Buzz

Buzz https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166293/bmid_game-buzz-aYS-166293.jpg 4 536 107

Game / Hra série

HP, hrdina kultovního švédského thrilleru Game, je zpět. Zmizel v nejhlubším utajení, aby si zaslouženě užíval v potu tváře vydělané miliony, ale něco mu začíná chybět: adrenalinové vzrušení z riskantních situací, do nichž ho dostávala tajuplná Hra. Po vášnivé noci, strávené v luxusním dubajském hotelu s neodolatelnou Annou Argosovou, je vtažen do víru událostí příliš neuvěřitelných, aby byly pouhými náhodami. A navíc u Anny zahlédl děsivě povědomý bezdotykový mobil... Jeho sestra Rebecca Norménová konečně našla normálního přítele a byla povýšena. Ale ne nadlouho. Navíc si to s ní začal na svých stránkách vyřizovat záhadný blogger a kolegové se dobře baví... Oba sourozenci se zaplétají stále hlouběji do přediva pravdy a lži. Co je skutečné a co je virtuální? Řídí nás všechny neviditelná síť manipulátorů? A co může člověk udělat, když mu vyhrožuje kdosi, jehož existence se nedá dokázat?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Buzz , 2011

Irsaf
05.01.2017 4 z 5

Líbila se mi víc nez Game

BlackFairy
29.12.2016 4 z 5

Oproti hodnocení prvního dílu přidávám hvězdičku navíc. Za značný pokles anglických frází, které mi snad na jedničce vadily nejvíce a za výborné téma, které je až děsivě aktuální....

dpxcz
22.12.2016 3 z 5

Pokračování knihy Game je opět čtivé a autor se drží svého standardu. Konečně se zde nevyskytuje tolik otravných anglický frází, jako v prvním díle, což hodnotím pozitivně. Dalším dílem budu pokračovat, abych se dozvěděl, jak to celé dopadne.

oolinkaa
18.08.2016 5 z 5

super super.. sice jednička byla o fous lepší, ale ani druhé pokračování nezklamalo. Děj je plynulý, krásně se to čte, prolínání HP a Rebeccy do sebe krásně zapadá. Právě otevírám třetí díl.. jsem zvědavá, jak to vše dopadne..

Surmei
14.08.2016 5 z 5

Po přečtení prvního dílu "Game" jsem byla vyloženě nadšená, přesně knížka pro mě. Nicméně jsem se bála pokračování, ne vždy se autorovi podaří udržet laťku, kterou nasadil. Navíc, když z většina Hra skončila v prvním díle, nevěděla jsem, co čekat od druhého dílu "Buzz". Ale jsem vělice příjemně překvapená, opět nadšená a nemůžu se dočkat třetího dílu "Bubble.
Velice napínavý děj, plný neočekávaných i očekávaných zvratů, který vás donutí se zamyslet. Nebo aspoň mě teda donutil u čtení i uvažovat. Ten děj je prostě geniální a autor je génius, teda aspoň pro mě. NFW! A jak se u nás říká: "Na každém šprochu, pravdy trochu." Změní vám to poled na internet a zpravodajství a zasadí semínko pochybnosti.
Ani v tomto díle nepovažuji anglické nadpisy nebo úvahy za zcestné, bez toho by to prostě nebylo ono, přesně to k této knize pasuje. Fkin´ awsome!

Jaruš7
28.07.2016 5 z 5

Zlatou má právem, čtivě poučné a alarmující zároveň. Důsledky sdílnosti a lehce zneužitelné manipulace otvírají obzor z kterého se zatočí hlava a je nasnadě se nad novými zákony zamyslet. Pocit z četby - stojí to za to, určitě doporučuji, poslední věta je předzvěstí dalšího akčního dílu. Takže ho mám v hledáčku.

petramac
13.06.2016

Přečetla jsem jedním dechem :)

vyvodka
18.05.2016 4 z 5

Měla jsem pocit, že druhý díl psal jiný autor. Knížka mi připadala méně nápaditá a rozuzlení mě příliš nenadchlo. Asi bych uvítala více boje v kyberprostoru a méně toho běhání a fyzického napadání hlavní postavy jeho nepřáteli. Chvílemi to vypadalo, že HP jenesmrtelný hrdina z amerických akčních filmů. Stejně jako u 1. dílu musím konstatovat, že mě při čtení rušilo časté používání anglických slov v textu a hlavně v názvech kapitol. Pozitivně hodnotím téma ovládání a manipulování lidí prostřednictvím sociálních sítí. Je to aktuální záležitost a tahle knížka připomíná, jak mocný/mocenský nástroj internet může být. Dala bych 3,5 hvězdičky, ale to nejde, takže za hezkou obálku zaokrouhluji na 4 hvězdy.

zuzkys
03.04.2016 2 z 5

První díl byl hodně zajímavý, ale do tohoto dílu jsem se ke čtení musela skoro nutit. Zbytečné překombinování všeho. Příliš anglického textu (aj rozumím, ale proč?), příliš jmen, přeskakování v ději. Ještě si hodně rozmyslím zda sáhnu i po posledním dílu.

asperula
18.02.2016 5 z 5

Buzz me nadchl stejne tak jako prvni kniha Game. Cela kniha je poutave psana a dochazi zde k prekvapivym rozuzlenim. Hned se pustim do treti knizky ze serie.

Juzzy
15.12.2015 4 z 5

Stále skvělé, ale občas už přitažené za vlasy. Game nasadila laťku příliš vysoko, Buzz něco z tempa ubralo, ale i tak se už těším na finále.

callahanh
19.11.2015 4 z 5

Buzz je takřka na stejné úrovni jako díl první, možná je o trošičku slabší, protože originalita zmizela a je to vlastně jen další variace téhož. De la Motte ale pořád píše dost svižně a čtivě na to, aby se člověk nestačil nudit, což je to nejdůležitější. Jen je škoda, že tu úplně chybí jakékoli napětí, když už je známo, že jde o trilogii, je to celé dost předvídatelné a ani hlavní hrdina není úplně sympatický a občas se bohužel chová jako postava z hollywoodských thrillerů, kterým je celá kniha dost podobná. Nejvíc mě osobně ale mrzí to, že vzhledem k jazyku, jakým je kniha psána (hodně anglických slovíček, pouze anglické názvy kapitol), se uzavírá před širokou skupinou čtenářů a je tak vlastně určena jen jedné generaci a není tedy moc univerzální, což je možná škoda. Nejpřínosnější mi tak mimo svižného tempa a čtivého stylu přijde myšlenka existence společnosti, která záměrně "trolluje" internetové diskuze a odvádí tím pozornost od daleko důležitějších témat, což si myslím, že nemusí být daleko od skutečnosti. Buzz je tak ve své podstatě nenáročná a příjemná jednohubka, která je možná trochu vykalkulovanější než předchůdce a na některé jím nastolené otázky záměrně neodpovídá, aby byl čtenář nucen hned sáhnout po finále, ale jinak je to poměrně dobrá zábava. 70%

Stirek45
22.10.2015 2 z 5

První díl se mi líbil, ale tento díl začal slibně a pak jsem v něm prostě nedokázala najít moc zalíbení. Chvilkami se mi to líbilo, ale zase byly momenty, kdy už jsem chtěla konec. Možná se ke knížce ještě jednou vrátím a uvidím, jestli se mi bude líbit víc.

Katuska88
24.09.2015 5 z 5

Jako prostě to myslíte vážně?
Rychlost děje, jakou se kniha svažovala na konci byla neúnosná. Ale nepochopila jsem smysl děje. Dozvím se to v dalším díle? Teď jsem lehce zmatená. Ale každopádně super.

jan0504
14.09.2015 5 z 5

Zase perfektne pokracovanie. Tesim sa na dalsi diel. Vyborne slangy, akcia, pribeh, šplechy ... proste vyborna akcna zabava. Ale niektore casti odporucam len pre 12 a viac rokov :-)))

Kalina
29.08.2015 5 z 5

Výborná kniha. Ihned pokračuji dalším dílem Bubble.

Dark-Angel
16.08.2015

Po prvním dílu jsem si říkal čím mě překvapí druhy díl.
Překvapil mě hned několikrát. Sice rozjezd byl trochu podivný,
ale potom se to rozběhlo zajímavým směrem.
Pokud je buzz a "zaplňování nástěnky " vlastními papíry
běžná praktika internetu a trolling a ostatní popisované praktiky
běžně, tak to je celkem děsné...
Když jsem myslel, že to spěje k happy endu a zatčení jednoho
z darebáků, tak si na posledních stránkách připravil autor
prostor pro třetí díl a dal tomu korunu tím, že vzkřísil "mrtvolu"
ze začátku knihy.

LammEr
26.07.2015 4 z 5

Ne tak čtivé jako první díl, ale stále dokáže zaujmout... Finále slabší zato to co následovalo, takový ten dojezd a navnazení na další díl, je snad ještě silnější než u předchozího dílu.

Sayoko
20.05.2015 4 z 5

Děj má pořád spád, netáhne se a donutil mě se zamyslet nad tím, jestli je to tak mimo naší realitu. Skutečně někdo netahá za nitky, abychom dělali to, co děláme? Jsem zvědavá na třetí díl.

asam
17.05.2015 5 z 5

Opět to má grády jako první část. Napínavé, někdy dost komplikované a těch náhod je tam taky trochu moc..Ale zase blízko ke skutečnosti. Copak nás internet neovlivňuje? Netahá někdo za nitky, aby nás chtěl mít tam kde chce sám?
Síť ovládá všechny... i vás!
Dočetla jsem. a mám to pod kontrolou. čeká mě díl třetí.