Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3032 3032

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

Evka27
07.03.2018 2 z 5

Námět a nápad zajímavý, hodně mě to zpočátku bavilo, ale pak už míň. Žádná hitparáda.

Bustedka
07.03.2018 3 z 5

Stačilo by přepsat poslední stránky a pocit z knížky by byl úplně na jiném levelu. Ale...
Myšlenka hadrového panáka je super, propojení případů, hledání souvislostí, to vše mají čtenáři detektivek moc rádi. Já osobně nepotřebuji sympatizovat s postavami a hledat si k nim cestu, takže mi vůbec nevadilo, že tu nebyl nějaký větší důraz na osobní stránku daných detektivů, ale co mě zklamalo byl opravdu závěr. Jak kdyby autor nevěděl vlastně kudy kam. Navíc nejsem přívržencem polootevřených konců. Ocenila bych propracovanější psychologickou analýzu motivu, jak to vlastně vše funguje.

ZuzaZam
07.03.2018 1 z 5

Pro mě obrovské zklamání. Děj mě vůbec nechytl, k postavám jsem si nevytvořila vůbec žádný vztah, spíš převládala až nesympatie. Čekala jsem, že se kniha "rozjede", to se ale nestalo, jsem ráda, že jsem ji vůbec zvládla dočíst.

april4
07.03.2018 3 z 5

Nápad hodně dobrý, začátek také, ale pak jen šupem dolů. Styl psaní mi moc nevyhovoval, něco rozvláčné, něco naopak nedotažené, pár dialogů jsem četla opakovaně, protože mi utíkal smysl (možná má chyba :-) ). Trochu to na mě dělá dojem, že si někdo v Anglii řekl, že napíše pořádnou severskou krimi, ale bohužel, nepovedlo se.

Francoa
07.03.2018 4 z 5

Četlo se mi dobře, zajímavý námět a docela pořád napínavé.Málo vysvětlující, prostě se to stalo, čtenáři dotvoř si to sám.A konec vlastně také nijaký.Posledních pár stránek jaksi schází.Dojem nevím, nevím, nevím?

Jamra
04.03.2018 5 z 5

Příběh zajímavý a čtivý už od první stránky, ale ten konec... Nevím jeslti se mi líbí nebo ne, snad to nějak rozsekne pokračování...

Hannik
04.03.2018 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale čekala jsem vic. Hlavně po tom boomu.

sabiburesova
03.03.2018 4 z 5

Četla jsem uz lepsi. Ale příběh me bavil a v jednu chvili jsem ho hltala. Pokračování si urcite nechci nechat ujit :).

Nikkaa
02.03.2018 3 z 5

Kniha mě na začátku vůbec neoslovila, chtěla jsem ji odložit,v půlce knihy se začalo něco hýbat,takže hodnotím pozitivně jsou nejlepší knihy-stredne dobré knihy-spatne knihy! Toto je zlatý střed

Janaves
01.03.2018 2 z 5

Pěkné.

kachenbooklover
01.03.2018 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc neoslovila ale postupem mě začínala bavit čím dál víc a u závěru už jsem děj úplně hltala. Wolf i Baxterová mě opravdu bavili a nemůžu se dočkat dalšího dílu s nimi.

janasim
01.03.2018 5 z 5

Jak námět, tak styl psaní mě bavil. Kniha je určitě napínavá a čtivá. Jediné, co nevím, je, jestli jsem spokojená se závěrem knihy. Budu si muset přečíst další díl, abych se rozhodla.

Poeta.kno
28.02.2018 4 z 5

Knize se určitě nedá upřít moc dobrý námět. Příběh je napínavý a čtivý od začátku do konce. Postupy některých členů policejní jednotky nejsou asi podle standartů, ale to nemá na smysl příběhu vliv. Čekal jsem o trochu lepší děj, proto hodnotím 4/5.

Kamčučák
28.02.2018 3 z 5

Ke čtení knihy snad do 1/3 jsem se musela nutit. Začátek byl takový nemastný, neslaný. Wolf, hlavní hrdina, mi byl nesympatický a nešlo mi se s ním sžít, ale nakonec jsem knihu přečetla. A závěr? Byl takový divný, zmatený. Takže za mě průměr.

Fondis
26.02.2018 4 z 5

Dobré, velmi dobré.

prestiggio
25.02.2018 2 z 5

Docitat tuto knihu bolo namahave. Zo zaciatku som sa nemohla zacitat, postavy sa mi plietli a nebolo zrejme ako postupovali vo vysetrovani a zrazu bum! mali vraha.

mirunda
24.02.2018 5 z 5

Výborná detektivka, výborná zápletka. Jsem spokojená, napínavé až do konce

rodak
23.02.2018 5 z 5

To byl fofr.Za 3 dny přečteno a moc se mi líbilo.

Denisa153
22.02.2018 3 z 5

Docela zajímavá a napínavá detektivka, ale podle těch reklam na ni jsem čekala trošku víc. Námět byl celkem povedený, ale moc mi neseděli hlavní postavy. Nějak jsem se s nimi nedovedla sžít a bylo mi celkem jedno co se s nimi stane. Detekniv Wolf mi byl hrozně nesympatický a šel mi na nervy. Takže můj dojem je, že se jedná o průměrnou knihu s přehnanou reklamou.

felia
21.02.2018 4 z 5

Cole je napínavý jako Bryndza, ale na rozdíl od něho, má skvělý smysl pro humor . Dobře napsané, výborně přeloženo. Není to kniha, která by se dala číst vícekrát, ale pobaví. Překvapuje mě, že někdo považuje tento typ literatury za detektivku. Na detektivku v dnešním knihkupectví stěží narazíte. Psala je Christie, Chandler, Stout, Francis, Jamesová, Rendellová a další, ale dnes se jedná o thrillery, často se sklonem k hororu. Dnešní autoři nepíší proto, že by je psaní nějak bavilo, ale vydělávají psaním peníze. Proto jsou knihy stále tlustší. Kdysi jsem se zavázal, že každou knihu dočtu týž den, kdy jsem ji začal. Je to stále těžší.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983