Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3040 3040

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

Ulala
20.03.2018 3 z 5

Zajímavý začátek, strhující závěr. Mezi tím ne špatná detektivka. Trochu si nevím rady s hlavními aktéry. Vše se točí kolem Wolfa, ale je tím hlavním on? Anebo je to Baxterová s Edmundsem, který se na konci „vytratí“ z příběhu do své minulé kariéry. Na chvíli se mezi hlavní postavy probojuje i rozporuplná bývalá Wolfova manželka, ale vypadá to, že je pouze výplní příběhu – ač neuvěřitelně přehnanou. Na chvíli kladnou, na chvíli zápornou, jako by nevěděla, co má dělat. Nemohu říct, že se mi detektivka nelíbila, trochu roztěkaná, trochu neuvěřitelná, trochu rozporuplná, ale dávám autorovi ještě jednu šanci a přečtu si pokračování. Za prvotinu dávám lepší tři hvězdičky.

zuzca.h
19.03.2018 3 z 5

Tři hvězdičky za zajímavý námět fantomových vražd, "krásně" propracované vraždy i když někdy člověk přemýšlí jak vrah mohl vědět všechny ty informace nutné k provedení vraždy. Jen se mi to hůře četlo a u mě to bylo tím, že jsem si nevytvořila žádný vztah k postavám, protože jsou pro mě "ploché" nemám pocit, že by mohly existovat. Snad se vzhledem k tomu, že je toto prvotina autor zlepší :)
POZOR SPOILER: např. mě vůbec nerozhodila informace, že posledním na listu těch co mají být zabití je Wolf, kdyby ho vrah zabil tak by mi to bylo upřímě ale úplně jedno.

marketa5744
19.03.2018 5 z 5

hezky se četla, občas mi to přišlo až moc nadsazené, až moc geniálně promyšlené a trochu mi to spadalo do Harryho Holea.....

anna5732
18.03.2018 1 z 5

Tato kniha měla být původně dárek, ale přesto jsem neodolala a přečetla si ji, předtím než ji zabalila. Anotace mě nadchla, příběh byl strhující, ovšem až do části s rozluštěním vraha. Stupidnější konec snad být ani nemohl. Nechápu to doteď. Asi jsem taky stupidní nebo nevím. Ovšem kniha mě velmi zklamala.

Zlatinka.Emilly
18.03.2018 5 z 5

Obávala jsem se hororových scén, ale ty se naštěstí nekonaly :) Kniha se četla dobře, jen občas jsem se musela vracet dopředu, abych si připomněla jména ke komu patří, protože v těch jsem se ztrácela. Kniha bez konce ... ale protože má na jaře vyjít pokračování, myslím si, že tam se objasní to, co mě zajímá. Do jaké míry se prokáže detektivova vina?

martousek
17.03.2018 4 z 5

Nástup byl naprosto bezchybný, ikdyž se množství jmen může někomu zdát nepřehledné, do 3/4 jsem knihu hltala a přišla mi super, pak jsem se lehce zasekla a ve svém tempu povolila, závěrečné osudy většiny hrdinů jsou "zvláštní" a kvalitě knihy ubírají. To samé platí i o množství prolínajících se příběhů, které upadnou do neznáma.
Myslím, že v tomto případě platí, že méně znamená více. Jinak celkově jednouše napsáno, nic složitého, přečtou i nenároční čtenáři.

sir.azazel
16.03.2018 3 z 5

Drama až ( téměř ) do konce.. konec byl kostrbatý a jako by to autor chtěl mít už za sebou a co nejvíc dramaticky. Nicméně čte se rychle a o zábavu není nouze :-)

MOmoMO
15.03.2018 4 z 5

Tuto knihu hodnotím pozitvině. Neoznačila bych to za knihu roku, ala na to, že je to autorova prvotina, povedený thriller. Věřím, že další kniha bude ještě o něco lepší.

Pavlnka
13.03.2018 3 z 5

Takové nijake. Ze začátku to vypadalo slibně a pak už jsem jen chtěla dočíst, ať můžu knihu vrátit. Myslím si, že se autor časem vyvrbí.

lenkavildomcova
12.03.2018 4 z 5

Napínavé, konec trochu zdlouhavý.

tulcik
12.03.2018 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale už jsem četla mnohem napínavější detektivky, které člověka nenechají knihu ani odložit. Téma zajímavé, ale trochu moc kostrbaté a konec mě trochu zklamal.

NikaSedova
12.03.2018 3 z 5

"Hrůzná, ale úžasná, detektivka roku", popř. "nervy drásající thriller". To slibovala anotace této knihy, ale z tohoto "mrazivého" thrilleru mi bylo pěkně teplo. :-) Sice dobrá detektivka, Wolf je sympaťák každým coulem, ale nervy mi to rozhodně nedrásalo a pořád jsem čekala na onen "wow" moment, který se bohužel vůbec nedostavil. Ten, kdo měl na starosti reklamu této knihy, tak to je vážně jiná liga - to je třída..;-) Za mě tedy průměrná detektivka, která zdaleka nevytěžila svůj potenciál.

maxx
11.03.2018 5 z 5

Ze začátku mě trvalo než jsem se začetl, ale pak se to obrátilo k tomu, že jsem to musel dočíst celý. Doporučuji příběh je nádherný.....

PetraBery
11.03.2018 4 z 5

Přes velkou reklamu úplně paf z této knihy nejsem. Zajímavý námět, ucházející zpracování, ale trochu kostrbatý konec, který se mi do knihy úplně nehodil. Uvidíme, jestli druhý díl o Wolfovi a Baxterové bude mít z mé strany lepší ohlas.

Adelka123456
10.03.2018 2 z 5

Přečteno. Ale o čem to bylo??? Ne, tohle opravdu ne, díky.

Blafoun
10.03.2018 5 z 5

Na prvotinu se mi to jeví jako hodně povedené. Drobnosti k vytknutí by se jistě našly, ale nic zásadního. Děj připoutá hned od začátku a příjemně se odvíjí, nezaznamenal jsem pasáže, že bych se nudil. Postavy Wofa, Baxterové a Edmundse jsou mi sympatické. Není to žádný drasťák, po kterém by nešlo usnout, ale napětí nechybí, občas pobaví příjemný humor. Fanoušci moderních a "módních" komerčních thrillerů psaných pro peníze se mnou asi souhlasit nebudou, ale co, každý může mít svůj názor. :-) Pro mě lepší než vychvalovaný Nesbo, který to píše hlavně pro sebe a ne pro čtenáře. :-) Jen konec mi přišel malinko uspěchaný a nedotažený, ale předpokládám, že je to příprava na pokračování....

Terkishead
09.03.2018 3 z 5

Čist se to dalo, ale žádný velký zázrak. Vlastně nakonec spíše nuda. Vhodné jako naprosto nenáročná četba do vlaku - takový fast food mezi detektivkami.

Shelby14
08.03.2018 3 z 5

Zajímavý námět opět pohřben v nudě. Tři body jen za Wolfa, i když je to buran, jeho rychlé řešení co s masovými vrahy mi přijde sympatické. Ale druhý díl už nedám, leda že by se Wolf stal nekompromisní mstitel, kniha by byla akční krvák a autor se vykašlal na detektivku.

pobijecmuch
08.03.2018 odpad!

Klasická brakovka, s banální zápletkou, no prostě velmi špatná kniha. Ale co by jsme také chtěli, když se na obálce hrdě vyjímá "metál" s označením "světový bestseller". Páni vydavatelé, nekažte aspoň ty pěkné obálky takovými provokativními hesly, když už vydáváte takové trapnosti.
Na tuto knihu bych použil trochu pozměněný název jednoho českého filmu se Sobotou - Ještě větší "blbost", než jsme doufali.

Askarinka
08.03.2018 3 z 5

Já nějak nevím jak knihu hodnotit. Zápletka zajímavá a podle mě z toho šlo vykřesat víc. Konec takový dost přkombinovaný... Chvílemi jsem se v knížce ztrácela a musela jsem se vracet. Uvidíme co pokračování - dám tomu ještě šanci

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983