Falešná manželka

Falešná manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484883/bmid_falesna-manzelka-bNR-484883.jpg 4 318 77

Rokesby série

Cecilie Harcourtová se ocitá v nelehké životní situaci. Její bratr je těžce zraněn ve válce v koloniích a ona se o sebe musí najednou postarat sama. Zdá se, že má jen dvě možnosti: zůstat svobodná a stát se starou pannou, nebo se výhodně vdát. Cecilie si překvapivě zvolí třetí variantu – vydává se přes Atlantik, pevně rozhodnuta najít svého bratra a vyléčit jej. Místo něj však nachází jeho nejlepšího přítele, hezkého důstojníka Edwarda Rokesbyho, který je v bezvědomí a nutně potřebuje její pomoc. Cecilie přísahá, že s ním zůstane a zachrání mu život, i kdyby si proto musela vymyslet malou lež. Když se Edward po šesti měsících probere, je více než zmatený. Jeho vzpomínky jsou velmi mlhavé, a když mu všichni tvrdí, že Cecilie je jeho žena, věří tomu. Avšak až vyjde pravda najevo, i novou paní Rokesbyovou mohou čekat netušená překvapení…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl With The Make-Believe Husband , 2017

narisa
09.11.2021 5 z 5

Tato série mi opravdu sedla. Čtení jsem si moc užila. Druhý díl je napínavější, a také skvělý. Tentokrát je děj zasazen do americké války za nezávislost, ale z pohledu anglického vojáka. Edward byl skvělý a moc sympatický. Rokesbyovi jsou skvělí kluci. Jediné, co mě mrzelo, bylo to, že jsme se v epilogu nedozvěděli, jestli se Edward s Cecily pak vrátili ještě na zbytek války do Ameriky.
Jinak opravdu krásné čtení, postavy velice sympatické.
Spoiler
Celou dobu jsem věřila, že je Thomas naživu. Ale autorka mě překvapila.

avalonek
22.10.2021 5 z 5

Krásné čtení..

Mesačnica
27.09.2021 4 z 5

Príbeh bol zaujímavý, postavy mi boli sympatické, jednu hviezdičku som odobrala, lebo to nebolo až také vtipné, ako predchádzajúca časť. Ale koniec-koncov to nebolo na škodu. Ďakujem, Julia, za krásne chvíle s Vašou knihou!

Janík61
31.08.2021 4 z 5

Příjemné pokračování, prostě milá oddychovka. V dnešní době pohlazení po duši.

Maruš.D
14.03.2021 4 z 5

Super příběh, avšak zdaleka ne tak strhující jako ten první.
Nápad byl dobrý a i zpracování se mi líbilo, jen jsem se do postav natolik nevcítila. Bylo mi líto Cecilie, jak se zamotávala do lží a nevěděla jak z toho ven. Edward byl jako správný Rokesby gentleman. Líbilo se mi, jak zvládl situaci, kdy se mu paměť vrátila. Užívala jsem si úryvky z dopisů na začátku každé kapitoly. Zatím mne tato série nezklamala a už se moc těším na posledního z bratrů! :-)

Lee7
14.02.2021 4 z 5

Pro mě byla slabší než první díl, chyběl mi v ní správný impuls.. i když dějově byla vydařená a zaslouží si obdiv. Další příběh z rodiny Rokesby a navnadění k bratru číslo tři.

ladaol
08.02.2021 4 z 5

Milá kniha, odpočinkové čtení na dovolenou, rozhodně neurazí.

PerlaZP
18.12.2020 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem očekávala trošku jiný příběh - Asi mi chyběla nějaká pořádná zápletka - Nevím...
Příběh nebyl vyloženě špatný, ale první díl se mi líbil prostě více...
Knížce dávám tři hvězdičky a doufám v lepší pokračování této série...

AliceTief
05.08.2020 4 z 5

poutavý příběh, krásně napsané a samosřejmě krásný happy end =)

rampapa
27.07.2020 5 z 5

Zamilovala jsem si tuhle sérii a tenhle příběh. Na příběh o Edwardovi jsem se hodně těšila a jsem nadšená. Knížka se mi moc líbila a velmi jí DOPORUČUJI všem co mají rádi romantiku.

Ála1968
02.05.2020 3 z 5

Moc se mi líbila série Bridgerton-bylo to úžasné.Totéž jsem očekávala i tentokrát,ale bohužel,nějak to nebylo ono.Nebylo to vyloženě špatné,ale asi jsem čekala něco více.

FairyD.
30.04.2020 5 z 5

Pekný príbeh, bola som veľmi zvedavá ako sa bude dej vyvíjať a osobne som nebola sklamaná. Nebolo všetko celý čas ružové, boli chvíle plné napätia ale aj humoru.

jaja1989
27.04.2020 5 z 5

Zajímavý námět, který se čte jedním dechem.
Jak snadné je se zamilovat přes dopisy????

krákorka
20.03.2020

Knihy od Julie Quinn se dobře čtou a souhlasím s komentářemLitochy.

Zomy
11.03.2020 5 z 5

Pro mě je to jedna z nejlepších knih od J. Quinn. Není to o lži, ale o tom propojení mezi Cecilií a Edwardem. On vlastně tuší, že je něco jinak, ale zároveň si přeje, aby to bylo přesně tak, jak se zdá na první dojem. To, jak se jejich vztah prohlubuje, jak si to "manželství " vytváří svoje pouto, to se mi fakt líbí. Je to křehké a romantické. On dokonalý gentleman, ona jen venkovská holka, která objevuje svoji sílu a k tomu ještě pravou lásku.

tanja
19.02.2020 5 z 5

Z Julinku bych dýchala :-)

munka
11.02.2020 4 z 5

Pekný príbeh, ale niečo mu chýba. Hádam, keby bolo viacej zmienené o výzvednom pôsobení Edwarda a Thomasa. Ako oddychovka môže byť.

LimedkaMikki
02.02.2020 4 z 5

Julii mám ráda, je to jedna z mála autorek, které se dlouhodobě drží na stejné kvalitě a neklesá. Stejně tak mě nezklamala ani Falešná manželka. Líbilo se mi, že je zde použitý trochu jiný a nebyl tam ten klasický koncept nenávidí se-milují se, ale jsou z toho zmatení-nechápou jednání druhé osoby-něco se stalo, aby si uvědomili, že se milují. Celá kniha byla napsaná s jemností a citem, že ten čas uplynul, aniž by to čtenář nějak víc vnímal.

MinaHawke
02.02.2020 4 z 5

Kniha mě zaujala svou anotací a musím říct, že i obálkou. Příběh se mi líbil, Cecilie mi byla sympatická a Edward také. U knihy jsem se pobavila a i jsem měla na krajíčku.

Satan-démon
26.01.2020 5 z 5

Kniha byla velice krásná. Dobře se četla. Děj byl zajímavý a prostředí neobvyklé. Tahle kniha se velice povedla.