Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3043 3043

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

Kikty
26.06.2018 3 z 5

Taková... neurazí, nenadchne.

Petra17
25.06.2018 3 z 5

Průměrné počtení. Napětí bylo celkem dost ale něco tomu chybělo. Přitom ten námět by mohl být dokonalý, skvělý... škoda

EricNor
25.06.2018 4 z 5

Kniha je velmi ctiva. Připomněla mi atmosféru z antologii Jedenadvacet dektivu nebo Patnact patracu ani nevim cim. Rozhodne jsem se nenudil, ale kdyz se nad tim zamyslim, tak je to cele hoodne prestrelene, jako ostatne vetsina detektivek. Vic krve, brutality, psychickeho naruseni,traumat. Detektiv musi mit trauma, to je jasne. Jsem zvedavy na dil dva, kde je hodnoceni nad devadesat procent.

Leniii
24.06.2018 3 z 5

Zajímavý námět, to určitě, ale asi bych od nálepky "Světový bestseller" čekala něco jiného. Všude jsem o tom četla a slyšela, jak je to super fajn skvělý, ale upřímně jsem četla lepší detektivky.

the_res13
23.06.2018 4 z 5

Skvělý příběh, skvěle napsáno. Kniha naprosto postrádala mnou neoblíbené nudné, klidné pasáže a pořád se něco dělo. Ovšem s trochu nudným a nedodělaným závěrem, po kterém jsem si myslela, že jsem zapomněla dokoupit posledních 10 stran.

PetraChvílová
21.06.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé, téma fajn, ale nic vyjímečného, rozhodně jsem četla lepší detektivky. Labilních detektivů je na trhu spoustu, tento zatím u mne zapadá.

Didi15
21.06.2018 3 z 5

No, co bych napsala....Postava Wolfa mě nebavila vůbec, Baxterová také moc ne, oceňuji jedině Edmundse:) Námět byl fajn, za mě proto čtyři hvězdy. Ale místy zdlouhavé , konec se trochu rozjel. Doufám, že Loutkář bude o něco lepší :)

Mishell14
20.06.2018 3 z 5

Detektivka která je taková nemastná neslaná. Sice se kniha chtěla tvářit jako psychothriler no já z ní měla akorát hlavu jak pátrací balón. :D Co oceňuji a miluji je postava Bexterové na kterou se těším v pokračování loutkář.3/5*

Zania
18.06.2018 3 z 5

Ze začátku se mi motalo jedno přes druhé, ale jak jsem se do toho dostala příběh nabral své kouzlo. Celkem napínavá detektivka, avšak očekávala jsem něco jiného

Grety
17.06.2018 3 z 5

Model hlavního hrdiny ubožáka, který nemá žádný osobní život a věnuje se jen práci, a to až tak, že se zblázní je teď super oblíbený u autorů všech národností. Tenhle Wolf mě teda nenadchl, sympatie ve mně nevzbudil. Osobně by mě zajímalo kolik reálných detektivů takto žije..

Dolik13
17.06.2018 4 z 5

Jak mě kniha od první stránky nadchla a držel a v napětí, tak nakonec odkládám knihu s rozporuplnými pocity.

Nutno dodat, že se mi velice líbil charakter Baxterové a ze začátku i Edmuntsse. Ten se ale postupně z tichého nováčka vyklubal v arogantního agenta, co všechno ví a všechno zná a pak už mě lezl šíleně na nervy. Skoro stejně, jako Wolf. Ačkoliv byl ústřední postavou, tak jsem si ho neoblíbil, jako postava mi prostě příliš nesedl.

Kniha se ale četla skvěle, stoupající napětí mě nutilo číst, číst a číst. Konec knihy mě ale spíše zklamal. Nezanechal ve mně takové pocity, jaké bych očekával. Tak či tak je to ale dobrá kniha, kterou doporučuji.

lee5747
15.06.2018 3 z 5

Za mě docela zklamání, podle různých ohlasů, jsem čekala že to bude pecka a na mě to nějak nezapůsobilo. Do hlavního hrdiny jsem se pořádně nedokázala vžít, přišel mi chvílemi jako velký pako. Přišlo mi že většinu knihy se nic moc neděje, pro mě dost utahaný děj. Ale autorovi někdy v budoucnu ještě zkusím dát šanci s jinou knížkou.

Katuska88
14.06.2018 4 z 5

Je fakt, že duševně narušený vyšetřovatel je v současné době velmi populární téma, takže toto nebudu ani komentovat.
Příběh je však velmi nápaditý. Zaujala mne promyšlenost každého kroku vraha. Příběh byl velmi čtivý, dávat smysl, byl "logický" a přitom napínavý.
(Jen tak mimochodem, napadlo vás někdy, že kočka Ragdoll je vlastně "hadrová panenka"? :))

Jana_Hlus
13.06.2018 3 z 5

Opět duševně nemocný vyšetřovatel a osvědčené schéma v současnosti vycházejících krimithrillerů (Jepice, Noc), ale četlo se dobře, nápaditý příběh i rozuzlení, škoda jen trošku těžkopádnějšího překladu. Hadrový panák je lepší krimi průměr, tak se budu těšit na Loutkáře, který nedávno vyšel. Snad se autorovi podaří vystoupit ze schématových klišé a novinka bude ještě lepší než Hadrový panák. (3/5).

hey123
12.06.2018 3 z 5

Ze zacatku jsem mela problem zacist se do deje. Jelikoz jsem nemela moc casu, knihu jsem odkladala a pote mi delalo problem vyznat se ve vsech postavach. Ke konci velmi napinave a ctive. Tema knihy me nadchlo,takze napad hodnotim velmi kladne. Nektere casti mi prisly zbytecne dlouhe. Celkove se mi ale kniha libila.

Agnesita
11.06.2018 3 z 5

Skutečně neskutečné. Byla by to příjemná detektivka, kdyby si nechtěla hrát na světový bestseller...

lalaserka
09.06.2018 5 z 5

Skvělá knížka, napínavá až do konce, už se moc těším na loutkáře, doufám, že bude tak skvělý jako ta předchozí kniha

Hana46
09.06.2018 5 z 5

Zajímavě napsaná knížka.Nejprve nic moc,ale pak se příběh rozjede a nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Přečetla jsem ji za 2 dny. Konec byl nečekaný. Už se těším na Loutkáře, hned se do něj pustím.

Lenka.Vílka
08.06.2018 2 z 5

(Dnes v bodech)
1. Knihu jsem si dala do svého osobního seznamu "Až bude v knihovně" hned v moment, kdy jsem četla poprvé anotaci zde na DK. Od té doby tam byla byla a teď ji čtu, protože už byla v knihovně.
2. Bod jedna je důvod, proč jsem po ní nepátrala v knihkupectví. Když to nevyjde, vrátím. Klasika. A zároveň velká chyba.
3. Na zadní straně je doporučení dvou autorů. Robert Bryndza a Rachel Abbott. Pokud mě znáte (čili čtete moje plácání o knihách pravidelně), znáte můj názor na oba autory zde zmiňované. (Pokud ano, posílám velké srdíčko a pusinky, jste zlatíčka!!!)
4. Logicky jsem kvůli bodu tři měla strach knihu otevřít. Ale udělala jsem to, nejsem žádnéj srábík. (Při nejhorším napíšu hodně ble koment. Tak vo co jde, ne?!)
5. Hned po pár stranách jsem zatrnula. Očividně detektivka 12+.
6. Zaujal mě totiž celý ten nápad s hadrovým panákem. Napadlo mě, že by to mohlo bejt drsný a šokující. A když ani jedno z toho, alespoň napínavé a překvapující.
7. Bod šest se nestal. Ani původní verze, ani ta alternativní.
8. Nalezení mrtvoli je ideální místo, aby se autor vyřádil. Je to prostor, kde může ukázat, jak je vrah zvrácený, že dostane i ostříleného barda, ale on se nedá, a bude to chtít vyřešit za každou cenu. Místo toho je popis mrtvoly stažen do odstavce. A celkově jsem byla zklamaná reakcí všem kolem. "Koukej, to je bomba, nemyslíš? Hustý!" A když už evidentně jde o něco vážnějšího, je to staženo na povrchní plkání, které ve mě nevyvolalo žádné emoce.
9. (Stále anotace). Ex hlavního hrdiny odvysílá seznam lidi, kteří jsou v ohrožení, který dostala. Jména a čas, kdy zemřou. Je reportérka a ex hlavního hrdiny, který je na seznamu taky. Což v hrdinovy nespustilo nic. Strach? Vztek? Udivení? Myslela jsem, že celou situaci bude sbor brát vážněji. Navíc, když jde teoreticky o jednoho z jejich. Cokoliv a byla bych ráda.
10. ZAČÁTEK SPOILERU Já to nejdřív pochopila tak (z anotace), že má vrah u sebe všechny ty lidi, uřezal jim části těl, a podle těch časů a jmen bude postupně zbytky těl pohazovat, aby si policie (a hlavně Wolf) pořádně vyžrali, že na to nepřišli dřív. A pan detektiv jako třešnička na dortu. Místo toho je to takhle. Vezmou prvního člověka, zavřou do vězení a čekají, co se stane. Překvapení!!! Umře. Ale proč ne. Je to teprve začátek knihy. Protože oni jedou podle seznamu a času. Až tak moc věří vrahovi, že podle něj taky pojede. Tak vezmou do vazby druhého člověka ze seznamu. A takhle se jede postupně. Kdo je teď na řadě? Za kým pojedeme? Místo toho, aby ve stejnou dobu sebrali všechny a někam schovali. KONEC SPOILERU
11. Knihu bych žařadila do kategorie "plážová literatura". Četla jsem u vody na sluníčku. Ale věděla jsem jedno. Že se nespálim. Protože to nebylo dostatečně napínavé, abych se začetla tak moc, že bych nevnímala čas a spálila se.
12. Ano, obal nelže. Očekávála jsem hodně. Nedočkala jsem se.
13. Chtěla jsem dát tři hvězdy, ale nakonec dám dvě. Tu jednu ze třech dám sama sobě. Za statečnost. Že jsem dočetla.

PS: SPOILER: Vzhledem ke konci mám problém si představit, o čem bude druhý díl. Nicméně přiznávám, že mě překvapilo, co na konci vyplave na povrch. Dost věcí, které jsem během čtení nechápala, to vysvětluje, ale posledních padesát stran zbytek knihy nezachránilo...

NADEI
07.06.2018 3 z 5

S velkým očekáváním jsem začala číst, ale bohužel mé nadšení klesalo. Námět knihy je dobrý, jen jí chybí opravdové napětí, které čtenáře chytne hned na začátku a nepustí. Čekala jsem mnohem a mnohem víc. Doufám, že to D. Cole v Loutkáři napraví.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983