Té chvály je ve zdejších komentářích více než hodně, ostatně i hodnocení je vysoké, takže další chvála z mé strany už je jen nošení dříví do lesa.

bigben
22.07.2019 5 z 5

Harry Bosch nezklame nikdy

Dandy1
14.07.2019 4 z 5

Neznám všechny příběhy detektiva Bosche, ale to vůbec nevadí. Jeho postava je tak hezky popsána, že se knihy dají číst i jednotlivě.

konicekbily
15.04.2019 5 z 5

Autor si stále udržoje vysokou úroveň svých příběhů. Tentokrát jsou to dva případy, jeden současný a druhý letitý. Bratrské duo se širokým spektrem pomocníků se s chutí pustí do práce a děj rychle utíká kupředu. Špičkové odpočinkové čtení.

šipek
25.03.2019 4 z 5

Jednou za čas sáhnu po knize od Michaela Connellyho s mým oblíbeným detektivem. Opět mě příběh nezklamal a na čtení jsem si pochutnal. Knihou se protínají dva příběhy, ale příběh kde se Harry brání že zfalšoval důkazy se mi zdá zajímavější.

Eidalon
06.03.2019 4 z 5

Harry je opět v akci. Další kniha ze série Harry Bosch, tuším že již devatenáctá a dvacátá je na cestě. Každý, kdo prošel s Harrym všechny jeho příběhy již zná všechny hrdinovy libůstky, byt, dceru, složitý osud, a jakoby se opět setkal s „dlouholetým přítelem“. Harry opět nezklame a dál drží svůj prapor pravdy.

Dva druhy pravdy, to je Harry Bosch již mimo LAPD, coby dobrovolník teď působí na maloměstě uprostřed velké aglomerace. Autor v knize, jak v několika posledních příbězích velmi podobně, opět rozehrává dvě základní dějové linky s podtextem třetí, a tak to trochu již působí šablonovitě.

Ale je to poctivý příběh, kde na jedné straně Harry brání svou profesní čest, a to za pomoci svého nevlastního bratra Mickeyho Hallera a na straně druhé rozkrývá síť organizovaného zločinu, tentokrát drogy v podobě medikamentů získávaných pomocí černých duší, lidiček, kteří klesli na úplné dno.

Jste tedy přeneseni do americké reality, a to jak ve světě zločinu, tak do světa práva a praktik kolem soudního systému, který se točí ve spirálách, kde spravedlnost je až na posledním místě.

Opět slušně napsané, kniha Vás určitě nudit nebude, ale je to již tak trochu pořád stejné. I tak je třeba složit poklonu tvůrci, kde bere stále nové a nové nápady, aniž by vykrádal sám sebe.

Lze číst i jako první knihu s Harrym Boschem, ale to pak o Harrym nevíte vlastně vůbec nic . . .

pepa4081
25.01.2019 4 z 5

Už dávno jsem si oblíbil Harryho Bosche a poté i Mickeyho Hallera, proto mi vždy udělá radost, když se oba polobratři sejdou u nějakého případu, jako v této knize. Michael Connelly je jedním z mých nejoblíbenějších autorů detektivek a netrpělivě očekávám každou jeho další knihu. Ani tentokrát mne nezklamal a doufám, že pokračování je na cestě (jak konec knihy nenápadně naznačuje). Doporučuji!
Nanejvýš uspokojivé.

111moni
09.12.2018

Tak nějak nevím, autora mám ráda, čekám vždy na další knihu, ale nějak mám pocit, že s tím, jak stárne Harry,jsou příběhy tak nějak plošší, klidnější, méně napínavé. Jakoby Harrymu docházel dech. I přes dva případy v jedné knize mi něco chybělo, u lékárníků, jako by se zápletka měla rychle vyřešit,aby nezdržovala druhou.
Přesto velmi čtivá a napínavá kniha .

Reacher
18.11.2018 5 z 5

Další Connellyho kniha, která vás udrží v napětí a očekávání věcí příštích. Harry Bosch musí opět řešit více věcí najednou, dokonce se setkává se starým parťákem Edgarem a svým nevlastním bratrem Hallerem (za což Connellyho velmi chválím, dát do jedné knihy oba své hrdiny Bosche a Hallera byl geniální tah už kdysi).
Kniha obsahuje i velmi napínavé a akční sekvence z náročného vyšetřování lékárnické mafie, kdy si v duchu říkáte, jak to sakra ten Harry dělá, ve svých letech...
No, nicméně zcela určitě vím, jak to dělá Michael Connelly... geniálně a skvěle, jako vždy.

tchiwawa
21.10.2018 4 z 5

Kniha nebyla jedna z těch, které by se mi četly jedním dechem, přesto jsem ráda, že jsem ji docetla. Líbilo se mi rozuzlení všech tří případů i povaha hlavního hrdiny. Nevím jestli bych si přečetla další knihu tohoto spisovatele, jelikož mi příště v knize chyběl šmrnc, ale to je věc vkusu...

dikobraz
29.09.2018 5 z 5

Ach jo. Dlho som ju odkladal, lebo som vedel, ze ju rychlo precitam a na dalsiu budem dlho cakat. Som smutny aj stastny. Ale viac smutny, lebo mam dalsiu bombu za sebou a neistotu, kedy bude dalsia pred sebou. CHCEM DALSIU CAST A TO HNED!!!!

čef
22.09.2018 5 z 5

Nejen v této knize "Realita tohoto světa byla temná a děsivá", ale Harry Bosch a potažmo autor se s ní dokázali poprat vyrovnaně, inteligentně a tedy všestranně dobře. Čtenáře přitom neurážejí ojetými schématy, zjednodušenými zápletkami nebo krkolomnými scénami. Příběh se vyvíjí logicky, postavy jednají zcela v souladu s tím, co čtenář na tomto světě vidí kolem sebe. Zajímavé pro mne a ostatní fandy autora je také spojení hrdinů dalších skvělých knih Mickeyho Hallera a Harryho Bosche. Prostě špička mezi současnými romány detektivního žánru.

Lolila
12.09.2018 5 z 5

Pri Connellyho detektívkach nie je čo riešiť. Opäť skvelé, napínavé a tentokrát aj akčnejšie, ....jednoducho nesklame. A spolu s Hallerom sa pekne dopĺňajú:-) Už by som sa len opakovala. Určite odporúčam.

bgott
08.09.2018 5 z 5

Michaela Connellyho čtu s velkou chutí a nikdy nejsem zklamaná. Prostě další skvělý díl série. Vše ostatní bylo, myslím, již napsáno.

CharlesWard
05.08.2018 3 z 5

Harry Bosch je zpět a řeší rovnou dva případy najednou. Nutno dodat, že ten lékárníkův, je o poznání napínavější a podařenější. Linka s vrahem, podle mně táhnu knihu zbytečně ke dnu. A to je škoda.

Gracian1964
16.07.2018 5 z 5

Connely opäť raz nesklamal, s čím som aj akosi počítal. Skvelá detektívka. Bosch nám starne, ale dúfajme, že ho to tu bude ešte dlho baviť. V lietadle to bolo o chlp....

rodak
07.07.2018 5 z 5

Opět geniální Boschovka ,pro mne ještě lepší, když kniha graduje a Harry spolupracuje se svým bratrem Hallerem.Tato série je prostě nepřekonatelná.Vždy když vyjde nová kniha od Connellyho je to svátek.Ještě hodně takových detektivních příběhů!!!!

1amu
01.07.2018 3 z 5

Knihy Michaela Connellyho mám rád také proto, že jsou jiné než ty, které píší jeho kolegové z branže. Před delším časem vykouzlil " z klobouku " originálního obhájce jménem Mickey Haller. Z toho pak následně "udělal" nevlastního bratra svého hlavního hrdiny, kterým je starý poctivec, nyní již v létech, Harry Bosch. V tomto je M.Connelly originální. Líbí se mi také, že ve svých knihách nastíní závažný problém, který se posléze nestane pouze problémem okolí Los Angeles, tedy tradičního místa zločinů, které šetřil a šetří Harry B, ale stává se velkým problémem celých USA. V našem případě jde o kriminální emigranty z bývalého SSSR. Jde o zločince bez zábran, kruté a pohrdající zákony svého nového domicilu. Knihu jsem dočetl tak nějak s rozpaky. Nebylo by právě zde méně spíše více ?