Noční pták

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4.2686

Frost Easton 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird, 2017

Kniha Noční pták

Anniny
10.10.2020

Velice zajímavá kniha s neotřelou zápletkou, přečetla jsem jedním dechem. Za mě splnila všechna očekávání psychothrilleru, autor drží čtenáře ve stálém napětí. Nemůžu dát méně než 5 hvězd

šipek
06.10.2020

Tak na tuto knihu jsem narazil opět zde na databázi knih. Musím říci úžasná detektivka dle mého gusta. Čtenář je v neustálém napětí a kniha se nedá pomalu ani zavřít. Detektiv Frost Easton je sympaťák a jeho spojení s kocourem je dost originální nápad. Téma psychiatrie a léčení různých druhů fobií je v této knize k zamyšlení. Za mě zasloužených pět hvězdiček a vřelé doporučení milovníkům tohoto žánru. Jen je mi divné, že tuto knihu ještě nečetla zde na Databázi knih oblíbená Šánka

Prateri
05.10.2020

Noční pták - to je v tomto případě noční a i denní můra. Vymytý mozek nahradí brouk v hlavě.
A kriminalista Frost, (je to sympaťák, protože v každé pořádné krimi musí sympatický kriminalista být:), vydává se na odchyt nočního ptáka. Líbilo se mi to, i když takové ty halucinace a jednání mimo realitu nemusím.

Evišťátko
04.10.2020

Zápletka nebyla špatná,ale nějak mě děj nedokázal držet v napětí. Možná jen jsem ho četla ve špatnou dobu.

Bezkyne9
28.09.2020

Vydareny a poctivy thriller se zajimavou zapletkou a predevsim velikym sympatakem Frostem a jeho panem domacim Shackem :D dejte mi cokoliv, kde budou oni dva a jejich setkavani a dialogy s Frostovo blizkymi a neprestanu cist, dokud nezavoni posledni strana :)

Mesicnililie
28.09.2020

Zajímavý děj a nečekané rozuzlení. Je to hezky napsané. Zaujme to.

ydnac
24.09.2020

Skvělé,napínavé,mám dalšího oblíbeného autora :-) Frost a jeho kocour mi padli do noty, četlo se mi moc dobře a musím říct, že téma hypnózy a upravování paměti mi přišlo hodně zajímavé.Těším se na další díl a určitě DOPORUČUJI :-)

Vixiene
21.09.2020

Z mého pohledu celkem průměrná, byť velice čtivá detektivka. Místy mi přišla trochu uměle natahovaná a ikdyž se autor snažil, aby konec byl nepředvídatelný, tak se bohužel dal (alespoň z části) poměrně snadno odhadnout. Celkově to bylo ale příjemné počtení a detektiv s jeho kocourem jsou mi sympatičtí :-) Proto určitě sáhnu i po dalších dílech.

alnahu
18.09.2020

Další příběh od tohoto autora se mě opět líbil,kniha byla napínavá až do poslední strany.Děj se točí hlavně okolo Frankie Steinové( autor vybral schválně toto jméno) psychiatričky ,která svou hypnoterapií léčí pacienty od panického strachu.Druhou hlavní postavou je detektiv Frost Easton a jeho svérázný kocour Shacke,kteří pomáhají Frankie odhalit kdo se skrývá za přezdívkou Noční pták.Výborná zápletka-i když je děj neuvěřitelný,autorovi se podařil skvěle vykreslit.

ddkk
14.09.2020

Zajímavý thriller se zajímavou zápletkou. Mladý, pohledný a inteligentní detektiv Frost Easton, který má - jak jinak - za sebou tragickou rodinnou zkušenost, vyšetřuje neobvyklý případ ovlivňování paměti.

Zas tak neuvěřitelné téma to není, stačí si vzpomenout na desítky amerických mužů nespravedlivě odsouzených za zneužívání na základě falešných vzpomínek dětí a žen. Tehdy v 90. letech se prokázalo, že psychoterapeuti opravdu umějí (i neúmyslně) vytvořit v paměti tzv. obětí vzpomínky na něco, co se nikdy nestalo...

Pro mě byla kniha o to zajímavější, že v ní autor popisuje možný mechanismus, jak se něco takového může udít.

Čtyři hvězdičky a doporučuji.

medulinka
14.09.2020

Průměrná detektivka.

marci8
11.09.2020

Kniha nebyla špatná, ale ani ne taková, že bych se nemohla dočkat, až ji zase otevřu. Je dobře napsaná, zápletka též dobrá, děj je moc rozvleklý na to, že to není příliš složité a konec už mi napadl v první části knihy.

evilunicorn
04.09.2020

Musím ocenit opravdu originální zápletku (byť možná trochu překombinovanou) a velmi sympatické postavy detektiva a psychiatričky (výjimka mezi dnešními thrillery plnými hrdinů ze společenských trosek). Nicméně,do příběhu jsem se nedokázal plně vžít a mojí plnou pozornost si získal asi až na posledních padesáti stránkách,což je podle mě trochu málo a vlastně i
škoda.Silné,ale stále jen tři hvězdy.

Refadora
29.08.2020

Knížka se mi líbila trochu míň než druhé dvě knihy série a to především kvůli jejímu rozuzlení, které bylo trochu méně napínavé. Námět knihy se mi ale moc líbil a opravdu mi zůstane v paměti.

Anyzz
25.08.2020

Moje první setkání se sympatickým Frostem Eastonem a jeho kocourem Shackem. A musím říct, že jsem měla šťastnou ruku! Ačkoli je pro většinu z nás námět mazání paměti nepředstavitelný, mě velmi bavil. Hra s myslí mě vtáhla natolik, až jsem místy opravdu váhala, co je iluze a co realita. Navíc se mi líbilo prostředí San Francisca, které pro mě představuje jedno z nejkrásnější míst USA.

No, Froste Eastone, doufám, že se zase brzy setkáme!

morava
18.08.2020

Hned prvni veta z anotace me primela si precist tuto knihu. Veta, ktera presne vystihuje cely pribeh. Psychologie me zajima , a bavi, a kdyz se vyskytne v nejakem dobrem thrilleru, nebo detektivce, tak se dlouho nerozmyslim, jestli se do knihy pustit. Ja si zkusila tipnout pachatele da se rici hned na zacatku pribehu, ale muj tip spravny nebyl, coz je asi fajn, protoze tim vice jsem na konci byla prekvapena. Mozna by jsem uvitala trochu vice vykresleni a nahledu do zivota pachatele, ale to nic nemeni na tom, ze me cteni bavilo, a dalsi dily teto serie mne urcite neminou.

petra1394
16.08.2020

Dočetla jsem to jen proto, abych se přesvědčila, že mé teorie jsou správné. Když pominu zápletku, kterou odhalí každý, kdo trochu přemýšlí, přišla mi šíleně přitažená za vlasy celá podstata knihy co se týká mazání paměti. Nevěrohodné a předvídatelné.

Evka27
12.08.2020

Tak toto mi zase spravilo chuť, moc zajímavý nápad a těším se na další díl.
Na ptáka jsem ale tipovala někoho jiného.

studentice
06.08.2020

Dobrá detektivka...jsem zvědavá, jaký bude další díl:)

alexis818
14.07.2020

Velmi,velmi zdařilé dílo.Moc mě bavila zápletka se vzpomínkami a oblast psychiatrie.Žádná hluchá místa,skvělý čtenářský zážitek.

juliesze
10.07.2020

Jedna z těch povedenějších detektivek! Strašně super zápletka, hrozně moc mě bavilo to nahlédnutí do paměti, vzpomínek a psychiatrie. A to dokonce na všech postavách. Opravdu povedené, moc doporučuji! Nenechalo mě to ani chvíli se nudit. A ty v detektivce nezajímavé a pojící pasáže tady byly velmi zdařilé.

Adell-ka
26.06.2020

Tohle bylo tak skvělý! Líbila se mi originální a propracovaná zápletka, příběh byl napínavý, měl spád a v některých pasážích se skutečně nedalo od knihy odtrhnout. Asi se rovnou pustím do dalšího dílu.

Restang
19.06.2020

Nebudu hodnotit momenty v knize, které jsou dle mého přitažené za vlasy. Nicméně velmi slušná detektivka se zajímavým námětem. Ten konec byl dobrý, ale zdá se mi, že tam toho bylo trochu moc. Sumárum za mne slušné 3+ hvězdy. A jsem zvědavá na další díl.

TerezaaBaarova
19.06.2020

Četla jsem nejdřív Vnitřní hlas (2) ...ten mě uchvátil, tak jsem teda koupila první díl.
Malilinkato mě to zklamalo, ale to protože jsem namlsaná... Takže předpokládám, že Klikatá cesta (3) bude super topka!
Celkově hodnotím knihu dobře, hlavní hrdina prostě sympoš, zápletka dobrá, promyšlená detektivka.

Dandy1
10.06.2020

Tohle byl omyl. Jediné co je na té knize hezké, je její obálka. Začínám mít pocit, že v poslední době čím dál víc platí thriller = plochý příběh bez napětí.