Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1723 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

Rubyn
30.06.2018 1 z 5

První díl nic moc a druhý ještě o kapku horší. Další zkoušet nebudu.

farfalla13
30.06.2018 2 z 5

Velmi přeceňovaná kniha, stejně jako předchozí dílo. Obojí jsem stěží dočetla a výše počtu mrtvol v dalším "pokračování" mě již proto nemusí zajímat - škoda času. Literární styl psaní nic moc a přeložené výrazy konstáblyně a detektivka (pro ženský tvar - detektiv) tomu nasadily korunu.

Janniska
29.06.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla.Ještě ve mně doznívá adrenalin jako bych řešila případ společně s Baxterovou a Rouchem.Za mě super,a vypadá to že jsme ještě neskončili :-)

eva3695
29.06.2018 5 z 5

Pokračování Hadrového panáka, bylo mnohem lepší. Za mě velmi promyšlený thriller. Od posledních stran se člověk nemohl odtrhnout. Zde můžeme vidět, jak jeden člověk může ovládnout všechny, kteří mu to dovolí. Velmi zajímavá kniha, a Daniel Cole mě překvapil. Komu se nelíbil první díl, dejte mu ještě šanci

kkulhava18
29.06.2018 5 z 5

Velice chytlavá kniha. Těžko a nerada jsem se odtrhávala od jejího čtení. Také díky tomu jsem ji měla přečtenou během pár dní. Po přečtení jsem se musela znovu vrátit k první kapitole, aby mi vše zapadlo do sebe. Tuto knihu budu mít ještě dlouho ve své hlavě. Vřele doporučuji. :)

felia
28.06.2018 2 z 5

Dvě hvězdičky dávám za tu práci, kterou si s knihou dali tiskaři a vazači, i autorovi za počet slov, která do knihy nacpal. Pan Cole zvyšuje napětí svých knih vysokým počtem mrtvol i způsobem, jakým byly zavražděny. V kombinaci s neschopnými policisty, působí kniha až směšně. Podobně si počíná například Bryndza, ale ten je přece jenom kultivovanější. Neodvážil bych se dílo nazvat detektivkou, ani krimi-thrillerem, spíše jde o nepovedený horor. Snažím se každou knihu dočíst za odpoledne, ale v tomto případě jsem se nemohl dočkat, až to skončí. Nikdy to nebudu opět číst a uvědomuji si, že příběh je vlastně hloupoučký. S nostalgií vzpomínám na dobré autory detektivek, jakými byli Chandler, Stout, Hammett, Chase, Christie a další. Tehdy zřejmě nebyl důležitý příjem z knih, ale radost z jejich psaní. Detektivky těchto autorů mohu číst opakovaně a vždy mi působí dobrou náladu.

L.R
25.06.2018 5 z 5

Ještě lepší než první díl... kniha se četla vlastně sama. Agent FBI mi přišel jako velký sympaťák a proto mě trošku mrzelo, že nevím jak to s ním pak vlastně dopadlo. Ale tak třeba v dalším díle ... :D

MOmoMO
21.06.2018 5 z 5

Daniel Cole nezklamal. Moc se mu tento díl povedl a ještě lepší než Hadrový panák. Bextrová mě moc bavila, vlastně všechny hlavní postavy. Nemám co vytknout a jsem ráda, že to zkončilo základem na pokračování.

adevis
20.06.2018 5 z 5

Nemít tříměsíční miminko, tak knihu přečtu za den, takhle mi to trvalo tři dny. Právě jsem ji dočetla a uff teda. Byly chvíle, kdy jsem se smála, někdy i nahlas - části s pavoukem a skoro pořád detektivce Baxterové. Ježišmarja, já tu její osobnost miluju! Kolega Rouche nezklamal, byl to frajer!! Přibližně od strany 180 se mi chtělo v jednu chvíli zavřít knihu a jít zvracet...ale zvědavost opět vyhrála. Kniha byla ohromná, strhující, napínavá... do úplného konce jsem byla na nervy. Doufám, že bude další kniha! 5/5

Ivulka432
19.06.2018 2 z 5

Knihu jsem sice přečetla, ale nezanechala žádnou stopu. Hadrový panák byl mnohem lepší. Další knihu si již nekoupím. Znám lepší detektivky...

mirunda
19.06.2018 5 z 5

Kniha mě bavila mnohem víc, než autorova prvotina. Jsem ráda, že jsem to s autorem ještě zkusila. A těším se na další.

Enxinka
17.06.2018 5 z 5

Kdo by to byl řekl, že bude s Emily větší legrace než s Wolfem :) Co k tomu říct, číst si na zahradě ve třicetistupňovém hnusu a i tak chvílema pociťovat mrazení na šíji.. To se mi opravdu dlouho nestalo.
Jsem moc ráda, že jsem se Hadrovým panákem nenechala odradit - Loutkář totiž svému označení z Edice světových bestsellerů skutečně dostál. Doufejme jen, že nás další pokračování opět nezklame.

Hana46
12.06.2018 5 z 5

Paráda.Ještě lepší než Hadrový panák. Ten konec naznačuje,že se můžeme těšit na další knížku.Už aby to bylo.

Kalina
10.06.2018 5 z 5

Baxterová se opravdu povedla. Skvělá postava, skvělý příběh. Nechybí ani humor. Nechci a netroufám si porovnávat s Hadrovým panákem, jenom budu doufat, že se brzy dočkáme další knihy a inspektorky Baxterové.

kytarka
07.06.2018 5 z 5

Po Hadrovém panáku tady přichází nový případ s inspektorkou Baxterovou. Objevují se mrtvá zavěšená těla kdy mají na hrudi vyřezáno slovo návnada, když už si myslí kdo to je tak se objeví mrtví se slovem loutka. Kdo však stojí za tím a vše to ovládá? To vše nám nabídne Loutkář. Opět velmi čtivý příběh do, kterého se doslova zakousnete a nepustíte. Tím, že kniha má kratší kapitoly, tak čtení velice rychle utíká. Ze začátku jsem byla však trochu zmatená z přemíry postav, to mě však neodradilo číst, číst a číst... až už jsem neměla co číst. Za mě ano!

Babouš
06.06.2018 5 z 5

Mrazivější a temnější než Hadrový panák. Chyběly mi některé postavy, které jsem si oblíbil v prvním příběhu, ale autor představuje řadu nových, neméně sympatických, aby nám to nebylo líto. Děj sviští tak, že jste za polovinou, než si to vůbec stačíte uvědomit. Výborná detektivka/thriller, přečtěte si to!

Szekynka
06.06.2018 3 z 5

Po hadrovém panákovi se mi do Loutkáře moc nechtělo, ale přemohla mě zvědavost a lákala mě krásná brčálová obálka. Jsem ráda, že mě tenhle „brčálník“ „překecal“. Nečekala jsem, že by druhý díl mohl konkurovat prvnímu. Ale stalo se. Baxterová mě do příběhu vtáhla, víc něž detektiv Wolf. Ty její nálady, přímočarost a to jak byla na pěst, mě prostě bavilo. Curtisová a Rouche jí perfektně doplňovali a jejich „spolupráce“ byla zábavně popsaná. Co se dějové linky týče, byla zpracována lépe než u Hadrového panáka – kniha byla čtivější, napínavější a měla větší smyls pro dramatičnost.
Jediné co bych malinko vytkla je styl psaní p. Cola, byť dokáže vymyslet luxusní příběh, jeho podání mě nedokáže úplně vtáhnout do děje. V knize bylo na můj vkus mnoho jmen a postav, které se pletly. A druhá věc vím, že je svět malý ale opravdu? Hned několika důležitým postavám někdo zemřel během bombových útoků nezávisle na sobě, přišlo mi to neuvěřitelné. Ale celkově za mě ANO, kniha za přečtení stojí!

Danago
04.06.2018 4 z 5

Po Hadrovém panáku, jsem už další díl série číst nechtěla. Ale knížku jsem měla vypůjčenou, tak jsem neodolala a přes výraznou nechuť jsem se do ní pustila.
Opět stejný problém - nemohla jsem se do knížky začíst. Téma je originální a napínavé a nakonec jsem se začetla a potom už jsem číst musela. Tato knížka je ho hodně lepší než Hadrový panák. Je více propracovaná, více věrohodná. Seržantka Emily Baxterová je velice sympatická i když se bojí komukoli důvěřovat.
Za mě se autor hodně zlepšil.

encyklopedie
02.06.2018 5 z 5

.....donesl, přečetl .....nač plýtvat slovy chvály a množstvím spojlerů....na to jsou tady jiní géniové, kteří knihu znehodnotí.....
...snad se dožiju dalšího Hadráře
100%