Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1730 1730

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

Urbana
29.07.2018 5 z 5

Určitě nezklamala, líbila se a budu se těšit na další knihu od Coleho.

peter5739
28.07.2018 1 z 5

Nepáčilo sa mi to vôbec, ani som to nedocital

zuziosi
28.07.2018 5 z 5

Rozhodně lepší než Hadrový panák, ačkoli jsem stále na něco čekala a ono to nepřišlo (kdo četl, tak ví, co myslím). Nicméně zápletka skvělá, hlavního padoucha mi bylo opravdu hodně líto. A po poslední větě knihy je jasné, že bude pokračování - a to brzy. Takže se moc těším na Baxterovou a spol :)

okeey
28.07.2018 3 z 5

U této knihy mám dost rozporuplné pocity. Chvílema wow efekt, chvílema nuda. Určitě je to teda lepší než Hadrovej panák. Každopádně, ale žádná pecka... aspoň tedy pro mě ne.. podle toho, jak je kniha propagovaná, bych čekala příběh jiné úrovně.

Alitairmir
28.07.2018 5 z 5

První díl byl velice povedený, ale druhý se mi líbil ještě více a knihu jsem přečetl během dvou večerů. Emily sice občas působí jako slon v porcelánu, ale má zlaté srdce a agent Rouche je postava, jejíž příběh a přístup k životu mě opravdu dostal. Extrémně silný chlap, já bych na jeho místě tolik síly neměl. Odlehčující "akce" s pavoukem mě rozesmála jako u krimi už dlouho nic ale zároveň nenarušila napínavý požitek z četby. Konec mě dostal.

Nixa
26.07.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil asi o trochu více než ten první. Čtivé a od prvních stránek velmi napínavé. Pokud se někomu zdálo, že v první knize bylo hodně mrtvol, tak v Loutkáři je jich ještě více. Autorův styl psaní se mi líbí a baví mě, jak jsou v knize i vtipné pasáže. Malinko se opakuje scénář z prvního dílu. Na konci jsem nevěřícně otevřela pusu a hrozně moc se těším na další díl!

tulip131
26.07.2018 4 z 5

Počteničko jak u správné detektivky, bavilo mě to, agent CIA Rouch byl skvělý, jak si vyřezal do hrudi napis, byl klaďak, ale Baxterova ho měla za padoucha. Chybělo mi, jak to s ním dopadlo, když rozstřílel organizátora útoku. A na konci se s pouty ukáže Wolf, že by další kniha...

namido
25.07.2018 4 z 5

Pořád tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Mám ráda u detektivek mrazení a nepotřebuji litry krve a pocit nechutenství. Vrah, motiv a vlastně ani manipulace mi nedávali moc smysl. Knížka mě bavila, ale asi jsem čekala něco trochu jiného.

anishta
24.07.2018 4 z 5

První výtka, chyběl mi Wolf... Baxterová je dobrá, ale... Jsem trošku rozpačitá, z toho konce.. Něco mi tam chybělo, ale jinak dobré čtivo..

bigben
24.07.2018 3 z 5

Volné pokračování Hadrového panáka se mi líbila víc, i když zápletka byla chvílemi dost složitá a náročná. Závěr je připraven na další knihu:-)

Lotka
24.07.2018 2 z 5

Za mě prostě příliš zmatená, zamotaná a taky trochu nepochopená. Tři hvězdy jsou asi moc, ale věnovány jsou hlavní vyšetřovatelce Baxterové, agentu FBI Rouchemu a otevřenému konci...zkusíme třetí díl a uvidíme.

Kamienkova33
23.07.2018 3 z 5

Čo ja viem... celý čas som mala taký zvláštny pocit, niečo mi tam chýbalo a niečoho sa mi zdalo až veľa. Hlavná myšlienka ma zaujala, ale aj tak sa mi to zdalo také nemastne, neslane

Havrnka
22.07.2018 5 z 5

Tato kniha lepší než autorova prvotina. Děj měl spád a knihu jsem přečetla jedním dechem

Didi15
21.07.2018 4 z 5

Loutkáře vnímám jako autorovo zlepšení. Hadrový panák mě příliš nenadchnul. Rozjezd byl pomalý a celkem nudný, ale pak se to začalo zlepšovat a děj měl své rychlé a zajímavé tempo. Baxterová mě opravdu baví a Fawkese vůbec nepostrádám. Takže hodnotím o hvězdu výš a jsem zvědavá,co přijde dál.

Kerberos
20.07.2018 4 z 5

Asi na stejné úrovni jako Hadrový panák,jen si myslím,že dobrá detektivka může být i bez všech těch masakrů a moře krve,aby toho nebylo až příliš.

holkamodrookata
19.07.2018

Kdy knihu Loutkář rozhodně číst
- oceníte opravdu rafinovanou vraždu
- čím víc mrtvol, tím líp
- jen tak něco vás nevyděsí

Kdy knihu Loutkář rozhodně nečíst
- bojíte se pavouků
- vadí vám psychicky narušení vyšetřovatelé, kteří jsou navíc alkoholici
- jedna vražda vám bohatě stačí

DoDidDone
19.07.2018 4 z 5

Hadrový panák pro mě byl příjemné překvapení, takže druhý díl pro mě byl povinnost. Pokud knihy srovnám (tomu se nelze ubránit) vyjdou mi z toho obě tak nastejno, proto hodnotím stejným počtem hvězdiček. U Hadrového panáka se mi líbil průběh děje, konec a především silné postavy detektivů, které se – alespoň podle mého – liší od ostatních detektivek. Taky mají své kostlivce ve skříni, ale jiné a o něco originálnější. U prvního dílu jsem kritizoval styl psaní, který byl občas chaotický a nedotažený, navíc se tam policejní tým choval divně a jejich myšlenkové pochody vůbec nešlo pochopit. U Loutkaře je to tak nějak naopak. Autor psal lépe, kdyby šlo o hodnocení jen psaní, pak bych zvýšil o dvě hvězdičky nejméně, vyšetřovatelé byli uspořádanější a jejich chování mi dávalo celkem i smysl. Jenže se mi nelíbil průběh děje a vrah. Konec byl fajn, ale opět otevřený, takže hádám, že do roka se tu objeví další nový přírůstek autora D. Colea. Co tak říct? Vraždy jsou sice originální, to ano, ale to, kdo za nimi stojí, bylo dost prapodivné a okopčené snad z poloviny ostatních knih tohoto žánru. Těchto vrahů mám prostě načteno dost, proto mě to docela rozčilovalo. Pak taky ta brutalita a asi i chuť autora zaujmout, proto se všude prolévaly hektolitry krve, oběti byly zabity tím nejhorším možným způsobem a mně to tam občas přišlo trochu příliš, někdy to zkrátka nebylo nutné. Jinak, tohle není tak úplně kritika, spíš moje přecitlivělé já, kterému to nedělalo dobře. Je to detektivka/thriller, takže se dá čekat, že se v tom něco podobného objeví, jen by to tam mohlo mít větší smysl a třeba opodstatnění, protože mně to nějak vymizelo z kontextu. Asociální detektivka Baxterová byla skvělá, ale na Wolfa nemá, ten mi tam chyběl a spolu byli oba báječní. (Tak třeba příště ;)). Další hlavní postavy byly spíš nevýrazné a takové nijaké, nedokázal jsem si k nim vytvořit nějaký vztah, proto se mi tak zamlouvala Baxterová, která to tam celé převážně vedla a byla v tom, co dělala, dobrá. Nápad je opět skvělý, ale něco mu chybělo do konce. Bylo to takové…no zkrátka jako při hodnocení minulého dílu – super, ale na pět mi to tam zkrátka nesedí. (Na to mám přečtené jiné klenoty ;)). Na můj názor si za to mohl ještě autor na pár večerů sednout a něco dovysvětlit anebo dát vrahům lepší motiv atp., pak by to možná bylo i za pět. :) Jinak se mi série jako celek moc líbí a další díl série si pořídím, což hodnotím kladně. Vlastně, i kdyby vyšel teď (což se nestane) měl bych chuť si ho ihned koupit, což se u mě příliš často u sérií nestává. Líbí se mi, jak se všechny postavy vyvíjí. Na začátku prvního dílu to bylo celé úplně jiné než na konci druhého, což je něco, na co u mě zasáhl autor přímo do černého. Nechci spoilerovat nebo cokoliv z děje vyzradit, ale zaujalo mě, že se autor nebojí hlavní postavy dostat až na kraj možností a klidně je i odstaví z jednoho dílu, aby nechal ty další zářit. Takže TEĎ za čtyři – příště už snad nebude nic, co bych vytknul. ;)

MirKop
19.07.2018 2 z 5

Jsem hodně rád, že nejsem sám, kdo si musel číst dozadu, nebo vůbec zpočátku nepochopil vývoj. Např. tak chaotický prolog jsem dlouho nečetl :-(

Jednoznačně souhlas s tím, že je to překombinované, prakticky v praxi neuskutečnitelné a nelogické a ten konec byl úplně mimo mísu.

Dávám 1 hvězdu za Baxterovou, která opět nezklamala a 1 za "Překvapení" v závěru, díky čemuž si prostě další závěrečnou část trilogie určitě přečtu ;-)

Hadrák mě ale bavil mnohem víc, tak snad to třetím počinem autor rozsekne

MacKanzee
19.07.2018

Osobně mne Loutkář zklamal. Čtení dobré, napínavé, zápletka akční, ale konec překombinovaný. Po Hadrovém panáku jsem rovněž očekávala, jak se situace vyvine, především s Baxterovou, která nezklamala. Myslím, že by si Thomas mohl trochu dupnout, ale asi ví, proč je tak hodný, tak snad už má Baxterová důvěru. Nechala bych žít aspoň Rouche….Ikdyž je pravda, že jeho odchod byl epický. Bohužel pro mne překombinovaný závěr shodil celou čtivost knihy.

Rou
19.07.2018 4 z 5

Chtěla jsem dát 5*, kniha se mi líbila víc než Hadrový panák, bavila mě osobní rovina a vykreslení vztahů - nevztahů policistů a detektivů. Hvězdičku ubírám za závěr.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole