Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3032 3032

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

tulip131
04.06.2018 4 z 5

Když jsem se začetla, říkala jsem si, zase detektiv, zase zavřený v blázinci z předešlého vyřešení případu, zase ho opustila manželka, zase mladý kolega, co bude hrát významnou roli. K úplnosti děje to však mělo svůj význam. Několik mrtvol seskladanych dohromady, zjištění, že to souvisí s dalšími vraždami z minulosti a k dalším vraždám dochází dle seznamu, exmanželka reportérka a detektiv sám o vraždy požadal ďábla v době, kdy byl psycho. Poutavé a čtivé.

Danago
03.06.2018 2 z 5

Věděla jsem , že od knížky nemám moc očekávat. Ale , že to bude takové zklamání jsem nečekala. Nápad je zajímavý a i originální. Ale já jsem se u knížky nudila několikrát jsem ji chtěla odložit . Nakonec jsem ji s velkým přemáháním dočetla.
Děj je místy zbytečně rozvleklý , vyšetřování mně nepřipadalo žádným způsobem logické, spousta věcí byla odsunuta stranou. Trochu psychotické , málo napínavé , dost překombinované a nevěrohodné. Místy se objevilo něco překvapivého, ale přesto mě knížka nijak zvlášť nenadchla.
Bohužel , když si člověk dobře přečte anotaci celý příběh na něj z ní vyskočí.

jiri2737
02.06.2018 5 z 5

Svižně napsaná detektivka s netradiční zápletkou. Dobře se to čte.

čef
26.05.2018 5 z 5

Skoro každá kniha o geniálním sériovém vrahovi je těžko uvěřitelná, co si budeme povídat. Rozhoduje však především vše okolo tohoto hlavního námětu, jak autor pracuje s napětím, jak zajímavé dává informace z prostředí a jak originální jsou hlavní postavy děje. Z tohoto pohledu je toto zajímavá prvotina, autor se podle mne nedopouští žádných děsivých prohřešků proti zákonům žánru, které by čtenáře nějak uráželi. Závěr je sice trochu krkolomný, ale rozhodně nemění nic na tom, že je to kniha poutavá a k přečtení dobrá.

Ceit
17.05.2018 5 z 5

Že se budu během čtení trošku bát jsem čekala, ale že se budu i smát, usmívat a příjemně bavit -to jsem nečekala. Knihu doporučuji, mě moc bavila.

paya00
16.05.2018 3 z 5

Také jsem asi jedna z těch, které kniha až tak moc nenadchla - námět a příběh fajn, ale nevím proč, mně se nečetla zas až tak dobře. Přišla mi místy zmatená a překombinovaná. Od druhé půlky mi ale přišla svižnější.. :)

evin84
16.05.2018 3 z 5

Pro me to byla takova prumerna detektivka.Asi jsem cekala neco vic...

Janie061
10.05.2018 3 z 5

Od začátku jsem byla napnutá a opravdu jsem doufala ve skvělý konec, v nečekaný konec, myslela jsem si, že je toho autor schopen. No...není. Konec mi opravdu zkazil veškerý dojem a ke knížce už se nikdy nevrátím.

Dashow
09.05.2018 4 z 5

Napínavé, promyšlené, strhující...nemohla jsem od knížky odejít, musela jsem číst pořád dál, tak moc jsem POTŘEBOVALA VĚDĚT :-) Těším se už teď na další knihu a tuhle rozhodně doporučuji.

Ewik
05.05.2018 4 z 5

Hadrový panák je bezesporu vydařený debut s napínavým a znepokojivým námětem, ale jako TOP thriller roku bych ho osobně asi nenazvala. Nehledě na všechna ta superlativa a masáž kolem, je to přehnané.
Nicméně po první třetině, která se mi zdála poněkud táhlá, zato ale zábavná, se kniha parádně rozjela a já se od stránek nemohla odtrhnout. Svižné tempo udržuje napětí, které se stupňuje, případ se postupně víc zamotává a drama se točí i kolem značně narušeného detektiva Wolfa.
Také v některých částech by se dalo polemizovat o logičnosti jednání jednotlivých postav a vývoje případu jako takového.
Celkově mě ale kniha bavila, je čtivá, sugestivní a narušená, ale i přes některé nedostatky se těším na další díl.

Vejtluc
03.05.2018 2 z 5

Po tak veliké reklamě jsem čekala větší trhák. Závěrečné rozuzlení se mi moc nelíbilo.

sweeneytodd
30.04.2018 4 z 5

Do dvou třetin jedna z nejlepších detektivek, co jsem četla, pak se to bohužel začalo zamotávat, zbytečně kombinovat a SPOILER- finále, kde se do té doby tak chytrý vrah nechá jednoduše dostat?
Uvidíme, co přinese další kniha.

Anna 13
25.04.2018 5 z 5

WOW!!!

To nejlepší z krimi thrillerů, co jsem kdy četla.
Námět mě hned zaujal, ale nečekala jsem, že dostanu více, než jsem chtěla. Tahle kniha je napínavá každou stránkou. Pohltí vás autorův styl vyprávění, jeho dokonalá promyšlenost situace do posledního detailu. Vyšetřovatelé jsou ti, kteří mi vůbec nelezli na nervy, jak se u postav tohoto typu často stává. Každému jsem fandila a na každém z nich mi záleželo.
Netušila jsem konec. Na přeskáčku jsem podezírala snad úplně každého, ale fascinuje mě, kam až autor příběh zavedl. A nemohu se dočkat pokračování. Přímo ho potřebuju.

Výborný!!! Perfektní kniha plná napětí, s vysokým množstvím zvratů a rozhodně originálním námětem počínaje a fascinujícím závěrem konče.

Nezapomenu!!!
A jsem ráda, že bude zdobit mou knihovnu.
Daniel Cole je velkou nadějí v současném světě literatury.

pastelka53
24.04.2018 4 z 5

Na začátku, to všechno vypadalo slibně. Ve chvíli kdy se blížil konec se vše začalo motat, konec byl trochu nedokreslený.
Jinak nadprůměrné čtení, které za to rozhodně stojí.
Samozřejmě nesmí chybět žena co má problém s alkoholem. V téhle době se tento "trend" v knihách opravdu rozrostl...

Veroba
24.04.2018 2 z 5

Asi jsem měla velké očekávání, každopádně mě kniha moc nebavila.Jak už tu bylo párkrát zmíněno, byla dost překombinovaná.Pro mě rozhodně nejslabší thriller, který jsem kdy četla.

Nimunka
24.04.2018 4 z 5

Asi jsem očkávala více po všech recenzích a velké reklamě i v TV. Neurazila, nenadchla......určitě jsem už četla lepší detektivky. Tím ale nechci knihu řadit mezi propadáky. Četla se rychle a snadno.

josska
22.04.2018 4 z 5

Na knihu jsem se těšila a mě se líbila,byla čtivá jsem zvědavá na pokračování.

Enxinka
21.04.2018 3 z 5

Po dlouhé době jsem zklamaná.
Samotný námět příběhu je bezesporu úžasný, ale mrzí mě, že nebyl podaný jiným způsobem. Na každé části mi něco chybělo a často jsem měla pocit nedokončené myšlenky (ani mladého Edmondse nenechal autor dokončit své úvahy!).
Hadrový panák se dá velice jednoduše shrnout: našli hadrového panáka - dostali seznam šesti lidí - hledali vraha - našli vraha - konec. Žádné vysvětlení všech těch proč se nedostavilo. Ani bych to nepovažovala za vrátka pro druhý díl, prostě mi to tam chybí, nějaké opravdové rozuzlení a myslím si, že je to velká škoda..

anája
20.04.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,byla od začátku do konce pořád čtivá a napínavá.Konec byl taky zajímavý.Precetla jsem za jeden a půl dne.

kristynao
19.04.2018 4 z 5

Klonila bych se tak ke třem a půl hvězdičkám. Potenciál to má, ale je to děsně zmatečné, místy to trochu potopil asi i překlad, a to finále, to to korunovalo. Nicméně nebylo to špatné čtení a budu docela zvědavá na pokračování.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983