Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3043 3043

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

bulda3
14.07.2018 3 z 5

Čím více mrtvol a brutality, tím lepší thriller? Vtip. Nemálo přeceňované dílo. Nad nabídkou přečíst si druhý díl jsem se jen pousmál.

PetrKral
13.07.2018 3 z 5

Spíše nudnější a místy nelogické - určitě ne thriller roku...

hakunamatata
12.07.2018 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se velice těšila. A on to je slabý podprůměr.
Je fakt, že detektiv Wolf mi připadal svým způsobem hot. Tím všechna pozitiva končí.
Vůbec mě to nechytlo. U dektektivek miluju, když vás nutí číst do noci, na autobusové zastávce, při jídle a na wc.
Děj se furt tak plytce povrchně vlekl a nedělo se nic napínavýho. Rozřezaný těla a krev cákající až za roh přece není ukazatel kvalitní detektivky.
Inu, dobrá reklama dělá divy. Mrzí mě však, že mi takto unikne spoustu skvostných knih.

Verrrunka
10.07.2018 4 z 5

Kniha mi přišla fakt dobrá, čtivá, napínavý příběh, docela neokoukaný námět. Téměř až do konce jsem nebyla vůbec schopná odhadnout, kdo zatím vším vlastně stojí. A pak přišlo trochu zklamání, tenhle závěr a rozuzlení mě teda moc neuspokojilo. Chápu, že ten záhadný prvek je asi návnada na další díl, ale kdyby to nakonec bylo víc reálné, přidala bych hvězdu navíc. Netvrdím, že je to nějaký ultra převratný thriller, ale přišel mi do ruky ve vhodnou chvíli, kdy jsem přesně na něco takového měla chuť.

haWranka
08.07.2018 4 z 5

Skvělá kriminálka, společenské drama, thriller... Opravdu jsem nečekala, co se z příběhu vyvrbí. Jisté je, že jsem ji přečetla na tři posezení a zanechala ve mě hodně hluboký dojem!

konicekbily
08.07.2018 3 z 5

Zajímavá zápletka v thrilleru nového autora. Snaží se zaujmout, asi hledá místo na trhu, proto tolik mrtvých. V knize zůstává mnohé neobjasněno a autor si nechal asi nějaká překvapení. Další díl si přečtu, uvidím, jak se to vyvine. Prvotina - za průměr!

kara
08.07.2018 3 z 5

Mírné zklamání.

bigben
05.07.2018 3 z 5

Námět se mi líbil, ale hlavní detektivové mě moc nezaujali, až mi skoro vadili. A do toho bývalá manželka - ambiciózní novinářka, ve které se pak hne svědomí.....no nevím...a závěr mě docela zklamal. I přesto si přečtu novou knihu od tohoto autora.

Veronika95
05.07.2018 3 z 5

K této knize jsem se opět dostala dost zamotaně. Krimithrillery nejsou moje parketa, ale potřebovala jsem nutně změnit žánr, takže jsem si vybrala v knihkupectví knihu Loutkář. No a až jsem ji začala číst, tak mě kamarádka upozornila, že si mám nejdříve přečíst první díl Hadrový panák (super, a to jsem si chtěla koupit knížku, která nebude ze série).

Kniha nás zavádí do Londýna a ukazuje ho ne jako turistickou destinaci, ale jako místo mnohých a mnohých vražd. My se dostáváme k řešení případu Hadrový panák a musím říct, že mrtvola sešitá ze šesti lidí je dost hrůzostrašná a co si budeme povídat, i dost nechutná.
Vykreslení detektivů, kteří tento případ řeší, je poněkud typické, ale právě tím se kniha, podle mě, stává dost reálnou - zkrátka nám nepředstavuje detektiva, který by všechno věděl, všechno znal a do toho měl bicáky jako hrom.
Samotné vyšetřování je do půlky knihy nezáživné a já jsem se do čtení opravdu musela hodně nutit. Vraždy, které se v první polovině knihy odehrály, byly celkem zajímavé, ale to bylo tak jediné "vzrůšo".
Také jsem si docela dlouho zvykala na autorův styl psaní, který mi nešel úplně přes pusu. Určitě za to může i výběr žánru - jak jsem psala, nejsem fanda detektivek a tak mi čtení přišlo chvílemi spíš za trest. Ale to se změnilo zhruba v polovině knihy, kdy detektiv Edmunds začal rozpitvávat případ kousek po kousku a zase ho skládal dohromady jako puzzle. Tahle část se mi opravdu líbila a je bez debat, že autor měl zápletku hodně dobře a zajímavě vymyšlenou. Nechci spoilerovat, takže víc z děje neprozradím, ale musím říct, že rozuzlení případu bylo vážně skvělé.
Takže abych to shrnula, kniha není mým šálkem kávy, ale opravdu mě zaujalo autorovo přemýšlení a vymýšlení samotného příběhu, takže i když jsem se na začátku knihy poměrně dost nudila, i tak jsem pokračovala dál a věděla jsem, že přijde něco velkýho. Přece kniha nemůže být světovým bestsellerem pro nic za nic.

BlankaTr
04.07.2018

Můj komentář prozatím nebude objektivní, bo knihu jsem dostala dárkem a nějak přes veškeré mé snahy ji nemohu dočíst. Nechytla mě, a to vůbec. Snad se k ní někdy vrátím. :)

kittlerka
04.07.2018 2 z 5

Pro mě tedy velké zklamání. Po celou dobu jsem se do knihy vůbec nezačetla, autor ve mně nevyvolal žádný pocit napětí. Velmi špatně popisuje různé situace a pořád vtipkuje tam, kde by neměl, tím ubíral příběhu na váze. Postavy nijak výrazné, ničím mě nezaujaly. Dočetla jsem jen proto, že neumím nechat knihy rozečtené.

katarina9k9
03.07.2018 4 z 5

Nic som od knihy nečakala, ale som spokojná. Dobre sa čítala, napínavá a zaujímavá. Severski autori asi lepší, ale k autorovi sa určite vrátim

wildavk
03.07.2018 3 z 5

Kniha me nenadchla. Težko uvěřitelná. Vrah, který se dokaze dostat všude, narychlo naplanovat vraždu, která vyžaduje komplikovaný sled událostí. Hlavní vyšetřovatel Wolf ani nevyšetřuje. Ale nadruhou stranu napinave napsana. Knihu jsem bral jako nenarocne cteni na dovolenou. Pro tento ucel ok.

vojteska70
03.07.2018

Přečetla jsem hodně rychle. Líbilo se mi to. Už se těším na Loutkáře, už ho mám doma

gonnaeatallfood
01.07.2018 4 z 5

Knize jsem se dlouho vyhýbala, ničím mě nezaujala. Před 14 dny jsem ji dostala s tím, že se mi určitě bude líbit. Po dvou nocích, kdy jsem je strávila u této detektivky vřele doporučuji, kniha se mi četla velice dobře a těším se až se mi dostane Loutkář do rukou.

Plaknel
30.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji. Rychle se čte, 2 večery

radka8970
27.06.2018 3 z 5

Hadrový panák...
Průměrná detektivka se zajímavým námětem, jehož zpracování na mnoha místech pokulhává. Příliš mnoho motivů zůstává nedotaženo a nevysvětleno. Začátek knihy byl slibný, ale druhá polovina už mě místy i nudila.

Misha224
27.06.2018 3 z 5

Pro mne to je taková průměrná detektivka. Nenadchne ani neurazí.

Moonrose
26.06.2018 4 z 5

Trochu zklamání. Čekala jsem bombu. Jsem zvědavá na Loutkáře.

Mali88
26.06.2018 3 z 5

Podle mediální kampaně, že se jedná o očekáváný hit a bestseller, jsem čekala více. Kniha mě ale nezklamala. Připomněla jsem si oblíbený Londýn. Ke konci se mi tajil dech, zda jsou domněnky Edmundse pravdivé nebo ne. Oproti severským krimi byla tato kniha slabý odvar.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983