Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 979 304

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

medulinka
14.09.2020 3 z 5

Průměrná detektivka.

marci8
11.09.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale ani ne taková, že bych se nemohla dočkat, až ji zase otevřu. Je dobře napsaná, zápletka též dobrá, děj je moc rozvleklý na to, že to není příliš složité a konec už mi napadl v první části knihy.

evilunicorn
04.09.2020 3 z 5

Musím ocenit opravdu originální zápletku (byť možná trochu překombinovanou) a velmi sympatické postavy detektiva a psychiatričky (výjimka mezi dnešními thrillery plnými hrdinů ze společenských trosek). Nicméně,do příběhu jsem se nedokázal plně vžít a mojí plnou pozornost si získal asi až na posledních padesáti stránkách,což je podle mě trochu málo a vlastně i
škoda.Silné,ale stále jen tři hvězdy.

Refadora
29.08.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila trochu míň než druhé dvě knihy série a to především kvůli jejímu rozuzlení, které bylo trochu méně napínavé. Námět knihy se mi ale moc líbil a opravdu mi zůstane v paměti.

Anyzz
25.08.2020 5 z 5

Moje první setkání se sympatickým Frostem Eastonem a jeho kocourem Shackem. A musím říct, že jsem měla šťastnou ruku! Ačkoli je pro většinu z nás námět mazání paměti nepředstavitelný, mě velmi bavil. Hra s myslí mě vtáhla natolik, až jsem místy opravdu váhala, co je iluze a co realita. Navíc se mi líbilo prostředí San Francisca, které pro mě představuje jedno z nejkrásnější míst USA.

No, Froste Eastone, doufám, že se zase brzy setkáme!

morava
18.08.2020 4 z 5

Hned prvni veta z anotace me primela si precist tuto knihu. Veta, ktera presne vystihuje cely pribeh. Psychologie me zajima , a bavi, a kdyz se vyskytne v nejakem dobrem thrilleru, nebo detektivce, tak se dlouho nerozmyslim, jestli se do knihy pustit. Ja si zkusila tipnout pachatele da se rici hned na zacatku pribehu, ale muj tip spravny nebyl, coz je asi fajn, protoze tim vice jsem na konci byla prekvapena. Mozna by jsem uvitala trochu vice vykresleni a nahledu do zivota pachatele, ale to nic nemeni na tom, ze me cteni bavilo, a dalsi dily teto serie mne urcite neminou.

petra1394
16.08.2020 2 z 5

Dočetla jsem to jen proto, abych se přesvědčila, že mé teorie jsou správné. Když pominu zápletku, kterou odhalí každý, kdo trochu přemýšlí, přišla mi šíleně přitažená za vlasy celá podstata knihy co se týká mazání paměti. Nevěrohodné a předvídatelné.

Evka27
12.08.2020 4 z 5

Tak toto mi zase spravilo chuť, moc zajímavý nápad a těším se na další díl.
Na ptáka jsem ale tipovala někoho jiného.

studentice
06.08.2020 2 z 5

Dobrá detektivka...jsem zvědavá, jaký bude další díl:)

alexis818
14.07.2020 5 z 5

Velmi,velmi zdařilé dílo.Moc mě bavila zápletka se vzpomínkami a oblast psychiatrie.Žádná hluchá místa,skvělý čtenářský zážitek.

juliesze
10.07.2020 5 z 5

Jedna z těch povedenějších detektivek! Strašně super zápletka, hrozně moc mě bavilo to nahlédnutí do paměti, vzpomínek a psychiatrie. A to dokonce na všech postavách. Opravdu povedené, moc doporučuji! Nenechalo mě to ani chvíli se nudit. A ty v detektivce nezajímavé a pojící pasáže tady byly velmi zdařilé.

Adell-ka
26.06.2020 5 z 5

Tohle bylo tak skvělý! Líbila se mi originální a propracovaná zápletka, příběh byl napínavý, měl spád a v některých pasážích se skutečně nedalo od knihy odtrhnout. Asi se rovnou pustím do dalšího dílu.

Restang
19.06.2020 3 z 5

Nebudu hodnotit momenty v knize, které jsou dle mého přitažené za vlasy. Nicméně velmi slušná detektivka se zajímavým námětem. Ten konec byl dobrý, ale zdá se mi, že tam toho bylo trochu moc. Sumárum za mne slušné 3+ hvězdy. A jsem zvědavá na další díl.

TerezaaBaarova
19.06.2020 5 z 5

Četla jsem nejdřív Vnitřní hlas (2) ...ten mě uchvátil, tak jsem teda koupila první díl.
Malilinkato mě to zklamalo, ale to protože jsem namlsaná... Takže předpokládám, že Klikatá cesta (3) bude super topka!
Celkově hodnotím knihu dobře, hlavní hrdina prostě sympoš, zápletka dobrá, promyšlená detektivka.

Dandy1
10.06.2020 2 z 5

Tohle byl omyl. Jediné co je na té knize hezké, je její obálka. Začínám mít pocit, že v poslední době čím dál víc platí thriller = plochý příběh bez napětí.

Kamilajznik
04.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Kniha se mi líbila od začátku do konce, držela mě neustále v napětí. Za mě moc povedená série.

BariEli
17.05.2020 3 z 5

Tady jsem se ale natrápila. A asi nejsem ani schopná reprodukovat proč. Styl byl přitom fajn, Frost taky fajn, tak nějak všechno bylo fajn... a přesto ode mě jen za tři.

ivoiro
16.05.2020 4 z 5

Slušná kniha a určitě jdu hledat další díly.

klarkys
12.05.2020 4 z 5

Ještě štěstí, že jsem se nenechala odradit jménem Frankie Steinová v anotaci.... takové “srandy” nejsou nic pro mě.
Kniha má velice zajímavý námět, nic takového jsem asi ještě nečetla, a že jsem četla už hooooodně thrillerů. Jednu hvězdu ubírám za trochu zbrklý konec, něco mi tam chybělo, ale celkový dojem z knihy to nekazí.

iLuciferie
11.05.2020 2 z 5

Asi si budu muset dát nějaký čas pauzu od detektivek, protože mi přijdou všechny tak nějak pořád stejné. Tato nijak nevyčnívá nad obdobné a tak na ní dozajista do pár týdnů zapomenu.

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman