Okovy války

Okovy války https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288116/mid_okovy-valky-O8V-288116.jpg 5 122 19

Grimnoirské kroniky série

< 3. díl

Spojené státy americké – Bradford Carr, strůjce spiknutí proti Aktivním, je mrtvý, ale jeho sen o podřízení magie státu žije dál. Prezident Roosevelt se snaží prosadit Zákon o registraci Aktivních a v cestě mu stojí jen Grimnoir, který se neochotně stává mluvčím všech mágů v zemi. Francie – Sally Faye Vierrová se stále snaží pochopit kouzlo, které z ní udělalo jednoho z nejmocnějších mágů v historii. Ví, že coby Provázaná se stala zbraní, ale otázkou stále zůstává, proti komu se její síla nakonec obrátí, protože poslední nositel této kletby skončil jako masový vrah. A kdesi nad Pacifikem Jake Sullivan velí vzducholodi plné grimnoirských rytířů a pirátů, kteří se vydali na svou nejnebezpečnější misi. V japonském Impériu, válečném stroji vytvořenému na obranu lidstva, se k moci dostal podvodník, který si hraje na kancléře a ignoruje všechna varování o blížícím se Nepříteli. Jake Sullivan a jeho spojenci vidí jen jeden způsob, jak Impériu otevřít oči. Musí proniknout do srdce nejmocnější říše světa a zabít údajně nesmrtelného muže, který jí vládne.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Warbound , 2013

jarynek
04.08.2023 5 z 5

fajnová série - nic rozsáhlého, ale neobsahuje to žádnou vatu, děj je naplněný akcí od začátku až do konce, takže jsem se nenudil ani chvíli. Posldení díl je ve znamení osudového střetu. Ono to vypadalo, že ty osudové střety jsou už v minulých dílech, ale nakonec to autor vždy něčím trumfnul. jen díky té osudovosti oproti začátku ubylo humoru a nadsázky. Na druhou stranu je zde větší tah na branku bez velkých dějových odboček a do ještě více do popředí se dostává několik hlavních postav, takže všechny vedlejší mají v Okovech války ještě menší prostor než v předchozích dílech. Vše směřuje k závěrečnému vyvrcholení, které mi tedy přišlo překvapivě rychlé - ať už vyřešení postavení Aktivních, tak především zúčtování s hlavní záporákem. Ale když máte na své straně Faye, Jacka a Torua, tak to asi ani jinak dopadnou nemohlo:).

Patrik02
06.06.2023 5 z 5

Už to bude nějaká chvíle, co se mě příběh pohltil natolik, jako v případě Grimnoirských kronik. O Larrym Correiovi jsem se poprvé dočetl jako o americkém Františku Kotletovi. Musím říct, že autor toho článku se zčásti trefil. Oba autoři umí napsat skvělou akční fantastiku, ani jeden z nich nejde pro ostré slovo daleko a oba vytvářejí světy, které prostě žeru. Přesto mám pocit, že Correiovy příběhy (alespoň tedy Grimnoirské kroniky, další tituly už netrpělivě čekají na přečtení) jsou, jak to říct...dospělejší... Omlouvám se, Františku ;) ... Ostrou akční řežbu prokládá, v rozumné míře, city postav, nechává nahlížet do jejich minulosti, zažívat morální dilemata. I přes všechny ty magické schopnosti odhaluje na stranách svých knih to, co lidi dělá lidmi.
A teď už k Okovům války. Finální díl trilogie je skvělým završením příběhu. Udrží napětí po celou knihu a dokonale graduje až do epického finále. Lepší konec a rozloučení se svými postavami autor nemohl vymyslet.

havrmoni
12.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Strašně špatně snáším když přijdu o postavy, které jsem si oblíbila od prvního dílu. To je jediný co mi vadilo. Jinak tohle byla zase pecka. Tak promyšlený a jak všechno do sebe zapadá, to prostě byla paráda. Zakončení jak se patří.

Lacie
02.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Naprosto vypiplaný závěrečný díl. Nejrůznější akce, o kterých jsme se dozvěděli v minulých dílech, najednou dostávají širší souvislosti a zapadají do dlouhodobého a nečekaného plánu, kam se hrabou pětiletky. Boj se rozdělí na politické soupeření Francise s vládními nařízeními, Sullivanovou snahu dostát svému slibu o záchranu světa a Fayeino poznávání sil magie Provázaného, které ji zavede až do Mrtvého města, aby vše vyústilo v závěrečný celosvětový konflikt.
Na jedné straně jsem ráda, že je příběh uzavřený a nebude se rozmělňovat do nekonečna, ale přečetla bych si klidně víc.

PrincaListicka
27.03.2021 5 z 5

Vždy se těším na závěrečný díl oblíbené série, byť vím, že je poslední a celý příběh končí. Už nebude žádné pokračovaní, nejspíše se již ani nesetkám s oblíbenými postavami. Je to krásné a zároveň smutné. Jak vnímáte závěry sérií vy? Ale nyní pojďme ke knize samotné.

Jake Sullivan se vydává porazit nejvyšší zlo galaxie. Naštěstí na to není sám, společnost dělá roztodivná partička lidí. A myslím, že piráti jsou jejich nejmenším problémem - zase předbíhám… Před samotným naloděním se z Jakea stane bez okolků náborář. Tu bude muset infiltrovat imperiální konzulát, jindy se vydá zpět do Rockwill pro přísně střeženého trestance. Uznejte, není nakonec banda pirátů tím nejmenším problémem? Není třeba zastírat, velice jsem si oblíbil japonce s obrovským kyjem, který je jako…Jake…jen je japonec. Mimochodem, postava „trestance“ mi nápadně připomíná jednoho soudního psychiatra, který byl rovněž vybraným gurmánem. Jistě si dovede představit rozkošnou partičku, které Jake po nalodění na Cestovatelku (není to od Francise rozkošné?) musí velet.

Mezitím se Fay v Evropě snaží získat co nejvíce informací o své moci a hlavně se jí naučit ovládat. Jistě víte, že zažila poněkud krušné chvíle, a přesto je tou nejlaskavější postavou z celé knihy. No dobře, v minulosti zastřelila…ha, to vám neprozradím! Jen řeknu, že to byla nehoda, tedy pokud několik výstřelů považujete za nehodu. Francis odvrací hrozby na „domácí půdě“. Jeho zbraně nejsou smrtící, nýbrž diplomatické. Svádí krutý souboj s novinářskými supy a bezohlednými politiky, kteří touží po segregaci a ovládnutí všech aktivních. Osobně si myslím, že je na tom mnohem hůř než Jake, přeci jen pokud selže diplomacie, nemůže vyřešit problém pěstmi.

Podaří se Grimnoirským rytířům porazit Nepřítele? Já to vím, ale vy to musíte zjistit! Udělejme si malou rekapitulaci:

akce ✓
humor ✓
napětí ✓
skvělé záporné postavy ✓
výborní hrdinové ✓
vzducholodě ✓
atmosféra ✓

Suma sumárum si Okovy války zaslouží 95%.
(Poznámka: Celá série byla naprosto báječná, závěrečný díl posunul laťku ještě výše. Celkové hodnocení série: 93%)

Luigi1
11.02.2021 5 z 5

Závěr trilogie se povedl.Bylo v něm vše co má mít správná kniha.Po přečtení jsem byl tak trochu mimo chvíli..Doporučuji

Stupino
17.10.2019 5 z 5

Tak hotovo. Byl to sešup a super čtení. Sci-fi z období po 1. Světové válce to byl nápad. Fakt se to povidlo. Dávám palec hore. I zbraně jsem si dohledali na netu, abych viděl jak vypadaly.

protokol
17.05.2019 5 z 5

ani sa človek nenazdá a je tu koniec série ale že to bola zábava tento autor ma nesklamal

jockel
12.02.2019 5 z 5

Čtivé až do konce.

trudoš
08.09.2018 4 z 5

Ucelenější a přehlednější než první i druhý díl a pro mě jednoznačně vrchol celé trilogie. Larry Correia si zkrátka nechal to nejlepší nakonec, i když musím přiznat, že moje původní očekávání zcela nenaplnil. Děj je sice narvaný akcí až po okraj, jenže když přijde na bitku s největším záporákem, odbude se na pár stránkách - až jsem se docela divil, proč z něj celou dobu měli všichni tak nahnáno. Každopádně velká spokojenost, zápletka se zbytečně nevětví a dokonce se zajímavým způsobem komplikuje. Jen mi nadále chyběl autorův příznačný humor, který by celou tu vážnotu shodil do roviny zábavného blockbusteru. Jinak ale vlastně není co říct, zkrátka parádní střílečka s mutanty všech možných dovedností a palebného arzenálu, kteří si to rozdávají s japonskou konkurencí ve vzduchu, na souši i ve vodě. Akorát to umírání panu spisovateli moc nejde, vždycky zabije ty nejméně důležité postavy, zatímco hrdinové první ligy, co to slízávají nepřetržitě a po dávkách, rozchodí prakticky cokoliv.

KAREL6725
23.01.2018 5 z 5

Tak že dočteno , tohle mě bavilo neskutečně moc. Bavil jsem se u toho jak u původních LM. Touhle trilogii autor opět dokázal svoje kvality, prostě neskutečný nářez. A já si potvrdil co jsem si celou dobu myslel , pokračování LM - Grunge a Hříšnici ve spojení s Johnem Ringem jsou slabší a autorovy spíš uškodilo. Tahle série je neskutečně dobrá plný počet hvězd je samozřejmostí.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Závěr trilogie, odpověď na všechny položené otázky a úžasná akce. Po přečtení mě přepadla až prázdnota. Musím, říct, že příběh jsem neuvěřitelně prožíval.

Navi70
08.10.2017 4 z 5

Poslední ze série,nezklamala.

Gematria
19.07.2017 5 z 5

Po výborné sérii Lovci Monster přichází další, stejně skvěle zpracovaná série. Grimnoirské kroniky mi připadají malinko propracovanější oproti lovcům monster, kteří si to však vynahrazují o to výživnější akcí. Vystupuje zde poměrně dost postav, ale postupně rozkrýváte tajemství snad každé z nich. Akce je mnoho a je výborně, často lehce humorně s nadsázkou popsána tak, jak ji cítí hlavní bijec Jake Sullivan, se kterým se nikdy nebudete nudit. Rozhodně skvělá série, na kterou budu rád vzpomínat a vím, že si ji opět jednou přečtu!

furunkl
17.05.2017 5 z 5

Trilogie je mocně kulervoucí. Je napsána tak zručně, že i přes relativně velké množství
postav, se v tom čtenář neztrácí a nemusí listovat zpět. Původ magie je originální
a vývoj schopností hlavních postav je logický. Klaďasové jsou sympatičtí a záporáci
vskutku hnusní a hodni opovržení. Milovníci třicátých let minulého století
a vzducholodí budou chrochtat blahem. Ač se vše odehrává v alternativním světě,
některé skutečnosti odkazují na náš svět. Např. osud Hitlera nebo obezděný Berlín.
Je znát, že autor sám je střelecky zdatný a více než poučený v používání různých
druhů střelných zbraní. Postavy často přebíjejí a to je dobře. Děj je téměř neustále
plný akce, přesto neunavuje ani nenudí. Prostě je to série pro obdivovatele drsných
hrdinů a hrdinek. Nedoporučuji socialistům a jiným kolektivistům. Normální lidé
se budou báječně bavit.

rimar
22.02.2017 4 z 5

Tato serie mne bavila mene nez Lovci monster. Tenhle dil mne chytil az tak od pulky to se paradne rozjel a urcite stoji za to si ho precist, ale na plny pocet to urcire u mne nema.

flashi
31.01.2017 4 z 5

Přijde mi trochu slabší než předchozí díly, nicméně pořád je to výborná kniha. Je napínavá od začátku do konce, opět se setkáte s oblíbenými hrdiny z předešlých dílů. Sníženou známku dávám za o něco méně bohatý příběh a protože některé věci byly dotlačené do absurdit, které pro mě jako pro čtenáře byly místy těžko uvěřitelné.

kuSty
27.01.2017 5 z 5

Za mě nejlepší kniha série. Monstrózní vyvrcholení už tak našlapané trilogie.

Arrashid
08.06.2016 5 z 5

Kdo hledá, ten najde. Já našel. Je libo hrdiny, se kterými je snadé se ztotožnit po pár stránkách? Jop. Je libo padouchy, které je lehké nenávidět? Jop. Je libo děj, který doslova utíka vpřed? Jop. Parádní knižní blockbuster v tom nejlepším slova smyslu. Platí pro celou trilogii komplet. Všem, kdo hledají výše zmíněné, vřele doporučuji. Děkuji, pane Correio, fakt jsem si to užil.

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis