Andělský let

Andělský let https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4968/bmid_andelsky-let-54o-4968.jpg 5 185 27

Detektivní příběh situovaný do luxusní čtvrti Los Angeles, kde dojde k vraždě proslulého černošského advokáta, specialisty na černošskou problematiku. Policejní vyšetřovatel, čestný a nesmlouvavý detektiv, je při vyšetřování omezován různými tlaky ze strany městské správy, vedení policie, tisku a veřejného mínění, ale všechny tyto překážky ignoruje a pozvolna se dostává k jádru ožehavého případu. Zjistí, že k jeho objasnění je potřeba znovu otevřít již odložený případ vraždy v rodině vlivného průmyslníka, jehož špatná interpretace byla příčinou dalších zločinů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Angels Flight , 1999

trudoš
23.05.2017 5 z 5

Losangeleský detektiv Hieronymus Bosch, čerstvý adept na padesátku, během které už vážně něco zkusil, patří mezi nejslavnější postavy Michaela Connellyho. Dost často jde proti proudu a jeho zatvrzelá nerudnost působí leckdy až archaicky, ovšem výsledky má skvělé, stejně jako čirý zápal pro spravedlnost. Tentokrát má na starost vraždu nechvalně proslulého advokáta, který si postavil kariéru především na tom, že žaloval policii od rána do večera a od večera do rána. Přitom v 90 % úspěšně. Jeho smrt proto vyvolá výbušné reakce u obyvatel města, což po krvavých nepokojích z roku 1992 nejsou právě dobré zprávy pro věci veřejné. Harry se tak pouští do komplikovaného vyšetřování, z něhož je naneštěstí brzy zřejmé, že míří mezi policisty. A to pro něho, jako naprostého odpůrce „krys“ z vnitřního vyšetřování, není rozhodně nic příjemného.
Andělský let je hodně dobrý a korunu mu nasazuje závěr (v dobrém slova smyslu), který poměrně drsným způsobem posunuje Boschův temný charakter zase o kus dále.

konicekbily
25.11.2016 3 z 5

Autor trochu v kritických momentech trochu trochu přehání, ale to patří k věci.

DickBach
18.07.2016 4 z 5

Velmi dobré čtení, napínavé.
Za mně ale ne plný počet, protože konec v policejním autě při demonstraci byl ... no... zcela neuvěřitelný - to by se prostě stát nemohlo, takže mi to maličko pokazilo dojem, nicméně jako kniha výborné.

kalache
03.05.2015 4 z 5

..ale měl namále,už jsem měl strach!...

dikobraz
02.12.2014 5 z 5

Dobra robota, ako vzdy.

bertrand
19.06.2014 3 z 5

Jako fanoušek Harryho Bosche hodnotím tuto knihu jako lehce průměrnou. Ne že by jí chybělo něco, co mají ostatní, průběh pátrání i rozuzlení je překvapivé. Nicméně chybí tu pro mě to podstatné - větší propojení s hlavním hrdinou. Jeho outsiderství je zde potlačeno, pracuje v týmu a vyšetřování je spíše rutinní nežli takové, kvůli kterému obracíte stránku za stránkou se zatajeným dechem.

Mako123123
09.01.2013 3 z 5

1. kniha ktorú som od Connellyho čítal a i ked musím povedať že ma svojím depresívnym šarmom trocha odradila zaujímavý dej to zachránil a o štvrť roka neskôr som už aktívne začal čítať a vyhľadávať aj ostatné Connellyho diela. Túto knihu hodnotím: celkem Good. :)