Fangirl

Fangirl https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1292 292

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl , 2013

LittleNightOwl
10.06.2017 5 z 5

Naprosto kouzelná contemporary romance. Cath je upřímná, chytrá, nejistá i úzkostlivá nerdka, která každému přiroste k srdci.

KracíkovaK
28.05.2017 5 z 5

tuhle autorku mám ráda takže se mi knížka líbila

Brambu
25.05.2017 4 z 5

Velice příjemné čtení. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale po té jsem nepřestala dvojčatům fandit a prožívala s nimi všechny starosti a strasti dívek na vysoké. Jen ten konec mi přišel nějaký rychlý. Jakoby nás autorka odstřihla a příběh nedokončila... Škoda, protože styl autorky je báječný, velmi dobře se čte a kniha příjemně a rychle ubíhá. Příště tedy prosím zlepšit zakončení děje a bude to tutovka =)

Percabethka
17.05.2017 2 z 5

Na Fangirl se mi asi nejvíc líbil právě ten název... ale to je asi tak všechno. Příběh s Cath byl v podstatě o ničem a povídky se Simonem by možná byly zajímavé, kdyby jim nechyběl kontext - jenže on jim chyběl. A ten homosexuální vztah Simona a Baze? Ehm... no, do Nedej se se rozhodně pouštět nebudu.

Dakarianna
13.05.2017 4 z 5

Krásná obálka, milý nápad. Bohužel do Cath jsem se za nic na světě nemohla vžít, byla i nesympatická. Ale jen tak do poloviny knihy, pak už to šlo (možná jsem si na to její chování prostě jenom zvykla). Zbylé postavy mě hodně bavily, nebyly ploché. Až na fakt, že Levi byl taková klučičí Mary Sue, ale to mi nevadilo. Co mi ale vadilo byla absence zápletky a také ukončení. Jinkak moc milá a odpočinková knížka.

PavlinkaL
07.05.2017 5 z 5

Roztomilá krásná oddechovka.

malinkamajinka
03.05.2017 4 z 5

Hodně dobrá oddechovka. Moc se mi líbila :)

Elcrysis
01.05.2017 4 z 5

Hodnotila bych jako klidnou oddechovou četbu, s dobře vypracovanými postavami. Pokud by si někdo chtěl přečíst více mých názorů na tuto knihu může na :

Karola050716
22.04.2017 4 z 5

Rainbow mě uchvátila knihou Eleanor a Park, takže další knížka od ní byla jen otázka času. Eleanor a Park se mi líbilo víc, ale Fangirl jsem stejně přečetla za dva dny :) Líbily se mi vlastně všechny postavy a hlavně to, že se autorka neuchyluje k přeslazenosti, a náhlým zvratům. Všechno tak nějak nenápadně plyne a naráz je konec... Trochu mě štvaly fanfiction pasáže s Bazem a Simonem, ale knihu jen o nich si stejně dám na seznam ;)

Kateřina10
19.04.2017 4 z 5

Kniha je dobrá, když si chcete odpočinout od fantasy, sci-fi a podobně. A tak načerpat síly na další fantasy knihy.

bookworm_plants
06.04.2017 5 z 5

U téhle knížky jsem trochu váhala jestli si ji přečíst.
Nakonec mi ji kamarádka půjčila a já si jí přečetla.
Hltala jsem stránky, bylo to tak neskutečně čtivé. Maximálně jsem přeskakovala stránky se Simonem, ty mně nějak v téhle knížce nebavily. Chci si přečíst samotnou knížku Nedej se.
Jinak hodnotím kladně, určitě si hodlám přečíst i Eleanor a Park. ;-)

fenecek164
05.04.2017 2 z 5

Asi bych měla patřit do té skupiny, kterou tahle knížka bude bavit, ale... Ne. Nebavilo mě to, všechno tam bylo takový na hraně, Fanfikce jsou někdy super, ale vážně, kdo by dával učitelce něco takovýho? Celkově se mi to blbě četlo, ale abych tomu ještě zkusila dát šanci, dám se (někdy) do Nedej se. Nevím, ale prostě ne :'D

Adeline44
05.04.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Takové oddechové čtení.

lenkaBajza
03.04.2017 2 z 5

Fanfikce o Simonu Snowowi jsem přeskakovala - nebavily mě.
Druhá polovina knihy byla obsahově zajímavější než ta první, jenže závěr bohužel vůbec nijaký, žádné rozuzlení děje (ne že by tedy byla nějaká extra zápletka).
Pohodové a nenáročné čtení, fanfikce se dají přežít (přeskočit), ale to, že kniha nemá pořádný konec, sráží celkový dojem hodně dolů.

kkristynaa
31.03.2017 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, byla taková hezká, milá, ale nic zajímavého. Když si to po přečtení shrnu, tak to vlastně nemělo žádný pořádný příběh nebo děj, taková jako romantika, ale v zásadě se nic zajímavého nikdy neděje. Některé postavy mě moc nenadchly a hlavně mě moc nebavily fanfikce, kterých tam bylo ke konci docela dost, to něco málo o Simonovi Snowovi mě fakt nebavilo, proto mě docela zklamalo že další kniha Nedej se je právě jen o něm. Myslela jsem, že je to pokračování Wren a Cath, jelikož konec zůstal docela otevřený, ale bohužel.. Bylo to taky docela dlouhý, na to že to byla jen taková oddechovka o ničem, ale jinak jak jsem řekla, taková hezká milá knížka, která rozhodně neurazí.

anibeni
29.03.2017 4 z 5

Kniha mě docela bavila, respektive bavila by mne o mnoho víc, kdyby se to obešlo bez těch fanfikcí o Simonu Snowovi.... Mmch knihu Nedej se jsem četla před touto a udělala jsem dobře...

kikidok
29.03.2017 2 z 5

Dívčí román max. 13 let. Vůbec mě to nebavilo, celých 450 stran je prakticky o ničem. Žádný závěr, pointa, nic. Na oddychovku se mi to četlo pomalu a nemohla jsem se začíst. Poprvé jsem nedočetla, podruhé jsem se opravdu nutila.

gumkacik
25.03.2017 3 z 5

Hledala jsem knihu z kategorie young adult, psanou jednoduchým jazykem, s nekomplikovaným dějem, kterou bych snadno mohla číst v anglickém originále. Ve Fangirl jsem takovou knihu našla a pokud se čtením knih v angličtině začínáte (jako teď já), mohu doporučit.

PinkAlicorn
23.03.2017 5 z 5

Rainbow Rowellová nepotřebuje složité zápletky, dokáže psát ta nejpůvabnější díla o úplně obyčejných lidech a vzbudí ve vás pocit obyčejného štěstí. Moc se mi knížka líbila a nalákala mě i k přečtení si Nedej se, čehož rozhodně nelituju, protože je to jedna z nejlepších knížek, co se mi kdy dostala do rukou.

Litocha
21.03.2017 4 z 5

Po delší době kniha tohohle žánru, ze které jsem nebyla otrávená/zklamaná. Cath mě bavila (většina ostatních postav taky), zajímavé byly postřehy o psaní i linky s oběma rodiči, líbí se mi autorčin styl. Jen toho Simona Snowa na mě bylo trochu moc, ukázky z knih a fanfikcí pro mě byly zbytečné. Navíc mi tak sebraly trochu chuti číst Nedej se, které jsem měla v hledáčku ještě před Fangirl.