Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3032 3032

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

Verumila12
18.04.2018 3 z 5

Pokud bude další díl, vím jistě, že si ho už nepřečtu. Kniha je sice čtivá a napínavá, ale je trochu chaoticky koncipovaná. Několikrát jsem se musela vracet a vlastně se ,,zorientovat". Dále má kniha určitý motiv, který podle mě konec příběhu narušuje. Konec je celkově překombinovaný a díky němu mě vlastně zklamala celá kniha.

Barulikc
16.04.2018 3 z 5

No asi takhle. Na knihu jsem se neuvěřitelně těšila, ten nápad mě zaujal hned napoprvé. Ale realita byla úplně jinde. Ano musím uznat, že příběh byl zajímavý a do samotného konce jsem neměla tušení kdo zatím stoji. Ale dialogy byly chaotické, kolikrát jsem nevěděla kdo co mluví a musela jsem se k tomu vracet. A napětí u mě taky skoro žádné nebylo. Řekla bych takový lepší průměr :-)

alhl
15.04.2018 5 z 5

Mně se kniha líbila, ačkoli jsem spíš skeptická k reklamním označením typu "světový bestseller", "kniha roku" apod., protože často vzbudí příslišné očekávání, které se pak nenaplní. V tomto případě mě ale opravdu zaujala anotace, navíc jsem na příběh a jeho vyústění byla zvědavá také díky různým negativním i pozitivním komentářům uvedeným tady.
Musím přiznat, že mi ze začátku chvíli trvalo se začíst, ale postupně se příběh rozběhl a úplně mě pohltil. Případ byl možná trochu komplikovaný, zahrnoval dost postav ke sledování, a to včetně vedlejších, občas bych nějaké souvětí či odstavec proškrtla, ale celkově mi vyprávění velmi vyhovovalo a udržovalo mě v napětí až do konce, což mě vždycky baví. Zaujaly mě rozporuplné hlavní postavy detektiva Wolfa a jeho kolegyně Baxterové, ráda se s nimi ještě v nějakém dalším příběhu setkám. Potěšující byl i konverzační humor, který mě vhodnými slovy na správných místech přiměl se usmát v jinak ne příliš veselém vyprávění.
Závěr měl možná trochu rychlý spád, ale podle mě v něm bylo vše podstatné dostatečně naznačeno, ústup detektiva-eléva Edmundse ze scény byl vcelku pochopitelný a samotné rozuzlení bylo pro mě vskutku dramatické. Konec současně ponechává prostor pro případné další příběhy se stejnými postavami, v podstatě naznačuje, že se s nimi brzy setkáme v další knize. Těším se. :-)

Drahuš
15.04.2018 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale po přečtení recenzí jsem nějak nevěděla, co čekat. Kniha není špatná, je čtivá, napínavá a má spád. Ale ten překombinovaný konec, ten mě dost zklamal. A moc mě zajímá, jak se bude odvíjet další díl s vlčím detektivem.

barusak1
13.04.2018 3 z 5

Čekala jsem více. Pro mě mírně překombinované

Falda
13.04.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá. Líbilo se mi, že každá vražda byla jiná a svým způsobem originální, což mám ráda. Konec byl však dosti matoucí a komplikovaný. Za dobrý námět a čtivost dávám 4 hvězdy.

Dumicek
13.04.2018 4 z 5

No knihu jsem četla opravdu dlouho. Bohužel je čím dál méně času...musim říct,že tak do poloviny knihy jsem nebyla knihou nějak oslněna. Nehltala jsem stránku za stránkou, prostě to tak nějak plynulo pro mě bez většího napětí..ale pak po té polovině se to začlo rozjíždět a musim uznat,že kniha mě nakonec pohltila a nemohla jsem odtrhnou oči. Námět byl opravdu povedený. Wolfa jsem na jednu stranu nenáviděla a na druhou ho obdivovala. Celkově postavy byly dobré vcelku sympatické a vše do sebe pěkně zapadalo. Konec byl opravdovou třešinkou i když možná rychle utnutou. Každopádně hodnotím kladně a ráda přečtu i další knihu od spisovatele.

Alča I.
12.04.2018 2 z 5

Kniha se mě moc nelíbila. Možná další kniha od tohoto spisovatele bude lepší.

koki.veru
11.04.2018 5 z 5

Mně se knížka velice líbila. Zajímavá zápletka a člověk se u toho vůbec nenudí, žádná hluchá místa, neustále se něco děje. Konec byl však velice překvapivý, vůbec jsem to nečekala.

mandari
10.04.2018 3 z 5

Přemýšlím, jak vlastně tuto knihu ohodnotit. Rozhodně nesplnila očekávání, které hlásala propagace knihy. Špatné to ale nebylo. Bylo to čtivé, svižné. Vzhledem k tomu, že jde o prvotinu tohoto autora, tak si určitě budu chtít přečíst i pokračování. Uvidíme, zda si názor na autora druhým dílem vylepším.

ivcaamerli
10.04.2018 3 z 5

Z knihy mám takový zvláštní pocit. Zprvu jsem měla úžasný pocit z nápadu - sešitého těla z různých částí, a možná v nějakém dalším díle bych navázala tím seznamem, protože jsem očekávala ještě nějakou takovou další mrtvolu. I když zabíjení podle toho seznamu byl také dobrý nápad. Velice mě tedy zarazil konec. Nejen, že mladý detektiv, který na vše přišel odstoupil ze služby, ale dokonce že vlastně "pravého vraha" policistka nechala utéct. Chápu, že ho milovala, ale i tak mě to zarazilo. No uvidíme, co ukáže další díl.

Reniee
09.04.2018 4 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Bylo to hodně zamotane a rozuzlení velmi překvapivé. Kniha se mi četla velice dobře a rychle, a co mě na ni bavilo?.. ty kuriózní vraždy, kterým jsem se musela fakt smát.

Loubooker
09.04.2018

Pote, co jsem zkusil cist a nechal jsem toho, nebot mne to nezaujalo, ba dokonce odradilo a napsal jsem jen komentar bez hodnoceni, tak ted bych s dovolenim jen doplnil jeden predchozi komentar, ze to byla prumerna detektivka - ano, to bezesporu... a pro mne bohuzel mozna i temer podprumerna... a ze jsem toho v zivote precet hodne...
Ale samozrejme, co clovek, to nazor, nekomu se zase nemusi libit mnou oblibeny detektiv Spenser nebo Jack Reacher...

JIVaJaH
08.04.2018 4 z 5

Paradoxně mě bavila celá kniha až na ten závěr a děj těsně před závěrem. Žádné napětí se ve mně neodehrávalo. Jinak, jak už tady padlo....není těch policistů alkoholiků už dost?

loudomar
07.04.2018 3 z 5

Zajímavé čtení, ale....Na můj vkus až příliš mnoho obětí. Chvílemi jsem si říkala kdo byl vlastně kdo. Trochu mě už unavuje, že pokud alespoň jeden z detektivů nechlastá, není to to pravé ořechové. Námět byl vcelku originální, poměrně mě překvapil závěr i rozlousknutí celého případu. Celkově ale takový průměr,

lenuskav
06.04.2018 3 z 5

mam takové rozporuplné pocity. jako četla se dobře,ale místama to bylo dost chaotický. Takovej průměr, víckrát už mít nemusím

biki
05.04.2018 4 z 5

Rozporuplné komentáře vzbudily mou zvědavost, takže jsem nakonec podlehla a knihu přečetla. Nejprve dva závažné důvody, které mi opravdu vadily, a proto nemohu dát nejvyšší hodnocení: bizarní, mediálně mimořádně sledované zločiny, ovšem profilováním je pověřen nováček na oddělení bez předchozích zkušeností, který o tom něco slyšel na nějakém kurzu. Po identifikaci jedné ze součástí "panáka" byl asi nám všem (čtenářům) jasný zdroj úniku informací, na rozdíl od tamních policistů.
Ovšem samotný námět knihy a příběh s několika zajímavými momenty mě opravdu bavil. Ale po celou dobu četby jsem měla pocit něčeho v pozadí ... Teprve v úplném závěru knihy zapadly všechny části mozaiky na své místo a příběh dostal smysl. V té souvislosti mě pak napadlo to staré úsloví, že každý dobrý úmysl či skutek musí být po zásluze potrestán (či efekt motýlích křídel). A jak se mi to jevilo, tím leitmotivem v pozadí bylo špatné svědomí a pocit viny u většiny zúčastněných osob s výjimkou nováčka Edmundse, který nezatížen minulostí stál mimo a měl tak nejlepší předpoklady zjistit pravdu.
Na další díl jsem opravdu zvědavá.

Pavlusa007
05.04.2018 4 z 5

Je pravda, že kniha nepřinesla nic moc nového, ale byla celkem napínavá a dobře se četla a vyzvedla bych místy velmi osvěžující humor.

klarence
05.04.2018 3 z 5

Kniha se docela dobře četla. Místy jsem měla problém s dialogy a jmény. ale za mne docela dobré

Klára90
04.04.2018 4 z 5

Já jsem tedy mile překvapena... bylo to napínavé, čtivé, velmi zajímavé rozuzlení a originální pointa, navíc zajímavý tým vyšetřovatelů...jediné co mi trochu vadilo bylo, že jsem se občas při dialozích neorientovala, kdo co řekl a musela jsem se k rozhovoru vracet, ale to možná taky bylo mým soustředěním a tím, že jsem knihu četla přes čtečku.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983