Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340832/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-Y1V-340832.jpg 4 1865 183

Vše o oblíbené hře Harryho Pottera na jednom místě, nyní v novém hábitě! Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Nové vydání příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

Yarwen
20.09.2016 3 z 5

Ačkoli nepatřím k obdivovatelům Harryho Pottera, je třeba uznat, že tato útlá knížka je napsána s vtipem a nadhledem. Je pro mě překvapivé, že zrovna tato autorka vymyslela nový sport s vlastními pravidly. A přestože se nejedná o nic, co bych zapisoval zlatým písmem do svého čtenářského deníku, je třeba tento text hodnotit pozitivně. Za mě velmi dobrých 65%.

HermionaKnihom
23.08.2016 5 z 5

Přečteno za pár hodin. Knížka nezklamala a byla zajímavá. Ale já jsem prostě věrná fanynka HP. :-)

Denisa_a
17.08.2016 3 z 5

Přečteno za chviličku. Jsem velká fanynka HP, ale tohle mě nějak extra neuchvátilo. Bylo to moc hezký. Ale znova to číst asi nebudu.

Ladislav.Knap
02.08.2016 4 z 5

Zajímavé doplňkové čtení k HP sérii, bylo zde mnoho nových poznatků (třeba Jak to, že sezení na koštěti není nepříjemné? :)), které mi objasnily otázky, které mi vrtali hlavou při četbě knih o tomto kouzelnickém světě.

true.penny
11.07.2016 3 z 5

Žádné závratné dílo, nicméně pro fanouška HP samozřejmě nutnost a příjemné oddechové čtení na jedno odpoledne.

helusa2
18.06.2016 4 z 5

Po této doplňkové knize jsem toužila asi nejméně (přesto, že jsem obrovský fanoušek HP). Velmi příjemně mě ale překvapila!!!
Je tam skryt jemný humor paní J.K. Rowlingové a docela jsem se pobavila :-)
Přečtenou jsem ji měla samozřejmě za chvilku, ale jsem ráda, že ji mám ve sbírce ;-)

kazatell
13.06.2016 3 z 5

Věřím že pro zarputilé fanoušky této ságy je to nepostradatelný kousek do sbírky, ale pro kohokoliv jiného to mohla být příjemná příloha k jedné ze sedmičky knih

Radan2020
27.01.2016 2 z 5

No, jsem fanda HP a rozhodně je to zajímavé zpestření, ale je to takové nic moc. Nevím, co přesně tomu vytknout, ale často jsem se ztrácel v těch všech názvech týmů a hráčích. Každopádně jako doplnění HP ságy dobré.

machrus
20.01.2016 4 z 5

Doplnění celé série.Jenom lituji, že jsem to nečetla dříve, když jsem HP hltala díl za dílem. ;-D Snad jednou až si zase dám celou sérii přidám i tento titul k tomu.

Jury
06.11.2015 1 z 5

Tuhle knihu sem prolitl asi cca za 20 minut...sem fanda HP sveta ale zde me nezaujalo nic...nekomu to mozna vyhovovat bude ale me to prislo jako zbytecnost...

Lenka-knihy
27.10.2015 4 z 5

Vidím tady v komentářích skoro jen kritiku.. Já však ale tuto knihu kritizovat nebudu. Famfrpál jsem si v Harrym Potterovi oblíbila takže to byl krásný doplněk četby. Na samostatného Harryho to ale nemá tudíž 4*.

Horalka5
19.10.2015 1 z 5

Jako fanoušek Harryho Pottera jsem tuhle knížečku kdysi četla. Sice jsem ji nakonec dočetla, ale nijak zvlášť mě nenadchla a poslala ji dál.

Cryptkeeper
07.09.2015 3 z 5

Tak trochu zklamání,pro mě jako pro mladého čtenáře naprosto nadšeným Harry Potrem a kouzelným světem,když jsem si toto kdysi dávno pořídil.
Nevzpomínám si,že by mě nějako více nadchla..bohužel;)

woodward
19.08.2015 5 z 5

Když už člověk přečte Harryho Pottera, tady najde odpovědi aspoň na některé otázky, které i po přečtení sedmi dílů přetrvávají. A samozřejmě, současně se vetřou další otázky... ;)

Jacob123
12.07.2015 4 z 5

Jelikož sporty moc nemusím tak mě některé pasáže nebavily, zvláště ty o famfrpálových týmech. Na druhou stranu popisy vzniku camrálu, potlouků a zlatonky sem doslova hltal, vůbec sem nevěděl, že vznik zlatonky a potlouků má tak smutnou historii :(.

Janiss_89
29.04.2015 2 z 5

Pro fanouška jasná volba. Bylo to zajímavé, ale přiznejme si, je to kniha o sportu, kterou četla holka, takže mě to až tak moc nebavilo :D Pasáže, kde je popis, jak vznikl famfrpál byly zajímavé, ale popis jednotlivých týmu byla nuda.

kacenka7206
22.04.2015 2 z 5

Trochu slabší, ale číst se to dalo. 2*

Byxy123
07.04.2015 4 z 5

Kniha mě bavila více než Fantastická zvířata. Ale jak je napsáno níže, zaujme spíše fanoušky Harryho Pottera.

Nombeko
29.03.2015 4 z 5

Pro ty, kteří jsou Harrym Potterem nedotčeni, nemá tato kniha valný význam. Naopak ti, kdo Harryho Pottera čtou a milují, ji ocení. Je to krásné doplnění krásné série, u které jsem ráda strávila čas.

barleyfox
07.03.2015 5 z 5

Krásná knížka, hrozně hezky vymyšleno a napsáno. Nemohla jsem se od toho odtrhnout a po přečtení následovala touha běhat s koštětem po zahradě. :D Doporučuji všem fanouškům HP, rozhodně nezklame!