Fangirl

Fangirl https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1292 292

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl , 2013

andrea4315
07.03.2017 4 z 5

Opravdu jsem moc ráda, že jsem si knihu Nedej se přečetla jako první a Fangirl až teď. Díky tomu jsem si Nedej se opravdu moc užila, protože to pro mně bylo i velmi napínavé a překvapivé. Tohle je totiž vlastně plné spojlerů ke knize Nedej se.
A musím přiznat, že mám ted akorát opět chuť si znovu přečíst Nedej se :-).

Jinak to je prostě dívčí románek o první lásce, který je ale prokládán scénami z příběhu, který hrdinka píše. Bez toho by to byla taková normálka, pěkný, milý, ale nic světoborného, naopak podivné přeskoky v čase, chybějící informace, jakoby nedotažené - nedokončené scény, zároveň téměř žádný děj, ale je to velmi čtivé a jak už jsem napsala několikrát, prostě milé.

Eleanor-ka
24.02.2017 4 z 5

Celkem dlouho jsem uvažovala nad smyslem této knihy. Děj nebyl vůbec složitý - kniha měla jednoduchou zápletku, která neměla žádný zvrat na konci, postrádala pointu, což je oproti Eleanor a Parkovi opravdu velký rozdíl. Přesto žasnu nad tím, jak umí autorka svým stylem psaní čtenáře upoutat! Ať je to jak chce, Fangirl mě prostě bavila, nemůžu hodnotit méně, jak třemi hvězdy!

Knihomolka225
20.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila a byla to skvělá oddechovka. Díky této knížce mám v plánu koupit si i další díla od Rainbow Rowell. Stejně ale dávám jen čtyři hvězdy, protože mi v knize chyběla akce, která je ve většině jiných knížek, které jsem četla.

Petra17
12.02.2017 5 z 5

Tak jako Cath byla ponořena do Simona Snowa tak jsem já byla ponořena do Fangirl. Moc se mi kniha líbila. Pohodové čtení.

Anie94
10.02.2017 5 z 5

Moc krásná kniha. Začetla jsem se tak, že jsem jednou málem zapoměla vystoupit z vlaku.

hellena1523
05.02.2017 3 z 5

Po Eleanor a Parkovi jsem asi čekala, že budu nadšená. No, bohužel...nestalo se. Kniha samozřejmě je stejně čtivá i svižně napsaná jako výše zmíněná, nicméně tady už jsem byla trochu zklamaná postavami. Vlastně jediná postava, která mě opravdu bavila, byla spolubydlící Cath, která ale nemá příliš mnoho prostoru (jak jinak, když se jedná o postavu vedlejší).
Nemůžu dát špatné hodnocení, ale na víc než 3* to pro mne (bohužel) není...

Mystique899
04.02.2017 4 z 5

Je to hezké, nicméně zbytečně dlouhé. Příběhů jako je tenhle jsou miliony, se stejnou dějovou linií a lehkými kliché. Ale postavy jsou zajímavé, líbí se mi jejich vývoj.

LENITYEL
01.02.2017 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, které jsem četla.

sarahmoon
28.01.2017 4 z 5

1 noc a dobrá lampička :o)
kniha se čte vážně dobře a autorka píše tak jemně romanticky, jak jen to jde ... prostě jsem ji nemohla odložit.
Vlastně jediné co mi na knize vadilo byl příběh Simona a Baze. Prvních pár ukázek jsme se snažila najít něco hlubšího za tou ukázkou... bohužel ve většině případu se mi to nepodařilo a tak jsem o ně později ztratila zájem.
Teď když na tím tak přemýšlím... vážně mě štvalo, že byl Simon a Baz, tam kde jsem chtěla mít Cath.
PS: Trochu méně S a B a o hodně více Cath a kniha by byla dokonalá!

Ewellyn
27.01.2017 5 z 5

Táto kniha je prvá, ktorú som sa rozhodla čítať v angličtine, tým pádom som nečakala ako rýchlo mi to pojde a či to vôbec pôjde rýchlosťou, aby ma to zaujalo. Musím povedať, na moje prekvapenie, že som sa do nej dosť zažrala :D že som ani nevnímala, že čítam v inom jazyku. Kniha je písana jemne, akurát na ľahké čítanie, nepotrebuje extra hlbokú myšlienku, stačí keď si to užijete :) ...čiže ak sa chystáte niekto náhodou začať čítať v angličtine, táto kniha je na rozčítanie ideálna :) P.S.: kľudne by som prečítala ďalších 500 strán o Levim a Cath :D

barbora2438
22.01.2017

Musím říct, že knihu jsem přečetla jedním dechem. Moc mě nezaujal děj Simona a Baze, ale o to víc jsem se těšila z hlavní dějové linky. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl až příliš otevřený konec. Nedokázala jsem se smířit s tím, že už nic navíc nebude. Každopádně když mám brát příběh jako celek, řadím ho na první příčky všeho. Zkrátka univerzitní román a každodenní starosti i radosti vysokoškolačky. :)

Zuzaa
22.01.2017 3 z 5

Taková univerzitní love story. Bylo to milé, ale to je tak vše. Příběh Simona a fanfikcí mě nijak nezaujal, dějová linka s otcem, Levim a dvojčetem Wren, byla naopak celkem zajímavá. Levi je sympaťák a začínající láska je fajn, to je asi tak vše co si z téhle knihy odnáším.

Diginka
17.01.2017 4 z 5

Kniha byla skvělá, ale ke konci už se to kazilo. Při posledních sto stránkách jsem si přímo přála, aby už byl konec.

Nikča1236
15.01.2017 3 z 5

Tak jako Eleanor a Park ani Fangirl nezklamala v tom, jak je jemně, lehce a romanticky napsaná. Kniha možná nemá hlubší myšlenku, nad kterou by se dalo filozofovat, ale co na tom? Pokud jsi introvert, ráda čteš, píšeš a jsi na víc fangirl určitě si tuhle knihu přečti ( a Nedej se k tomu ;))!

sgjoli
01.01.2017 5 z 5

Přiznám se, že jsem u Fangirl dost dlouho váhala, jestli se do ní mám pustit – kniha měla obrovský ohlas, kladné přijetí a já se obávala, abych neměla příliš vysoká očekávání a nakonec z toho nebyla zklamaná. Ale to se naštěstí nestalo. Naopak s radostí můžu napsat, že jsem si knihu užila od začátku do konce. Ve spoustě momentů jsem se v životě Cath nacházela a ztotožňovala se s tím, co ona prožívá. Navíc autorka píše velmi čtivě, poutavě. A vůbec to bylo velmi příjemné čtení. Prokládat děj ukázkami z knih o Simonu Snowovi a ukázkami z Cathiny fanfikce mi přišlo jako fajn zpestření. Když přimhouřím obě oči, ani mi nevadilo, že se to v některých bodech velmi podobalo Harrymu Potterovi. Jediné, co na tom nechápu, je ten zloduch ze Simona Snowa – Zlořád Pleticha? Jako vážně? Čekala bych, že tajemný a hrůzostrašný nepřítel bude mít jméno, které bude vzbuzovat respekt, což ale jméno Zlořád Pleticha vskutku nesplňuje. Nevím, jak se ta postava jmenuje v originále, ale v českém překladu teda tohle za mne ne-e. Jinak knihu samozřejmě hodnotím 5 hvězdami. Nebyla to sice moje nej kniha v roce 2016, ale rozhodně to bylo příjemné překvapení, jak moc mne kniha bavila.

Katie46
30.12.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá (až na pasáže se Simonem, ty mě osobně moc nebavili). Žádné nudné pasáže, vždy jste se něco dozvěděli nebo pobavili. Je to oddechovka, což jsem čekala, tak že žádné překvapení. Líbil se mi autorčin styl psaní, tak že se rozhodně pustím do nějaké její další tvorby.

Efeméra
27.12.2016 4 z 5

První dvě třetiny knihy mě bavily tak moc, že jsem počítala s jejím pořízením do vlastní knihovničky. Cath měla ve valné většině případů stejné názory a postoje jako já, dokonce dokázala být občas i stejně protivná. Pro autorku jsou typické výborné popisy postav. Hlavní hrdinka ani její kluk nejsou žádnými modely, což je docela osvěžující. Na druhou stranu se mi však nelíbila autorčina charakteristika Leviho, který pro mě v závěru vyzněl docela dost nelichotivě (začínající pleš, ústa jako panenka,...). Od dvou třetin celý příběh zpomalil a už mě tolik nebavil jako předtím. Ale hlavně mi na celé knize chyběl konec. Nějaká pointa, věc k zamyšlení, případně znázornění vývoje hlavní postavy. To tam jednoduše nebylo. Úryvky z knih či fanfikcí o Simonu Snowovi mě bavily, ale stejně tak mi vadilo, že neměly nějaký hlubší význam. Kniha by se bez nich obešla a na ději by to vůbec nic nezměnilo. Myslím, že knížka hodně osloví pisálky - ať už fanfikcí, nebo příběhů založených na vlastních světech. Ale samozřejmě nejen ty. Za mě 4 hvězdičky.

lukyli154
20.12.2016 5 z 5

Kniha mě bavila,vždy jsem se těšila na tu chvilku az budu moct číst. Na autorce oceňuji,jak umí perfektně vykreslit postavy a jak už bylo řečeno, nejsou černo bílé. Trošku mě mrzí lehce uspechaný konec. A jelikož jsem se nedozvěděla,jak Cath dopsala "Nedej se,Simone je úplně jasne na jakou knihu se vrhnu teď :-)

barus_78
18.12.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od Rainbow ♥

kacenka7206
07.12.2016 5 z 5

Fantastické, Rowellovou mám ráda, vždy se mi trefí do noty. Těším se na další knížky.