Poslední hřebík

Poslední hřebík https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488183/bmid_posledni-hrebik-OB7-488183.jpg 4 363 91

Fabian Risk série

Finále bestsellerové severské krimi série s Fabianem Riskem! Vydírá. Zneužívá. Mučí. Znásilňuje. Dopouští se nejodpornějších věcí, aby dosáhl nejvyšších pozic. Jmenuje se Kim Sleizner a vede kodaňské policejní oddělení. Jeho bývalá podřízená Dunja Hougaardová shromažďuje v utajení důkazy o Sleiznerových zločinech. Nález mrtvol vysoce postaveného muže dánské rozvědky a neznámé ženy na dně jezera nedaleko Kodaně konečně umožní Dunje a jejímu týmu nastražit na Sleiznera past. A pak v Helsingborgu na opačné straně průlivu obdrží švédský detektiv Fabian Risk zprávu, která změní naprosto vše…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Den sista spiken , 2021

85098211
11.12.2022 5 z 5

(možné spoilery)
Ani poslední díl této výborné řady nezklamal, i když si s ním autor dal fakt na čas ;-). Ale zase musím jenom chválit :-). Kniha nemá chybu, je to jedna velká jízda od začátku až do konce. Opět se setkáváme s Fabianem Riskem, který přišel o syna, nechce ovšem věřit, že se v Dánsku, kde k jeho úmrtí došlo, všechno odehrálo tak, jak mu bylo řečeno. A tak se sám pouští do pátrání, aby našel pravdu pod celým nánosem lží a výmyslů... Paralelně k tomu se na scénu vrací snad ten nejodpornější policista všech dob Kim Sleizner. A samozřejmě i Dunja, která se mu už poměrně dlouhou dobu pokouší jeho činy, o nichž pochopitelně veřejnost neví a ani vědět nesmí, dokázat. Naštěstí se jí opravdu naskytne možnost, aby mu mohla nastražit past, do které by se chytil. Jenomže cesta k usvědčení Sleiznera je nejen dlouhá, ale také (a to hlavně) bohatě lemovaná mrtvolami... Finále případu je doslova peckoidní a závěrečný epilog je sice smutný, ale zároveň vyznívá smířlivě. A já pevně doufám, že Fabian Risk opravdu svůj duševní klid najde... Knihu hodnotím plným počtem a celou sérii doporučuji hlavně milovníkům dobrých, propracovaných skandinávských thrillerů ;-).

Čmeláček
10.12.2022 5 z 5

Tak jsem dočetl poslední díl a byl jsem zase spokojený :). Výborný thriller, pět stars je zasloužených a doporučuji!

Jenny46
08.12.2022 5 z 5

Kniha Poslední hřebík, jak napovídá je loučení se sérii, poslední příběh ...
Nerada se loučím, ale už si nedokáži dál představit pokračováni s Fabiánem R. po tak tragických událostech, co jeho rodina zažila.

Příběh má napětí a mnoho zvratů s postavami, které bud milujete nebo nenávidíte. Děj je docela drsný o obchodování se sexem, který zahrnuje hrozné lidi mezi politiky a policii. Hlavní postava mi byla odporná - opravdu Slizoun.
Hodně smutný, depresivní příběh

Katania
07.12.2022 3 z 5

Já nevím. Spíše mi to přišlo přitažené za vlasy. Opět vysoká politická hra. Občas nečekaný zvrat, ale jinak jsem ráda, že to byl (snad) poslední díl.

bigben
29.11.2022 3 z 5

Moc nevím, jak popsat pocity z této knížky...předchozí příběhy se mi líbily...bylo tam napětí, rozuzlení až na poslední chvíli...takže za mě byl poslední díl zklamáním..ponuré, smutné, drsné

kolby
29.11.2022 5 z 5

Celá séria bola tak trochu cez čiaru. Extrémne násilie za Extrémne krátky čas na Extrémne malom priestore, postavy s Extrémnymi náturami a Extrémnymi vzťahmi. Výborne sa to číta, pán Ahnem je veľmi dynamický ujo písač. Užil som tie jeho Extrémy. Istotne sa ešte časom zduje a napíše nám nejaký ten Extrémny epilóg s Dunjou (Extrémnou). Teším sa

Ticiana
23.11.2022 5 z 5

No tak tohle byla jízda. Uz dávno jsem nezažila abych tak strašně nesnášela hlavního padoucha. Fabian moc prostoru nedostal, ale tohle byl spis dil o padu Slizaka. Kniha je hodně akční, nechutna, a moc ctiva. Za mne skvele zakončení série.

Kanylka
21.11.2022 4 z 5

A já začala posledním dílem, tak to se musí rychle napravit.

Hany.Honey
20.11.2022 4 z 5

Poslední hřebík a poslední díl série, kdy konečně Dunja dostane Sleiznera. Ten se vybarvil jako velice nechutnej a odpornej chlap. Skoro těžko uvěřit, aby policista ve vedoucí pozici byl schopen vražd, kupčení a znásilňování... Naproti tomu Fabian Risk tam moc prostoru nedostane a my litujeme ztráty jeho syna, ale ve finále se taky zapojí. Akorát nevíme, jak to bude dál s Dunjou. Možná to nakonec nebude poslední díl...

beata-betsy2310
17.11.2022 5 z 5

Posledný diel knižnej série s Fabianom Riskom vraví, že zlo si nájde cestu všade.

Vydieral. Zneužíval. Znásilňoval. Aby sa dostal až na vrchol, išiel cez mŕtvoly. V každom ohľade je to odporný človek. Volá sa Kim Sleizner a pracuje ako policajný šéf v Kodani...

Na dne jazera nedaľeko Kodane je nájdené auto s dvoma obeťami. Už na prvý pohľad je jasné, že neišlo o autonehodu. Vyšetrovanie "by malo ísť hladko" veď "slizák" Kim Sleizner poveril týmto prípadom novovymenovaného šéfa vyšetrovacej jednotky Jana Heska, ktorý nie je zrovna úspešný. No postupne je Hesk bližšie k pravde čo sa Sleiznerovi nepáči. Aké to bude mať pre neho následky?

Fabian Risk po šokujúcej správe chce zistiť pravdu o svojom synovi Theodorovi za každú cenu. Postupne zisťuje, že stopy vedú do Kodane, kam sa vyberie na vlastnú päsť.
Dunja Hougaardová bývalá policajtka sa po predošlých udalostiach stiahla do úzadia a celé mesiace sa pripravuje zazbierať čo najviac informácií o policajnom šéfovi Sleiznerovi, aby v tom správnom okamžiku ukázala verejnosti jeho pravú tvár.
Všetci nenávidia Kima Slezinera - a on nenávidí ich.

3 dejové linky, každá je plná napätia a nepredvídateľných zvratov. Autor postupne skladá jednotlivé dieliky ako puzzle, až nás nakoniec privedie do veľkého finále. Kapitoly sú dlhé tak akurát, aby sme stihli nasať a prežívať temnú atmosféru.
Ahnhem píše podľa mňa vynikajúco! Rovnako ako v predchádzajúcich knihách zo série, aj tu sú opisované surové, nechutné vraždy a zločiny. No ak ste nečítali predchádzajúce knihy Poslední hřebík si tak "neužijete", pretože priamo nadväzuje.
Už teraz som zvedavá čím autor vyjde nabudúce.

astra3
17.11.2022 5 z 5

Děsivé, propletenec mocných navíc všeho schopných. Čtivé a hodně depresivní.

rodak
13.11.2022 5 z 5

Naprosto dokonalé zakončení jedinečné severské série.Ten Kim Sleizner byl fakt neřád.

FilipHaring
13.11.2022 5 z 5

Dôstojné ukončenie celej série. Príbeh dejovo zložitý, ale veľmi napínavý do poslednej stránky. Sleizner dostal čo si zaslúžil. Dunja skončila dosť blbo a Fabian nakoniec našiel vnútorný pokoj. Osobne si mýslím že je to posledná časť série, i keď niektoré linky ešte ostali neukončené.

katka.oo
06.11.2022 5 z 5

Ufff tak a je to, závěrečný díl je za mnou, podle mě důstojné zakončení celé série, vše vyřešeno a hotovo, mě se knížka líbila a uvidíme s čím přijde pan spisovatel příště.

Makůvka
06.11.2022 5 z 5

Tak, že by konec série?
Celá tato série byla fakt úžasná. Ale je potřeba ji číst postupně, jak jdou díly za sebou.
Tato poslední knížka byla plná napětí hned od první stránky a čtenáře nechala v napětí a v nevědomosti, jak to vše dopadne, až do poslední stránky. Neříkám, že vše dopadlo podle mých představ a že něco nebylo přehnané, ale autor to tak zamýšlel a všechny nezodpovězené otázky byly nakonec dořešeny.

Zrzavá_Tereza
31.10.2022 5 z 5

Byla to zase jízda od začátku do konce a perfektní zakončení celé série.
A že to bylo překombinované? Já to Stefanovi odpustím, protože mi dal zase pořádnou dávku napětí jako nikdo jiný.

hanap
24.10.2022 4 z 5

Bohužel jsem začala posledním dílem, takže honem začít od začátku. Myslím, že to stojí za to.

Hakate
22.10.2022 4 z 5

Poslední hřebík, poslední díl,
A možný spoiler.
Důstojné zakončení celé série, i když zadní vrátka pro návrat tam určitě jsou, takže nakonec kdo ví.

Kladně hodnotím větší prostor dějové linky Dunji a Slizaka, ktera byla skvělé zakončená. Všechny staré otázky byly zodpovězeny. I když tu máme 1. nezodpovězenou otázku a případný návrat do další knihy a to jak to dopadlo s Dunjou.

V knize mi velmi chyběl Švédský tým spolu s Tuvessonovou, Skálou a Liljovou, což je případná druhá otázka a další případný prostor pro návrat.

Celkový příběh tohoto dílu je skvěle propracovaný.

Pokud je to ovšem skutečně poslední díl, pak zakončení hodnotím velmi kladně, i když budu pevně doufat, že si to Stefan nakonec rozmyslí a pro své čtenáře a Dujnu s Fabianem připraví další případ. Série mě velmi oslovila a velmi mě bavila. Všechny postavy jak ze švédského tak dánského břehu jsem si velmi rychle oblíbila.

Dvorik
22.10.2022 5 z 5

Skvele zakonceni, kde Fabianova dejova linka ustupuje skvelemu finale Dunja vs Kim.
Nechapu, jak muze olga8832 hodnotit knihu/serii, kdyz cetla jen 1. a tento 6.dil? Kdyz vubec nevi, co se v predchozich dilech delo. Demence?

Květ
13.10.2022 5 z 5

Série detektivek s vyšetřovatelem Fabianem Riskem mě provází od roku 2017 a toto je její závěrečný díl. Stál mě napjaté nervy, protože chování některých postav bylo takzvaně "na zabití," na druhou stranu počet zabití a vražd v tomto dílu oproti minulým polevil :) Celá série se mi líbila, je to čtení odpočinkové, rychle ubíhající, nevyžaduje větší přemýšlení, prostě takový napínavý relax. Možná bych si přála trošku lepší konec, ale nedá se nic dělat, autor to vymyslel tak, jak sám chtěl :)