Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 979 303

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

Šárka88
05.01.2020 5 z 5

Příběh se velmi rychle četl, bylo to napínavé až do konce. Za mě spokojenost a stojí to opravdu za zamyšlení ohledně děje... můžeme opravdu změnit vzpomínky? Palec nahoru :)

March
02.01.2020 4 z 5

Zajímavé ctivo, námět byl dobrý, dej napínavý, Frost mě baví, jen ten jeho kocourek, no nevím, nevím...:-) jestli bude pokračování, ráda si knihu přečtu.

ctenarkaEva
29.12.2019

Bohužel mi tato kniha nesedla. Čekala jsem napínavý thriller, ale to propojení se sci-fi se mi nelíbilo a nebavilo mě, protože sci-fi žánr nemám moc ráda. Přečetla jsem jen kousek, zbytek už jsem nedočetla.

mzss1
20.12.2019 4 z 5

Navzdory tomu, že to naoko tak trochu působí i jako sci-fi, tak je to hodně poutavá kniha, která vás pokud vás to chytne hned od začátku, jen tak nepustí. Má to krásně napsané postavy, originální nápad skrz ty panické hrůzy a její léčby. Jen závěr mi nepřišel až tak šokující, i když to svou logickou pointu mělo. Jinak nemám co vytýkat. I napodruhé se to čte velice dobře. 85%

kykyna42
09.12.2019 5 z 5

Super, od začátku až do konce.

wlado
07.12.2019 4 z 5

Dobrý námet, výborný popis deja a postáv, napätie - úplne to stačí na dobré čítanie. Určite skúsim ďalšiu knihu autora.

Booky84
20.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha se zajímavým námětem. Hlavní hrdina je sympaťák a ještě ke všemu má kocoura.

Termina
09.11.2019 4 z 5

Takže já mám další platonickou lásku v podobě detektiva Frosta... DÍK !

Anna 13
05.11.2019 4 z 5

Mistrnně vystavěný psychothriller, který vybočuje z řady dalších.

Příběh Eastona a Steinové se rozehrává pomalu, avšak tajuplně a přitažlivě. V průběhu čtení se z děje stává neskutečně chytrá a mnohovrstevnatá kniha, ve které nejde jen o to odhalit vraha a vyčkávat na další oběť. Jde mnohem o víc.
Kniha si s vámi hraje. Pokládá otázky, které vám možná dosud nikdo nepoložil, nutí přemýšlet a často se i ve čtení zarazit a vstřebávat informace, trousí množství nápaditých detailů spojující se na konci v celek. Profily postav získávají uvěřitelné obrazy a jejich jednání je psychologicky rozpitvané a nic se neděje bez příčiny.
Příběh odehrávající se na poli psychologie se zabývá manipulacemi, hypnózou a netradičními formami zabíjení.
I když knihu hodnotím vysoce kladně, tak mi na ní něco chybělo. Něco, co by tomu dodalo ještě větší říz a neuvrhlo by to tak příběh v zapomnění. Tuším, že i přesto, jak dobrá tato kniha byla a jak jsem si ji vychutnala, se nestane tou, na kterou se nezapomíná.
Dát pět hvězd by tudíž bylo nespravedlivé vůči těm knihám, které si i po letech vybavuji ve zcela jasných barvách.

Rozhodně je ale Noční pták jeden z těch nejzajímavějších a nejnapínavějších thrillerů, jaké jsem doposud přečetla.

Doporučuji!

BoruvkaP
28.10.2019 5 z 5

Moc se mi líbila. Některé momenty celkem předvídatelné, ale i tak mě nezklamala. Určitě vyhledám další knihu tohoto autora.

Agatha84
25.10.2019 2 z 5

Toto již raději nikdy. Nejenže je to kniha,která si nezaslouží tu slavnou nálepku, navíc by bylo asi lepší, kdyby vůbec nevznikla. Naprosto chabý příběh asi pěti lidí, kteří jsou od samého prapočátku nesympatičtí, nevýrazní,tedy snad až na toho pěkného detektiva,který pro změnu nemá takřka žádný prostor k vývoji nebo vyjádření- kromě opakovaných vět k vyjádření smutku... Balast! Takže si proberete možné alternativy,jak to asi skončí a pak jen otáčíte stránky bez většího napětí nebo překvapení. Další velké zklamání světovým bestsellerem, který není schopný upoutat.

sagasir
22.10.2019 5 z 5

Když se z ničeho vyklube něco

To vám takhle zase jednou zůstanou nějaké peníze navíc a vy jako správný knihomol si za ně koupíte další knížku. Co na tom, že doma jich máte plno a plno ještě nepřečtených. Právě takto se v mé knihovně objevil Noční pták. Autora jsem doposud neznal, takže jsem šel vyloženě po slibné anotaci a hezké obálce knihy a prostě jsem nic neočekával. O to víc mile jsem byl překvapen. Vyklubala se z toho jedna nej knih co jsem četl v roce 2019, jedna z nej knih krimi žánru a z autora neznámého se stal můj oblíbenec. Oblíbil jsem si zde hlavně postavy. Líbil se mi především postupný vývoj paní psychiatričky. Z počátku taková nemastná neslaná, pak sympatická, pak zase ne, ale nakonec si ji oblíbíte. Hned si určitě oblíbíte i detektiva Frosta. Je to takový ten typický správňák a hlavně sympaťák. Obzvlášť kouzelně pak působí jeho čtyřnohý partner v dobrém i zlém kocour. Toho si zamilují jak kočkomilci, tak i všichni ostatní. Další postavy si také vesměs zaslouží jen velkou pochvalu a snad každý si v nějaké z nich najde svého oblíbence. Samotná premisa příběhu pak mohla být úžasně zpracovaná, ale zároveň i pěkně pokažená. Naštěstí nám Freeman naservíroval to druhé. Celé to působí originálně, mnohdy až neuvěřitelně, dosti zajímavě a hlavně nenudí. Možná z toho i trošku mrazí, ale i takové pocity snad někteří z nás při čtení tohoto žánru literatury chceme mít. K prostředí nemám jedinou výtku. Popisné je tak akorát a skvěle dotváří atmosféru. Výtku nemám ani k napětí. To je skvěle dávkováno. Příběh vám rychle plyne, má hlavu a patu, jak jsem psal výše tak dokáže i zaujmout. Rozsahem zde zase nijak nevyčníváme. Čeká nás tak vcelku klasických 336 stran. Plusem je i hezká obálka, takže směle do toho a klidně si knihu vystavte čelem. Obálka je jednoduchá, ale mnohdy je v jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob.

Brian Freeman je možná pro naše domácí čtenáře ještě jedna taková velká malá neznámá, ale věřím tomu, že si své fanoušky najde. Zatím je jako takový ten sportovec, který sice vše nevyhrává, ale vy ho máte raději, protože taky neuvěřitelně dře, je za ním vidět kvalita a jeho výsledky taky nejsou úplně k zahození a prostě je vám nějakým způsobem sympatický. Takže jestli váháte zda do Nočního ptáka jít, tak za mě ho určitě zkuste. Ostatně jak jsem psal výše, tak je to top a ten si zaslouží jedině plných 100 %.

Calibra
20.10.2019 4 z 5

Původně jsem chtěla dat tři hvězdičky, ale konec to zachránil. Ze začátku se mi to zdálo psáno naivně, možná trochu sci-fi, ale kniha mě nenudila a určitě si ráda přečtu pokračování.

perpe2a
16.10.2019 4 z 5

Dobrý krimithriller z prostředí San Franciska. Mohu jen doporučit a už se těším na druhý díl.

Zuzulin
04.10.2019 5 z 5

Určitě doporučuji. Spisovatel Freeman mě mile překvapil. Kniha byla velmi zajímavá, díky psychiatričce Frankie, která si pohrává se vzpomínkami jiných a nikoho by nenapadlo, že by se ji to mohlo vymstít. Skvělý nápad. Sice mi na knize chyběl větší pohled ze strany policie neboli postupy vyšetřování, ale závěr knihy mě tak překvapil, že i ten malý nedostatek můžu odpustit. Celou dobu si myslíte, kdo je pachatel, ale spisovatel vám to prozradí těsně před koncem knihy. Rozhodně se těším na další knihu od Freemana.

Arwen777
03.10.2019 5 z 5

Velice pěkná detektivka. Zápletka mi přišla zajímavá, pohrávání si s pamětí, se strachem a s fóbiemi dává velký prostor a autor to zvládl dobře. Konečně zase nějaká kniha, která se nevyžívá k cákající krvi a nechutnostech, ale na napětí ji to neubírá. Pracuje s tajemnem a strachem. Detektiv je klaďas s vcelku normálním životem, žádná zoufalá existence. Prostě super kniha, moc se těším na další díl. Doporučuji.

MMacicekk
26.09.2019 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, aby mě kniha vtáhla hned od první kapitoly a doslova prvních stránek. Autor totiž píše velmi čtivě a umí navodit tajuplnou atmosféru a postrašit své čtenáře i bez krvavých a drastických scén. Příběhu nechybí ani pořádná dávka napětí, která pohání čtenáře v touze dozvědět se víc. Kdo je Noční pták a jaký je jeho motiv? Přiznám se, že jsem totožnost pachatele neuhodla, ač jsem si po celou dobu myslela, že vím, kdo jím je. Spletla jsem se na plné čáře. Na thrillerech nejvíc miluji právě to, když mě autor dokáže na konci překvapit a vyrazit mi rozuzlením dech. Autor si zápletku promyslel do nejmenšího detailu, ale především musím vyzdvihnout originalitu celého příběhu, protože je to poprvé, co jsem se setkala s pozměňováním vzpomínek pomocí hypnoterapie v knize tohoto žánru. Zápletka mi přišla věrohodná a natolik přesvědčivá, že nepochybuji o tom, že by se tento příběh mohl odehrát i ve skutečnosti.

edith79
16.09.2019 5 z 5

A je to. V souboji o nejsympatičtějšího detektiva u mě vítězí Frost Easton. A Brian Freeman se stává mým velkým oblíbencem. Protože tenhle Brian Freeman napsal naprosto skvělou, temnou a neskutečně napínavou knihu. Děsně mě to bavilo a je mi líto, že je konec. Zápletka byla originální, tempo knížky svižné a postavy zajímavé. Navíc nádherný, strašidelný přebal. Já jsem nadšená.

mystar
11.09.2019 4 z 5

Povedeny thriller, se zajimavou zapletkou a prekvapivym rozuzlenim. Ctivy a napinavy. Sympaticke hlavni postavy. Hypnozu i mazani vzpominek si okusila i sama pani doktorka. Tesim se na dalsi dil.

Heliku777
02.09.2019 5 z 5

Super čtení, skvělá kniha, skvělá zápletka, napínavé pátrání, sympatické hlavní postavy. Kniha určitě patří k těm nejlepším, které jsem četla. Úplně souhlasím s Kekik. Autora přidávám do oblíbených, knihu DOPORUČUJI a těším se na další díl.

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman