Poslední hřebík

Poslední hřebík https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488183/bmid_posledni-hrebik-OB7-488183.jpg 4 363 91

Fabian Risk série

Finále bestsellerové severské krimi série s Fabianem Riskem! Vydírá. Zneužívá. Mučí. Znásilňuje. Dopouští se nejodpornějších věcí, aby dosáhl nejvyšších pozic. Jmenuje se Kim Sleizner a vede kodaňské policejní oddělení. Jeho bývalá podřízená Dunja Hougaardová shromažďuje v utajení důkazy o Sleiznerových zločinech. Nález mrtvol vysoce postaveného muže dánské rozvědky a neznámé ženy na dně jezera nedaleko Kodaně konečně umožní Dunje a jejímu týmu nastražit na Sleiznera past. A pak v Helsingborgu na opačné straně průlivu obdrží švédský detektiv Fabian Risk zprávu, která změní naprosto vše…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Den sista spiken , 2021

namornice
11.10.2022 3 z 5

Dočteno. Tahle série mě docela bavila a s jejím uzavřením jsem spokojená.
Zatímco v předchozích dílech série bylo až neskutečné množství postav v závěrečné knize postav ubyde a odvíjejí se především dvě hlavní dějové linky. Konečně dostává svůj prostor Dunja a její pomsta slizáku Sleiznerovi. Fabián je tak trochu odstaven na vedlejší kolej, což mi až tak nevadilo a zatím co jeho ženu Sonju jsem vůbec nepostrádala, chyběly mi další postavy švédského vyšetřovacího týmu Tuvessonová, Liljová a Skála. Ti se prostě vytratili a nebyla o nich v celé knize ani zmínka.
Celkově hodnotím sérii kladně a jsem zvědavá s čím autor přijde příště.

olga8832
11.10.2022 2 z 5

Nechápu nadšení nad touto sérií. Dala jsem ze série první a tuto knihu. Nápady v příběhu jsou výborné, ale ten způsob vyprávění... dialogy jsou jalové, hloupé, zbytečně se protahují, neustále opakují, stále musí někdo někoho přesvědčovat a tak dlouho...
Všechny manželky jsou nechápavé a nerespektují práci svých partnerů... přece věděli, koho si berou.
A nakonec.. poslouchala jsem audio a dramatizace panem Soukupem je děs.

onyx84
07.10.2022 5 z 5

Jestli je to opravdu poslední díl, tak je to důstojné zakončení...všechny otazníky z minula zodpovězeny...čtivý, napínavý...jo,bavilo mě to...

ViolettaCh.
30.09.2022 4 z 5

Závěrečná kniha o detektivu Fabianu Riskovi přinesla završení celé 6-dílné krimisérie. Jejím hlavním rysem bylo napětí, ale i překombinovanost a nereálnost příběhů, ale protože papír snese vše, tak toto detektivkám odpouštím resp. naopak vítám. Co mi ale moc nesedí, je to, když se zločin na jedné straně a spravedlnost (literárně vtělená) do detektivů a vyšetřovatelů na straně druhé vzájemně prolíná tak, že ti druzí jsou vlastně ti první. Toho tady bylo nad míru, takže bod dolů. Jinak poslouchala jsem jako audioknihu v podání skvělého Pavla Soukupa, stejně jako předchozí knihy této série. Napínavá knížka v audio podobě, navíc v podání skvělého interpreta, posune knihu ještě o level výš. To je i případ této knihy.

Ajuszka
30.09.2022 5 z 5

Tak prý závěr série s Fabianem Riskem.. V tom případě se dočkáte velkolepého finále.

Kdo zná knihy Stefana Ahnhema, tak ví, že to je jedna velká jízda. Kniha Poslední hřebík není výjimkou. Ať chceme nebo ne, celý příběh se tak nějak točí kolem slizáka Kima. Musím říct, že po tom všem jsem mu přála trošku jiný konec.. Ale tak hlavně že jsme se zde dočkali takového toho Dobro zvítězí nad zlem.

Didi15
27.09.2022 5 z 5

Důstojné zakončení série s Riskem, četlo se jedna báseň. Jsem zvědavá, co autor zamýšlí dál . Ale tato série je opravdu bezvadná.

soupik2012
26.09.2022 5 z 5

Mám za sebou závěrečnou část této série a mně tak nezbývá nic jiného než začít bilancovat. Oběť bez tváře pro mě zůstává nejlepší knihu z této série, protože to bylo všechno nové. Žádné nelogické kroky, žádní super hrdinové, ale chybující lidé. V dalších dílech se tato přednost vytrácela a knihy šly často až za hranu své věrohodnosti. Byla jsem tedy velmi napnutá jak se povede samotné finále. S radostí mohu konstatovat, že se závěr vydařil a tuto knihu řadím v celé sérii hned na druhé místo. Ke slovu se konečně dostává má oblíbená Dunja a roli statisty přebírá Fabian Risk. Ale to není podstatné, podstatné je, že se příběh vydařil. Je napínavý, dobře vymyšlený a až na drobné maličkosti, skoro věrohodný. Ale především mě to bavilo a co si od podobných knih přát více. Celou tuto sérii načetl naprosto dokonale pan Pavel Soukup.

Mája777
25.09.2022 5 z 5

Tohle považuji za slušné zakončení celé série. Postupně se rozplétají osudy hlavních hrdinů. Někteří dopadnou špatně a někteří lépe. Někdo udělá správné rozhodnutí a někdo špatné, ale tak je to i v životě. Já jsem spokojená a doporučuji.
(25. 9. 22 - 22 552 - 50)

wendulka321
25.09.2022 3 z 5

Nebylo to úplně nejhorší, ale jsem ráda že už je konec. Fabian Risk mi k srdci nijak zvlášť nepřirostl. Ale byla jsem jen zvědavá jak to celé skončí.

iveta3689
24.09.2022 3 z 5

Za mě nejslabší ze série. Není špatná, pořád převyšuje řadu rádobythrillerů na trhu, ale nějak jsem se nedokázala začíst. Pořádně se tu nic nevyšetřuje, asi mohla být série ukončena o knihu dřív. Hodnotím 3,5*.

Aligator805
16.09.2022 4 z 5

Za mě velmi dobré zakončení série s Fabianem Riskem.